Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:13:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Glasanje
Pitanje: da li pratite hip hop i da li ga volite

Glasanje završeno: 27. Jan 2006, 00:33:37

da
45.5%  (5)
ne
45.5%  (5)
tesko
9.1%  (1)
Ukupno glasova: 11
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: hip hop  (Pročitano 37753 puta)
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


bla

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile marcelo nije los,ali falii mu neka daska u glavi!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 631
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
ne poznajem ga pa ne znam  Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko rano rani, zajeb'o je pevca

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7005
Zastava Krusevac/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6630
Marchelo je konza!!! Mnogo mi se svidja ''Puzzle Shock'' i mislim da je to uz Nigrutinov album jedan od boljih albuma u posljednjih godinu dana.
IP sačuvana
social share

    �

"San sam proziveo na "Marakani". Nisam kao klinac sanjao dres Mancestera ili Reala vec dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario..." - Nemanja Vidic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


bla

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 196
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
marci tu i tamo ali 43 barabe..........................! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko rano rani, zajeb'o je pevca

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 7005
Zastava Krusevac/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6630
marci tu i tamo ali 43 barabe..........................! Smile

Ma likovi su strava. Ne znam da li imas neki njihov freestyle da cujes kakve rime bacaju!!!
IP sačuvana
social share

    �

"San sam proziveo na "Marakani". Nisam kao klinac sanjao dres Mancestera ili Reala vec dres Zvezde, kapitensku traku na ruci i gol Partizanu! I sve sam to ostvario..." - Nemanja Vidic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Necu skoro onim sorom,ne znam posle put odande...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia N91
Marchelo je ubedljivo najbolji liricar u domacem hip-hopu,covek je pesnik,ne reper.U istom je rangu kao i Edo Maajka na Hrvatskoj sceni koji je fantastican,ali mu je live nastup malo bezveze,pretpostavljam da je tako bilo jer je svirao u Srbiji,tj.na Exitu,kada sam ga gledao,mora da mu nije bio dan.Marchelov album je potupno drugaciji od svih domacih,klasa za sebe.Isto vazi za nastupe.
Vredi spomenuti momke iz Sindikata,odlicni su,novi album ima bar 10 super hitova.Ajs i 43-23 ekipa su mi se svidjali kad sam bio mladji,u tom fazonu i dok ih nisam upoznao.Previse je tu droge,siroti Moskri je prvi to osetio na svojoj kozi,respect & RIP 4 him,ali bojim se da on nije poslednji...
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Variety is the spice of life

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 17382
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
SonyEricsson W610
Nisam cuo marchela, ali kako ga reklamirate, moracu...
Ziveo RAP!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja glasam za BS, oni su stvarno klasa. Ako neko misli da pocne da slusa rep, oni su pravi izbor, tekstovi su da ostanes bez teksta..
Evo jednog linka ko nije gledao spot za poroke Beograda, extra fazon, kao utisak nedelje, a oni gostuju kod Olje, ma ludilo.

http://72.29.65.171/~edesimuh/video/bs_poroci_edesi_128mb.zip
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Only Rock

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa ne znam.Ja neslusham Rap a ni hip-hop...ali je zika stvarno gotivna samo me nerviraju ove nove komercijale kao sto su 50 cent's...imam neke ortake oni su od 87-81 god i jebu kevu sto se tice rima i txtova,znaci sve zivo prozivaju i stvarno imaju sve dobre textove i rado ih slusham...ne verujem da ste culi za njih.mozda ako idete na hip-hop underground zurke ponekad nastupaju!!!Zovu se "podzemni hodaci",a znam i neke iz Indjije ima jedan crnac,takodje je dosata dobar...Znaci gotivim rap i hip-hop ali me nerviraju ove komercijale!!!Sve bi ih pobio... Smile









Smile
IP sačuvana
social share
I'm Gonna make a change,
for once in my life
It's Gonna fell real good.
Gonna make a diference
Gonna make it right...!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Necu skoro onim sorom,ne znam posle put odande...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 147
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia N91
Rap i Hip Hop nisu isto...

Hip Hop kultura = 4 elementa,a to su Rap,Brake Dancing(BBoyz),Grafitti,DJing...

MC-ing: MC = Master of Ceremony ili Microphone Controller (hr. gospodar ceremonije ili onaj koji "kontrolise" mikrofon). To je osoba koja sama smišlja rime i ideje za svoje pjesme i freestyle-ove (freestyle = bacanje rima na mestu, ravno iz glave). U svim područjima Hip-Hopa je najvažnija ideja i originalnost, rapperi ne vole one koji kradu ili kopiraju tuđe ideje. Pravi MC mora biti u stanju svojim verbalnim vještinama podizati atmosferu na koncertima i partyjima uživo.

- Turntable-ism ( DJ-ing): U Hip-Hopu, DJ je osoba koja kontrolira gramofone. On "okreće" ploče napred-nazad (tzv. "scratch") i tako raspolaže veštinama kako spojiti različite podloge u jednu i tako zajedno s MC-jem podignuti atmosferu. Nekad se nije mogao zamisliti MC bez pratećeg DJ-a.

- Graffiti: to je vizualni elemenat ove kulture. U početku su grafiti bili smatrani vandalizmom, danas je to vrlo cenjena umetnost. Ljudi koji crtaju grafite zovu se writeri. U grafitima je, kao i u ostalim elementima Hip-Hopa, najvažnija originalnost

- B-Boying (još se kaže i breakdance): Verujem da svi manje-više znate šta je breakdance. Ulični ples koji često iziskuje i akrobatske veštine. Ljudi koji "brejkuju" zovu se B-Boys & Fly-Girls (kod nas "brejkeri").
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sto se tice rap-a,to je skup DJ-inga i MC-inga,ostala 2 elementa nisu neophodna.
IP sačuvana
social share
Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 25
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 20:13:54
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.