Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Trener Petar Kurćubić hleb zarađuje u Azerbejdžanu  (Pročitano 2079 puta)
22. Jan 2006, 02:02:01
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
TRENER PETAR KURĆUBIĆ HLEB ZARAĐUJE U AZERBEJDŽANU

Čudni su fudbalski putevi, još pre nekoliko godina naši fudbaleri nisu ni znali gde je Azerbejdžan, a onda u kvalifikacijama za evropsko fudbalsko prvenstvo u Portugalu naša reprezentacija je u Bakuu doživela sraman poraz i izgubila sve šanse da se naše na Evru 2004. Poraz od Azerbejdžana dobro je uzdrmao plave, selektor Dejan Savićević je podneo ostavku, plavi tim je kompletno renoviran, ali mi nismo promenuli mišljenje o dostignućima fudbalera s istoka, oni su za nas i dalje treće liga, što zapravo i jesu.

Letos kao grom iz vedra neba stigla je vest da je bivši trener Novog Sada Petar Kurćubić otišao u daleki Azerbejdžan i preuzeo tim Olimpika, ni dobri poznavaoci fudbalskih prilika u svetu nisu znali ništa o Olimpiku, Bakuu i Azerbejdžanu.

-Ponuda je stigla preko noći, taman sam spakovao kofere u Prilepu, spremao se za Novi Sad - priča Petar Kurćubić. Nisam puno razmišljao, ponuda je bila korektna, jednostavno sam promenuo avion i stigao u Baku. Nisam pogrešio iako, je fudbal u Azerbejdžanu daleko od našeg, nedostaju tereni, uglavnom su džombasti, ima samo nekoliko stadiona, ali ljudi vole fudbal, stadioni su puni, ima i para, ustvari u Azerbajdžanu je veliki jaz između bogatih i siromašnih, nešto kao i u Rusiji. Mnoge kompanije ulažu u fudbal, ali ne žele da čekaju, žele uspeh odmah,a to je teško. Moj klub Olimpik je osnovan pre dve godine i imamo snažnog sponzora nacionalnu aero kompaniju, koja je izdvojila znatna sredstva za klub. Profesionalna liga Azerbejdžana broji 14 klubova, svi imaju snažne sponzore, a najpoznatiji klub je Nefči, koji je redovan učesnik kvalifikacija za Ligu šampiona, ali nikako ne uspeva da stigne do završnice, ovog puta su poklekli u meču s Anderlehtom.

Nefči je najbogatiji fudbalski klub Azerbejdžana, iza nje je naftna industrija, a zna se da pola Azerbejdžana živi od nafte.
-Mi smo u prvenstvo ušli nespremni. Za sada nemamo ni teren, radimo na iznajmljenim terenima i utakmice igramo na stadionu na kojem je igrala i naša reprezentacija. Pored nas tu igra još pet timova. U izgradnji je naš novi stadion i sportski centar, biće to nalik na najmodernije stadione u Evropi, novac u Bakuu nije problem. Ove sezone je cilj kluba da ostane u ligi. Klub sam preuzeo posle četvrtog kola, prelazni rok je bio završen, nismo imali nikakvih mogućnosti da se pojačamo, pa sada kaskamo za ostalima. Trenutno smo deseti na tabeli, u poslednjih nekoliko mečeva jesenjeg dela prvenstva smo igrali zaoista dobro, protiv četiri prvoplasirana tima zabeležili smo tri remija i samo jedan poraz od 1:0. Nedostaju nam pravi špic igrači, ali i drugi nemaju baš veliki izbor. Uglavnom igraju domaći fudbaleri, ima ih dosta i iz Rusije iz Ukrajine, u Olimpiku je bilo i tri Hrvata, ali su oni posle samo dva kola otišli. Pokušavamo da se pojačamo, valjda će sve izgledati dobro.

Kurćubiću u radu u dalekom Bakuu pomaže Marjan Davidović s kojim je Peca zajedno radio i u Novom Sadu.
- Lepo smo se snašli - uverava nas Kurćubić, Baku je lep grad od oko 3. 000. 000 stanovnika, tu se prepliće istok i zapad. LJudi su neposredni slični našima, lako se sporazumevamo, svi govore ruski, kao i u Novom Sadu, mnogo se gradi ali velika je klasna razlika. Ima jako bogatih, a ima ih i siromašnih . U Bakuu je nešto toplije nego u Novom Sadu, ali je stalno prisutan vetar (Baku u prevodu znači vetar) pa se to i ne oseća. Ulice su široke podsećaju na one u Moskvi iz vremena komunizma ima velelepnih građevina, ali nedostaju sanitarni čvorovi, nije svuda rešeno grejanje, mada nafte i gasa ima u izobilju.

Pripreme za nastavak prvenstva Kurćubić je počeo pre nedelju dana, kako ističe opstanak je jedini cilj.
- Ugovor imam do kraja godine, za sada ide sve po planu – realan je Kurćubić. Videćemo kako će sve na kraju izgledati, možda i ostanem, klub je ambiciozan, uprava preko noći želi rezultat, ako se pojačamo sve je moguće, ali pitanje je kako će sve to izgledati u Azerbejdžanu se ne odlučuje sve na terenu.

G. Kovač

Izvor: Dnevnik

(02. May 2007, 21:42:29)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Samsung 
Pa zar je moguće da je svuda bolje nego u SCG
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.