Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Branko Habuš godinama proučava avionske nesreće  (Pročitano 4506 puta)
21. Jan 2006, 02:27:48
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Branko Habuš, radnik JATa, godinama proučava avionske nesreće

Udesi da padneš u ruke stjuardesi

Prema statistici, za 72 odsto dosadašnjih tragedija krivac je bio čovek. Međutim, mnoge nesreće desile su se sticajem nesrećnih okolnosti - zbog nedovoljno goriva, otmica, ptica, a ni gromovi nisu zanemarljiv faktor

Za Branka Habuša nebo nema granica. Kaže da su one, ipak, beskonačne. Dušom vezan za vazduhoplovstvo i sa avionima u srcu, izdao je knjigu "Avionski udesi u civilnom vazduhoplovstvu". Napisao je sa jednim ciljem - radi bolje bezbednosti u "čeličnim pticama" i očuvanja ljudskih života.

- Tema za koju sam se opredelio jeste bolna i sumorna. Ali, možda će pomoći mnogim stručnjacima da promene neke stavove i da se potrude da avionskih nesreća ne bude. Bezbednost putnika i aviona uvek mora da je na prvom mestu. Knjiga je puna statistike i fotografija, potkrepljena zvaničnim podacima potvrđenim od mnogih svetskih avio-prevoznika i kompanija koje se bave bezbednošću aviona - kaže Habuš.

U JAT-u je proveo 27 godina radeći na mnogim poslovima. Ovde je, devedesetih godina, ostavio i novi vizuelni identitet radeći na projektu redizajna flote od 26 aviona. Iako zaljubljenik u avijaciju, interesovao se za telekomunikacije, kompjutersku i medicinsku tehnologiju, ali i informacionu tehnologiju. Završio je mnoge kurseve i škole u Americi, Holandiji, Francuskoj, Australiji, Italiji i Švajcarskoj baš za ovu oblast.

- Proputovao sam svet, upoznao mnoge stručnjake iz oblasti vazduhoplovstva i bezbednosti u vazduhoplovstvu. Volim i fotografiju, mnoge sam nesreće i avione sam fotografisao. Obožavao sam i ronjenje, volim nebo, a dušom, dušom sam vezan za vazduhoplovstvo. Mnogo sam vremena proveo u avionima raznih kompanija, obišao svet nekoliko puta, upoznao ljude koji su u avijaciji i tako saznavao o bezbednosti pre i u toku leta, kao i posle sletanja - priča autor knjige.

Mnogo toga u vazduhoplovstvu zavisi od ljudskog faktora, po statističkim podacima na njega "otpada" 72 odsto. Međutim, mnoge nesreće desile su se sticajem nesrećnih okolnosti. Nedostatak goriva, otmice, udari ptica ili munja i gromova, magla, sve to može dovesti do tragedije.

Od Dedala i Ikara, čovek želi da se približi Suncu. I kao da ga od tada prate tragedije. Svakodnevno smo svedoci saobraćajnih nesreća, ali kada dođe do avionske, uvek je bolnije, jer na jednom mestu, u jednom trenutku strada veliki broj ljudi.

- U knjizi sam prikazao i sto najtežih udesa u civilnom vazdušnom saobraćaju koji su odneli nekoliko desetina hiljada ljudskih života. Prema podacima Međunarodne civilne avio-organizacije napravio sam statistiku udesa. Greške kontrole leta, napad ptica, požar u kabini, sabotaže, nedostatak goriva, otmice, udari groma, nekorektno ukrcan avion, onesposobljen pilot, sve je to ušlo u knjigu. Tu su i "nasumice" navedeni primeri, faktora ima puno, pa bi i tabele bile mnogo veće - kaže Habuš.

Za avionsku nesreću na Tenerifima, koja se desila 27. marta 1977. godine, kaže da je do danas jedna od najtežih.
- Na Tenerifima, Kanarskim ostrvima, sudarila su se dva najmodernija i najveća tipa aviona toga vremena "Boing 747" avio-kompanije "KLM" i američke avio kompanije "Pan Am". Prema svim potvrđenim podacima iz istrage, poginulo je 583 putnika i članova posade oba aviona. Krivica je utvrđena posle istrage, odnosila se na ljudski faktor, a odgovoran je bio kapetan iz KLM-ovog aviona koji je bez odobrenja kontrole leta uzleteo i direktno udario u "Boing" - objašnjava on.

Ne zaboravlja ni 11. septembar 2001. godine, kada su oteta četiri američka civilna aviona na redovnim unutrašnjim letovima i srušena. Prema zvaničnim podacima Pentagona i FBI, u avionima je bilo 214 putnika i članova posade, kao i 19 otmičara. Ni danas se ne zna tačan broj žrtava, pretpostavlja se da se broj "kreće" od 2.000 do 6.000 mrtvih.

Naš JAT bio je proglašen za jednu od najbezbednijih kompanija u svetu, zauzimao je 32 mesto, a u Evropi deseto. Imala je najmanje udesa sa fatalnim posledicama, najbolje tehničko održavanje svoje flote i školovani kadar. Prva nesreća dogodila se 27. novembra iznad Crne Gore zbog nepovoljnih vremenskih uslova. Autor knjige kaže da su naše letelice bile bezbedne, sve do 1972. godine, kada je nad Čehoslovačkom avion sa oznakama JAT-a oboren raketom vojske varšavskog pakta koja je u istom danu i vremenu imala vojne manevre. Poginulo je 39 putnika i članova posade, a preživela je samo Vesna Vulović, stjuardesa.

Stara pilotska poslovica kaže "Dobro je sletanje ono nakon kojeg možeš na sopstvenim nogama napustiti avion, a odlično je ono posle kog se avion može ponovo upotrebiti".

Ako i nešto krene po zlu u avionu ili na njemu, onda bismo, kao i jedan naš poznati pesnik, mogli da vičemo u glas:
"Ako mi se nešto desi, a ti Bože daj udesi da padnem u naručje stjuardesi".

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.