Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:30:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: citati  (Pročitano 43182 puta)
29. Feb 2004, 19:20:13
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Da vidimo:
Citati koji su ostavili veliki utisak na vas.......
Citati iz knjiga koje ste procitali, dijelovi pjesama, same pjesme, rijeci velikana proslosti ,itd......
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Živimo ! Da, gospodine, ali kako? Kao da smo na velikoj santi leda koja, sivim okeanom pod bezimenim nebom, plovi sve brže u nepoznatom pravcu, i sa svakim danom biva sve uža i tanja.

Ivo Andrić, "Znakovi pored puta"
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bezbroj razloga bilo je i za jedno i za drugo, da ga uništim, ili da ga spasem. Derviš sam, stojim na odbrani vjere, i reda, pomoći mu znači izdati svoja uvjerenja, izdati ono u što je uloženo toliko godina moga čistog života.Nezgodno je i za tekiju, kad

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (57).

Bio je još dole, sve je u tome. Dosta što ga je tekija spasla, treba da ode. Zašto ne odlazi?

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (50).

Derviš Ahmed Nurudin, svjetlo vjere, šejh tekije. Zaboravio sam na njega, cijelu noć nisam imao zvanja ni imena. Podsjetio sam se, oživio ga pred ovim čovjekom. Ahmed Nurudin, vaiz i učenjak, krov i temelj tekije, slava kasabe, gospodar svijeta.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (179).

Šejh sam tekije mevlevijskog reda, najbrojnijeg i najčistijeg, a tekija u kojoj živim nalazi se na izlasku iz kasabe, među crnim i surim gudurama što zaklanjaju širinu neba, ostavljajući samo plavu prosjeklinu nad sobom, kao škrtu milost i sjećanje na pro

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (19).
Napomena: Tekija - zgrada u kojoj žive derviši ( rječnik turskih i manje poznatih riječi-Selimović), osnovna institucija tarikata za njegovanje i širenje prosvjete,nauke i kulture, protkane pobožnošću po metodi dotičnog tarikata. Duhovno učilište i odgajalište, bogomolja i klub, a po potrebi pruža i konak. ( ŠEBI ARUS, Tarikatski centar Sarajevo, 35 - 88, 1988, STR: 43)

Gledao sam poslije kako Mula-Jusuf prepisuje Kur`an, napolju, pred tekijom, u gustom hladu granate jabuke, potrebno mu je ujednačeno svjetlo, bez bljeska i bez sjenki.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (62).

Gotovo i ne razmišljajući, pripisao sam ubistvo mome bjeguncu. Učinio je to sinoć, gonili su ga, sklonio se u tekiju, a jutros otišao da pije, misleći da je siguran. Začudio sam se kako je uzak krug što se zatvara oko ljudskih života, i kako su izukrštane

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (67).

- Hajdemo u tekiju- rekao je tiho, a ja sam se sjetio da još stojim uza zid bez razloga.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (171).

I još sam mislio o tome, tražeći pogodnu riječ da se izvučem, rekao sam nenadano: -U tekiju te ne mogu uvesti. Bilo bi opasno i za mene i za tebe.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (55).

I tad mi je postalo jasno da sam od prvog časa znao šta će ovaj čovjek uraditi. Kad sam odlučio da sve kažem nekome u tekiji, kad sam izabrao baš njega, unaprijed odbacivši sve ostale, kad sam rekao da bi bilo najbolje da se ne miješamo, bio sam siguran d

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (64).

Izvinio se što mi smeta, ali u kasabi ne poznaje nikoga, i činilo mi se najzgodnije da dođe u tekiju, najzgodnije njemu, nama sigurno nije, ali se nada da smo navikli na putnike namjernike, a ostaće samo ovu noć, i rano ujutro će na put.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (274).

- Ja sam šejh mevlevijske tekije.- rekao sam tiho, smirujući srdžbu. - Treba da se vidim s muselimom. Stražar je gledao mirno, nimalo zbunjen mojim riječima, sumnjičav, uvredljivo nemaran prema onome što sam rekao.-

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (77).

Može tekija i bez tebe. Kad ovako oboliš, kao ja, vidjećeš da sve može bez nas.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (270).

Molitvama i tamjanom sprali smo grijeh s te kuće, i tekija je stekla slavu svetog mjesta, iako nismo potpuno istjerali sjenke mladih žena.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (19).

