Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:03:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bjielo dugme opet na turneji  (Pročitano 3476 puta)
15. Jan 2006, 18:12:36
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Bjielo dugme opet na turneji
Svi članovi legendarnog benda zainteresovani za nastupe u deset gradova Slovenije, Crne Gore, Nemačke, Austrije i Francuske

Posle prošlogodišnje turneje Bijelog dugmeta i velike zainteresovanosti publike postoji mogućnost da budu organizovani koncerti ovog benda u Sloveniji, Makedoniji, Crnoj Gori, te Nemačkoj, Austriji i Francuskoj, najavio je Dejan Maksimović, direktor agencije "Mjuzik star prodakšen" u banjalučkim Nezavisnim novinama.

On je objasnio da još nije utvrđen datum održavanja ovih koncerta, ali da su mnoge agencije zainteresovane da kao posrednici učestvuju u organizaciji nastupa Bijelog dugmeta, kultne grupe koja je obeležila muzičku scenu u bivšoj Jugoslaviji.

- Koncerte bi održali u najmanje deset gradova, kako u državama bivše Jugoslavije, koje nisu bile obuhvaćene prošlogodišnjom turnejom, tako i u drugim evropskim zemljama. Moram priznati da su svi članovi Dugmeta zainteresovani da koncerti budu održani - tvrdi Maksimović.

Kaže da će nove koncerte Bijelog dugmeta organizovati samo agencija "Mjuzik star prodakšen".

- Pojavile su se neke priče da bi te koncerte organizovala neka agencija iz Nemačke iza koje stoje ljudi iz bivše Jugoslavije. To nije tačno. Ako bude koncerata, organizovaće ih samo agencija "Mjuzik star prodakšen". Poznato je da je vlasnik agencije Raka Marić i da je upravo on organizovao prošlogodišnje koncerte Dugmeta u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu - kaže Maksimović.
Tri koncerta prošle godine

U okviru prošlogodišnje mini-turneje svi članovi Bijelog dugmeta su nakon višegodišnje pauze zajedno nastupili na tri koncerta. Prvi koncert se desio 15. juna na stadionu Koševo u Sarajevu. Ovom spektaklu je prisustvovalo oko 62.000 fanova Bijelog dugmeta. Drugi koncert je održan 22. juna na zagrebačkom Maksimiru, a treći 28. juna na Hipodromu u Beogradu.

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Dok ima ovaca biće i vune a vukovi travu neće jesti
Samo kako se tu uklapaju "pastiri"?!? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Bebek: Voljan sam da pevam opet
Većina članova Bijelog dugmeta raspoložena za nove koncerte u Sloveniji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, ali i Austriji i Francuskoj

Bijelo dugme će raditi turneju po republikama bivše Jugoslavije i u nekim zemljama zapadne Evrope s Rakom Marićem ili bez njega, stav je članova ove kultne domaće rok grupe.
   
Brega se predomislio

I dok je Brega prošlog leta tvrdio da se Dugme oprostilo od publike, odnedavno je lagano počeo da menja mišljenje. Kako saznajemo, Brega će biti voljan da svira ako organizaciju koncerata bude radio Raka Marić. U suprotnom, neće uzeti gitaru u ruke...
Pravdić umesto Ristovskog

Klavijaturista Laza Ristovski neće svirati na najavljenoj turneji jer mu zdravstveno stanje ne dozvoljava česta putovanja. Ristovski je, naime, pre desetak godina oboleo od multiple skleroze i organizatori prošlogodišnje turneje na jedvite jade su uspeli da mu obezbede uslove da bi mogao da nastupa u Sarajevu i Zagrebu. Umesto Ristovskog, klavijature će najverovatnije svirati Vlado Pravdić, koji je, takođe, bio član postavke Bijelog dugmeta nekoliko godina.

Prvi vokal Dugmeta Željko Bebek kaže za Start da je još prošlog leta dobio ponudu da odradi turneju s matičnim bendom, ali da inicijativa nije potekla od menadžera i "šestog člana" grupe Rake Marića, nego od ljudi koji su delom učestvovali u organizaciji povratničko-oproštajne turneje.

- Tada sam se premišljao, jer sam bio umoran od koncerata u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu. Hteo sam da leto provedem sa suprugom i decom na moru, kako bih im nadoknadio vreme koje sam potrošio zbog priprema za turneju. Nedavno mi je ponuda ponovljena i voljan sam da pevam opet, ko god da koncerte bude organizovao. Ali, to se mora uklopiti s obavezama koje imam kao solista - kaže Bebek.

Slično razmišlja i Alen Islamović:
- Bijelo dugme je ostalo dužno publici u bivšim jugoslovenskim republikama i dijaspori i tu turneju bi svakako trebalo odraditi. Ko će biti organizator, da li Raka Marić ili neko drugi, ljudima koji vole Dugme nije bitno. A mi smo tu zbog publike - zagonetan je Islamović.

Mladen Vojičić Tifa, po mnogima najbolji vokal Dugmića, bio je prilično ljut na svoje drugove iz benda tokom prošlogodišnje turneje, ali kaže da nema ništa protiv da se Dugme ponovo okupi i otpraši nekoliko koncerata.

- Sarajevo, Zagreb i Beograd radili smo zbog para i ne vidim zašto se ne bismo ponovo sastali iz istog razloga. Važno je da turneja bude dobro organizovana, a ko će uraditi organizaciju uopšte mi nije važno! Samo da ozvučenje bude dobro i da se honorari podele ravnopravno - smatra Tifa.

Basista Zoran Redžić takođe je raspoložen za repriznu svirku. U šturom odgovoru kaže da su on i Goran Bregović "najmanji problem" i da će se članovi benda s njima dvojicom "najlakše dogovoriti, samo moraju prethodno da se dogovore između sebe i iznesu konkretan predlog".
S. Milošević

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Besplatno u NS?
Advokatska kancelarija Katanić, koja zastupa oštećene posetioce, predložila Bregoviću da održi besplatan koncert sa prvoklasnim ozvučenjem

Advokatska kancelarija Katanić, koja zastupa stotinjak Novosađana nezadovoljnih ozvučenjem na letošnjem koncertu Bijelog dugmeta na beogradskom Hipodromu, predložila je Goranu Bregoviću i ostalima iz grupe da održe besplatan koncert u Novom Sadu, i to s prvoklasnim ozvučenjem.

- Organizator koncerta "Mjuzik star prodakšen" nezadovoljnim Novosađanima mora ili da vrati pare za skupe ulaznice i ostale troškove dolaska u Beograd, ili pak da Bregović i kompanija održe besplatan koncert u Novom Sadu, i to s prvoklasnim ozvučenjem - rekla je advokat Dragana Katanić.

Ona je naglasila da postupak protiv Bijelog dugmeta i dalje traje, kao i da je jedno ročište već održano.

- Prvotuženi u postupku "Mjuzik star prodakšen" osporio je tom prilikom našu tužbu, tvrdeći da smo sve izmislili i da je ozvučenje bilo odlično. Oni su takođe osumnjičili medije, koje su nazvali drugorazrednim, da su sve preuveličali - kaže Gordana Katanić. Ona je dodala da je njena kancelarija spremna da pruži dokaze sudu u Beogradu - video-reportažu i radijski snimak, iz kojih se vidi koliko je koncert bio loše ozvučen.
Srna

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Samo da poprave ozvucenje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Samo da poprave ozvucenje.
Da, da, hmmm, i da pozovu nekog klinca(slučajno odabranog) iz publike da pokaže tom "bregi" koji rif jer je evidentno na koncertu u bg - čovek zaboravio kako se svira gitara!!!
Samim tim, ozvučenje + Brega na časove gitare = svirka jednog benda koji moze da skupi preko 100000 ljudi na jednom mestu!!!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 464
Zastava Bijeljina
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.60
Ne mogu da vjerujem kako Bebek s.re!
Ja sam bio na sarajevskom koncertu. Tamo je izjavio da je čekao 20 godina na ovo. Niko od njih (izuzev možda samog Gorana) nije ponovio uspijeh iz vremena dugmića. Samo tako mogu napuniti neki stadion.

Tifa ne mora ni da dolazi. Pred kraj koncerta u Sarajevu je napustio binu! Kaže: Puko mi je ku..c, glas mi je pukao, a na toj zadnjoj pjesmi ionako ja ne pjevam. Čovječe 65 000 ljudi je došlo da te vidi a ti se tako ponašaš?!

Alen je odradio profesionalno. Platili ste me dobro, tako ću i da pjevam.

Bebek je zato razvalio! Nema više snage kao u ONO doba, ali je dao sve od sebe i pjevao iz srca. Zato me sad nervira ta furka - ako budem imao vremena. Mada, iskreno, njega sam najviše i gotivio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Koncerata ce biti jer ih narod voli, a cika Brega zna gde pare leze.
Samo lud covek ne bi odradio jos koncerata kad moze da skupi jos stotine hiljada ljudi i eura Smile
Zato napred Bijelo Dugme!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 536
Zastava BG-Vrčin
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.02
mob
Nokia 2730
Posle onog gaženja po imenu Bijelog Dugmeta na tzv televiziji pink, bogme bih ovoga puta razmislio da li želim da odem na koncert tih ljudi...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:03:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.