Na drugi dan ramazanskog Bajrama došao je u tekiju Piri-Vojvoda, koji je pazio na kretanje sumnjivih ljudi, a za njega je to cio svijet, i predao mi pismo Dubrovčanina Luka , Hasanovog prijatelja, upućeno dubrovačkom senatu. Bilo je kod dubrovačkih trgova

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (324).

Na sokaku, pored tekijskog zida, zaraslog u bršljan, čuli su se koraci. Nisam obratio na njih nikakvu pažnju, jedva sam ih i zapazio, po nečemu što je moglo da izgleda neobično, ali je utisak ostao sasvim površan, neprovjeren, rastresenost mi nije dopušta

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (46).

- Ne vjerujem ni da bi došao.Carski ljudi svraćaju u tekiju kad neće nikome da se zamjere u jednom mjestu. Ili kad nikome ne vjeruju.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (273).

Ne znam jesam li to vidio i je li to zaista učinio, ili sam pogađao pokret koji bi mogao, koji je morao da učini. Nisam se zaustavio, nisam htio da me se više tiče. Ušao sam u tekiju, okrenuvši ključ u zarđaloj bravi.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (50).

- Nikakve krivice nemam.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (132).

Onda sam se prisilio da mislim o kadijinoj ženi, otići ću opet u onu ćutljivu kuću, i o Hasanu šta je činio sinoć i kuda je otišao, i o ocu, javiću mu odmah, čim se riješi sve ovo, i o prošloj noći, dugoj i besanoj, i o bezbroj sitnica, niko nije podrezao

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (135).

Ostavi tekiju hafiz-Mehmedu, oslobodi se ti njih i oni tebe, i budi spreman da se na mirnom konju, sa ranama na stražnjici, nađeš na kapiji drugog carstva.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (228).

Otišao sam opet Abdulah-efendiji, šejhu mevlevijske tekije, i zamolio , i zamolio da mi pomogne da pronađem bratov grob. Došao sam njemu, rekao sam skrušeno, jer se ne usuđujem da sâm moli one u čijoj je vlasti da učine ili ne učine milost, odbiće me pa s

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (241).

Pošao sam prema tekiji, ostavljajući čovjeka samom sebi, sad može da učini što mu je drago. Hajka je minula, neka ide svojim putem.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (49).

Pogledao sam prema tekiji, tihoj i mrtvoj na mjesečini, i dok sam se okretao prema njemu, već sam zaboravio njegov izgled. Okrenuo sam se ponovo, sad već nastojeći da mu zapamtim lice, ali uzalud, gubio se iz sjećanja čim ga nisam gledao, začuđujuće bezli

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (130).

Ponekad sam želio da ga odvojim od sebe, da ga pošaljem u drugu tekiju, u drugi grad. Ali ništa nisam činio.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (226).

Postojao je siguran i jednostavan način da svoju muku umanjim, čak i da je odstranim: da je pretvorim u zajedničku brigu.Bjegunac se sad tiče tekije, odluku ne treba da donosim sam. Imam li prava da krijem ono što je postalo i njihovo. Mogu da kažem svoje

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (59).

Pred tekijom nas je čekao još jedan čovjek. Išli su pored mene. Iza mene. Koračao sam urakljeen, zagušen.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (174).

Pronašao sam ga docnije i doveo u medresu i u tekiju. Jedva smo se prepoznali, zato što su nam se duše izmijenile.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (203).

Pusti me da odem iz tekije - rekao je naglo, ne iznoseći molbu već zahtjev. - Dok me budeš gledao, stalno ću te podsjećati na moguću izdaju.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (313).

Razmišljao sam tako, idući prema tekiji, s poraslim pouzdanjem, da je čak i dobro što su mi poslali ovog čovjeka: otkrili su da se boje, a uvredom su podstakli moju

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (133).

Rječica je slična meni, bujna i plaha ponekad, a češće tiha, nečujna. Krivo mi je bilo kad su je zagatili ispod tekije i jarkom natjerali da bude poslušna i korisna, da kroz badanj tjera vodenički točak, a radovao se kad je, nabujala, razrušila ustavu i p

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (21).

Sasvim nejasno upoređujem sočne šume iznad očeve kuće, polja i voćnjake oko jezera, sa kamenim tjesnacem u koji smo uhvaćeni ja i tekija, i čini mi se da ima mnogo sličnosti između tog stješnjavanja u meni i oko mene.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (19).

Skakali su preko ruža, lomili biserak, kidali grane jabuka, vikali, smijali se, vrištali, plakali, i mislio sam kako ćemo biti prisiljeni da im ostavimo tekiju i bašču, a mi da se iselimo kud znamo.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (155).

Suviše oklijevaš, suviše razmišljaš. Što god bi sad učinio, bilo bi ti krivo. Idi u tekiju, ne misli više na mene. Prijavićeš me ako budeš mislio.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (56).

Svako je znao, zato i ne krijem, drukčije bi ovo pisanje bilo laž koju znam(za laž koju ne zna, kojom se nesvjesnovara, niko nije kriv), tekija i njena slava i njena svjetlost, to sam bio ja, njen temelj i njen krov. Bez mene ona bi bila kuća sa pet odaja

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (19).

Svijet mi je odjednom postao tajna, i ja svijetu, stali smo jedan prema drugome, začuđeno se gledamo, ne raspoznajemo se, ne razumijemo se više.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (20).

Tekija je lijepa i prostrana, nadnesena nad rječicom što probija kroz kamen, iz planina, s baščom i ružičnjakom, s odrinom nad verandom, sa dugom divanhanom u kojoj je tišina mekana kao pamuk, još tiša zbog sitnog žubora rječice ispod nje.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (19).

Tekija je mirovala na suncu, ozelenjena bršljanom i sočnim listom, iz njenih debelih zidova i tamnocrvene kape krova zračila je stara sigurnost, ispod strehe čulo se tiho golubije gukanje, uspjelo je da prodre u moja dotle zatvorena čula, to se vraća spok

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (65).

Toga popodneva Hasan je navratio u tekiju. Činilo mi se da me od sinoć gleda drukčije, sa uvažavanjem, i sa izvjesnom nevjericom, kao da se čudio, kao da nije očekivao moju pobunu.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (167).

Vraćao sam se prema tekiji, pogružen, utučen, možda jedini nesrećan čovjek te večeri u kasabi, izmučen nemirom izmijenjenih sokaka , pritajenom mjesečinom, bezrazložno oživjelim strahom, nesigurnošću kojom me ispunjavao svijet, kao da sam prolazio između

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (39).

Znao sam kako se tekija budila.

Selimović Meša "Derviš i smrt", Sarajevo Svjetlost 1977. Tekija. (58).
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 223
Istine koje najmanje želimo cuti jesu one koje bi nam najviše koristile da ih znamo.
(La Bruyere)

Bez ljubavi tijelo je tamnica u kojoj duša ispašta svoje prisustvo.
(Vesna Parun)

Tajna životnog uspjeha leži u spremnosti covjeka da prihvati priliku kad se ona pojavi.
(Benjamin Disraelli)  

Sto covek moze ponekad da bude glup, sam posle da ne veruje!
(Slobodan Selenic)

"Treba skociti, sto se ljubavi tice, sa obe noge, i bez razmisljanja, bez da se gleda nazad sta smo mozda izgubili. Samo treba napred, da gledamo sta dobijamo, jer ako ga jednom izgubimo...nema povratka."

"Stabilnost konja zavisi od jahaca dokle god konj u to veruje."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
Savjest ili kukavicluk u stvari su jedno te isto. Savjest je samo protokolisana firma, nista drugo.

Oni, koji su vjerni, poznaju samo trivijalnu stranu ljubavi, tek nevjerni poznaju tragedije ljubavi.

Ljepota je oblik genija, uistinu više od genija, jer nju nije potrebno objašnjavati. Ona pripada velikim činjenicama svijeta, kao sunčana svjetlost ili proljeće ili ogledanje srebrne školjke, koju nazivamo mjesecom, u tamnim vodama. Nju nikada ne može niko osporiti.

                                             OSKAR VAJLD
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
" Glediste jedne osobe je nasuprot misljenju druge."

"Drustvo izmislja neistine izopacene, logike koje apsorbuju i menjaju ljude cije ponasanje nije u okviru glavnog toka. Predpostavimo da kapiram za i protiv, znam da cu ziveti krace, prisebna sam, ali ipak hocu, zelim da koristim, da radim ono sto se ne sme. Ne daju ti. NE daju ti, jer to se smatra znakom njihovog neuspeha. Cinjenica da jednostavno odlucis da odbacis ono sto ti ponude. Odaberes sebe. Odaberes zivot.
Pa ja sam odabrala da ne odaberem zivot. Ako pi*** to ne mogu da podnesu, to je njihov problem. Kao sto kaze Heri Lauder: Nameravam da vozim sa desne strane puta. "

""Ovo je kraj", rece ona: "Ja odlazim!"
Reci koje necu moci da zaboravim. Cesto sebe uhvatim da mastarim i gledam svoj omiljeni film."

Trejnspoting- Irvin Velsh

"Niko nije znao i niko nije ni pitao kad se ta zena odmara, kad spava i jede i kad nalazi vremena da se obuce i dotera. Jer, ona je uvek bila tu, svakome na raspolaganju, sa svima ljubazna, jednaka i jednako smela i otresita. Stasita, puna, zgasitobele koze, crne kose i zarkih ociju....sa svima njima je ona razgovarala smelo, slatko, duhovito, ostro, laskavo, umirujuce...."

"Zaborav sve leci a pesma je najlepsi nacin zaborava, jer u pesmi se covek seca samo onoga sto voli.. Zivot je neprestano cudo, jer se neprestano trosi i osipa, a ipak traje i stoji cvrsto kao na Drini cuprija."

Na Drini cuprija- Ivo Andric

"Zene, ja ne znam kome ste vi bile blaga kisa jutarnja, ali u nas zivot ulazite kao pljusak noseni vihorima. Preko vasih bijelih telesa pjeni se bucno zivot nas, zustavlja se u virove i pada strmoglavce."

" I sve sto pogledam sve je pjesma i cega god se taknem sve je bol. "

Ex ponto- Ivo Andric

"I dok mu se, u dusi, kao u beskrajnom krugu, jednako ponavljahu misli o odlasku, o odlasku nekud, u Rusiju, nad kojom se u ocajanju, iznemoglao, posle toliko meseci tumaranja i patnje bio nadneo, dotle mu je zaspalom prvi put opet kod kuce, u telu drhtalo, kao neka zvezda, poslednje zrno nekadasnje mladosti. Ono ga je odrzavalo ocajnog, zamuklog, suludog vec od patnje i tuge, medju tim barustinama i vodama, sto se isparavahu nad zemljom, koju je od miloste zvao Novom Srbijom. Crna sto ju i u njegovoj starosti sacuvalo u sebi moc da proklija i nadnese nova bica nad vremena i nebesa, koja ce se ogledati u vodama sto se slivaju i sastaju, tu ispod Turske i Nemacke, ogledati i nadnositi kao mostovi."

Seobe - Milos Crnjanski

"Moje srce, ptica divljine, nasla je svoje nebo u tvojim ocima. One su kolevka jutra, one su carstvo zvezda. Moje su pesme potonule u dubine njihove.
Pusti me samo da se vinem u to nebo, u njihovo osamno bespuce. Pusti me samo da delim njihove oblake, da shirim krila u sjaju njegovoga sunca."

Gradinar - Rabindranat Tagore
naravno ovo je samo delic... imam bas dosta citata i svaki je lep ili poucan na svoj nacin...
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
"Gledao sam prizor pred sobom- samu kucu i jednostavni izgled cijelog imanja, hladne zidove, prozore nalik na prazne oci, ono malo izdjikale trske, nekoliko bijelih stabala ogoljelih drveta- a u dusi sam osjecao krajnju potistenost, koju bih od svih zemaljskih utisaka najpogodnije mogao da uporedim sa stanjem pusaca opijuma poslije sna, s onim gorkim vracanjem u svakodnevni zivot, s onim gorkim padanjem  vela."

"Njena glavna odlika, cinilo mi se, bila je nevjerovatna drevnost. Izblijedjelost boja-djelo vijekova-bila je upadljivo velika. Sitne gljivice prekrile su cijelu spoljasnjost zgrade, viseci kao tanana isprepletena mreza sa streha."

O bolesnom stanju uma Roderika Usera: "Na mahove i kroz iskidane i nejasne nagovjestaje, sagledao sam jos jednu cudnu crtu njegovog dusevnog stanja. On je bio okovan izvjesnim sujevjernim utiscima u vezi s kucom u kojoj je stanovao, a iz koje se vec godinama nikad nije usudio da izidje..."

"Priznavao je, doduse, mada s ustezanjem, da se postanak te cudne  sumornosti od koje je patio velikim dijelom moze svesti na jedan mnogo prirodniji i daleko opipljiviji uzrok - na tesku i dugotrajnu bolest, upravo ne ocevidno blisku smrt njezno voljene sestre, njegovog jedinog druga u toku dugih godina, njegovog posljednjeg i jedinog srodnika na zemlji."  

Edgar Alan Po.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 1344
Zastava Banja Luka
"Imaš čitav život da se zabavljaš i celu večnost da se odmoriš. PACTA SUNT SEVANDA! O, kako je lepo leći u krevet i prekriti se mrakom....."
                                                                              Bognar

"Mnoge nevolje života uče čovjeka da ćuti"
                                                           Seneka

"Sudbonosni događaji od dece prave zrele ljude!"
                                                                  D.Maksimović

"Čovjek nije stvoren da bude pobjeđen. Čovjeka mogu uništiti, ali ga ne mogu poraziti"
         Hemingvej

"Treba najpre voleti, onda prestati voleti, onda nanovo voleti....."
                                                                                      Van Gogh

"Umetnost se nadahnjuje životom, ali se ne može rastvoriti u životu"
                                                                                          Jesenjin
IP sačuvana
social share
Covjek nije stvoren da bude pobjedjen. Covjeka mogu unistiti, ali ga ne mogu pobjediti.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
"Rodjen da zivim kao progonjeni mrmot" :anger:
bukowski
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
"Svako od nas nosi ponešto u sebi zbog čega bi ga ljudi kamenovali" Miroslav Krleža
"Čovek se probija dok je mlad. Kasnije pazi da se mladi ne probiju" Pavle Kami
"Od svih ozbiljnih stvari brak je najsmešniji" Bomarše
"Koliko si brate morao gladovati kad na prvi pogled razlikuješ sitog od gladnog" Šolohov
"Brak je u izvesnim slučajevima strahovita zabluda sa jedne strane, a strahovita prevara s druge strane" Ivo Andrić
"Privlačna je samo ženidba iz ljubavi; oženiti se devojkom samo zato što je simpatična isto je i kupiti na pijaci potrebnu stvar samo zato što je lepa" Čehov
"Natukali ljudi jedni na druge, pa gledaj da im padneš paka. Narod postao gori od kurjaka. Svuda samo mržnja. Čini mi se kad bih sad ujeo čoveka- on bi pobesneo" Šolohov
"Rođenje je samo početak umiranja". Teofil Golije
"Mlad može, a star mora umeti".
"Ništa na ovom svetu nije stano osim nestalnosti".
"Posle vlastite krvi najviše što čovek može dati je suza". Korejska poslovica
"Niko nije zadovoljan svojim bogatstvom, ni nezadovoljan svojom pameću". Dešulijer
"Ništa na svetu nije tako dobro raspoređeno kao zdrav razum, jer svako misli da ga ima dovoljno". Dekart
"Mali otvori čine promaju" G.J.
"U miru se vidaju rane". G.J.
"Svaki centar ima svoju sredinu". G.J.
"Žena je kao mačka: ko je pomiluje tome se umiljava". M.Šolohov
"Ljubavi su svi uzrasti potčinjeni" Šolohov
 "Ne kao cravena lala, već kao neka bunika kraj puta, cveta pozna ženska ljubav". Šolohov
"Ne izleći se isped drugih jer vatrene smrt pogađa"
"Prebi ženu svakoga dana, ako ti ne znaš zašto je tučeš ona će znati" Arapska poslovica
 "Zamisli da si živeo na svetu u kojem nema ogledala. Sanajrio bi o svom licu i zamišljao ga kao spoljašnji odraz onoga što je unutar tebe. A zatim, kad ti je bilo četrdeset neko ti je prvi put dao ogledalo. Zamisli tu izbezumljenost! Video bi potpuno strano lice. A znao bi zasigurno ono što ne bi mogao shvatiti, tvoje lice nisi ti" Milan Kundera
"Bračna postelja, oltar braka; a ko kaže oltar kaže time i žrtva". Milan Kundera
"Ne moći usnuti i ne smeti se pomaknuti: bračna postelja" Milan Kundera
"Homo sentimentalis ne može biti definisan kao čovek koji oseća (jer osećamo svi), nego čovek koji je osećaj uzvisio kao vrednost". Kundera
"Kad čoveka pas dvaput ujede, budala je ako se ne čuva trećeg" Perl Bak
"Jezik je obećao, nije pamet"  Platon
"Nije tako teško umreti; život nas na to vremenom sve više priprema, ali je teško umreti mlad, jer mladost ne razume smrt"  G.J.
"Ako bi volovi, konji i lavovi imali ruke, i ako bi mogli da slikaju i stvaraju umetnička dela kao ljudi, svaki bi rod stvarao božanska tela po svom obličju" Ksenofan
"Sve je istovremeno ispunjeno svetlom i tamom, jednako obema, pošto nema ničega što nije i u jednom i drugom" Parmenid
"Sagledavanje uzroka je suština razmišljanja i jednino se tim putem osećanja pretvaraju u saznanje, ne iščeznu, već postaju stvarna i počinju da zrače iz sebe ono što je u njima" Herman Hese
"Od sad više neću dozvoliti da mi Sidarta utekne! Svoja razmišljanja i život više neću započinjati Atamanom i patnjom sveta, više neću da ubijam i rastačem sebe, da bih iza osulina otkrio tajnu. Više se neću povoditi ni za kakvim drugim učenjem. Želim da poučavam samog sebe, da sam sam sebi učenik, želim da upoznam sebe tajnu zvanu Sidarta" Herman Hese
"Kada neko čita spis čiji smisao želi da dokuči, tada neće sa prezirom gledati na znake i slova rekavši da su varka" Herman Hese
"Kada neko nema šta da jede, najpametnije što može da uradi jeste da posti. Na primer, da Sidarta nije naučio da posti, on bi još koliko danas morao da se prihvati neke službe, bilo gde jer bi ga glad naterala. Ovako, međutim, Sidarta može mirno da čeka, on ne zan za nestrpljenje, on ne zna za nuždu, glad ga može dugo opsedate a da se on tome samo smeje. Eto gospodaru, zato treba postiti" Herman Hese
"Ne budi suviše skroman! Ne želim da mu budeš sluga, hoću da budeš njemu ravan, u suprotnom neću biti zadovojan sa tobom" Herman Hese
"Ljubavnici posle ljubavne svetkovine ne smeju da se razilaze a da se jeno drugom ne dive, da oboje nisu podjednako i pobeđeni i pobednici" Herman Hese
"Dobro je da čovek sam iskusi sve što treba da zna. Da uživanja sveta i bogatstvo ne služe dobru, naučio sam još u detinjstvu. Znao sam to odavno, ali sam tek sada doživeo. Sada znam, i to ne samo po sećanju već svojim očima, svojim srcem, svojim stomakom. Blago meni što to znam!" Herman Hese
"Se se vraćalo, sve što se nije do kraja propatilo i razrešilo."  Herman Hese  
"Suprotonosti se privlače. Ali ne zato da bi jedna drugu osporile, već da bi svaka osporila samu sebe pomoću skrivenog prisustva one druge u sebi." Milan Ranković
"Ljudima dećijeg lica i čudne aljkavosti. Ta aljkavost najviše dolazi do izražaja upravo kad je najurednije odeven, kad je u prsluku, s kravatom. Baš tada mu se vidi pupak" Milan Ranković
"Sve teče. Čovek ne može dva puta ući u istu reku"  Heraklit
"Pobeda nad pretećim sećanjem na onu mentalnu paralizu sa prvog ispita, bila je naveća pobeda"  Milan Ranković
"Plavuše, već po načinu na koji postoje imaju nešto nadtelesno u sebi. Ne kažem da je to nadtelesno isto što i netelesno. Ne. Njihova su tela ovozemaljski prisutna. Ona su tu. Mogu se dodirnuti... Ali, a to je upravo ono što je bitno, njihova tela su opitpljivi simboli duhovnosti. Kad te neka plavuša voli, to ti je kao da te svog obuhvata mirisni oblak. Plavuša se ne znoji. Oa nema one očajničke fleke pod mišicama, kao neko od onih dlakavih stvorenja, koje takođe, mora biti, nekom greškom statistika ubraja u žene. Koža plavuše je baršunasta kao breskva. Njena kosa miriše na jasmin. Pošto, kako rekoh, plavuša naravno ako je prava, predstavlja otelovljenje duhovnosti svega duhovnog, nije čudo što plauše teže da se približe ljudima od duha."  Milan Ranković
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:30:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.