Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:34:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pancevo?  (Pročitano 3872 puta)
10. Jan 2006, 13:54:46
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da li ima ili nema para da se spasu Pancevacka pluca?
gro zagadjenja vetrovima i Dunavskom "promajom" stize u BG,Karaburma,Mirijevo i okolina.
Da li je fer da 3 fabrike sa ogromnim profitom nista ne ulazu u remonte i Pancevo koje je podjednako star grad kao i Beograd.
kazu potrebno je 3 miliona nekih para,a samo za zicaru na Kopu ulozili 2.
Ok,Kop je ok,ali da li je prioritet?
Malo li drzava zaradjuje na zdravlju Pancevackih generacija?
sta mislite gde je resenje i da li stvar treba resavati ili.......?
Smile
« Poslednja izmena: 10. Jan 2006, 14:00:24 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Cuo sam za zagadjenost u Pancevu, a sta obican covek tu moze uciniti?

Toga se sete samo u predizbornim kampanjama, onda pojela maca!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8587
Zastava Donji Mojmilovo
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Nokia E pedes&#039
Ljudi koji zive u Pancevu i okolini zrtve su ekoloskog nasilja,ali nazalost niko ne zeli da preduzme nista povodom toga!Skoro celo rukovodstvo HIP-a(hemijska industrija pancevo) uopste i ne zivi u Pancevu,uglavnom su iz Beograda,tako da bas i nemaju saosecanja toga sa problemima gradjana Panceva.Oni su,zajedno sa ostalim radnicima fabrika,ti koji snose deo odgovornosti za enormno velike koncetracije stetnih materija u vazduhu,tlu i vodi,toksicni otpad se spaljuje ili izliva u otpadne vode koje direktno dospevaju u okolno zemljiste i Dunav!Do zagadjenja ne dolazi samo zbog zastarele tehnologije i loseg stanja fabrika,vec zbog toga sto preovladava nedovoljno razvijena svest radnika i rukovodstva koji cesto dozvoljavaju ili direktno ucestvuju u spaljivanju otpada iz procesa proizvodnje i remonta, koji stvara probleme sa skladistenjem.To se uglavnom dogadja vikendom,kada sluzbe koje nadziru kolicine ispustenih otrovnih materija ne rade.Prijave su podnosili jedino oni radnici koji su svesni opasnosti takvog odnosa prema covekovoj okolini,ali to nije donelo nikakav napredak da se takvi problemi sprece,jer se niko nadlezan ne oglasava na te prijave.Treba pogledati malo dublje u problem zagadjenja,svako zagadjenje prvenstveno izaziva covek svojom nemarnoscu.Treba edukovati ljude i doneti zakone koji ce dozvoljavati mere za sankcionisanje onih koji direkto uticu na zagadjenje okoline.Tek kada,kao pojedinci,budemo discipinovali sebe da obracamo paznju na to sta radimo,gde sta bacamo i kako to moze uticati na nas i nasu decu direktno,necemo napredovati.
Ja mogu samo da se nadam da ce to biti uskoro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Slažem se sa Sajmonom. U pitanju je pre svega neobrazovanost za zaštitu radne i životne sredine,neodgovornost i škrtarenje na opremi za prečišćavnje otpadnih materija.Posledice mogu biti katastrofalne.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
e,pa ja upravo postavljam pitanje.
kako pokrenuti stvar,a da nas opet ne zeznu,sa tom privatizacijom?
ne mislim tu samo na Pancevo.od skoro tu zzivim,mislim i na BG.
iskreno ovde je cistiji vazduh nego na Dorcolu,gde sam provela veci deo svog zivota.
da li treba uciniti kao u nekim zemljama,da se u centru zabrani saobracaj,da se isto tako preispitaju fabrike na periferiji,koje ne sumljivo zagadjuju.
znate li da deca popiju 90% olova iz auspuha jer se on talozi na oko 40 cmm od zemlje.a Pb je takav metal da se ne izbacuje iz organizma vec se talozi u krvnim sudovima.
zasto bi svajcarci i sl. vise voleli svoju decu i zemlju od nas?
da li bi drakonske kazne za bacanje otpadaa ,pljuvanje,ne ciscenje ucinili da naucimo da koristimo kantu za smece?
sve su to pitanja,i jos mnogo njih,koji ce dovesti i do odgovora za Pancevo,Bor,i jos dosta ugrozenih gradova.
ima li nacina i ideja?
hvala na odgovorima.
 [smilie=frisko46.gif]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Borba za zdraviju zivotni sredinu se ne moze zasnivati na dobroj volji pojedinaca, ja imam dobru volju ali mi je svakako jeftinije da odpad srucim u neku jarugu. Mehanizmi prisile koji kod nas ne postoje. Staviti filtere nna dimnjake ili naprestano placati kazne za zagadjenje, isplativije je onda uloziti u filtere. Mnoga nasa naselja nemaju resen problem deponovanja kucnog djubreta, kamo li sta drugo.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Hoce li ovo nekada proci?

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 3760
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
BlackBerry 
Strashno... Mada su najebali i oni u Smederevu... Od kada je dosao mrtvi U.S. Steel. Gradovi nam umiru a beba je sve manje...
IP sačuvana
social share
Ко рескира профитира... Србија Србима, Европа Европљанима...
Heart Breaker...

U kafileriji se neprekidno ubijaju psi i to ne agresivni,
već SVI.
Štenci stari mesec, dva, veliki, mali, mešanci i rasni, bez izuzetka, posle sedam dana biće ubijeni injekcijom otrova!
U proseku između 50 do 200 pasa ubiju nedeljno!
Više od 7 000 pasa ubiju godišnje u kafileriji u Beogradu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
Sita,
već si pisala o najbitnijim stvarima koje se moraju ispraviti. Mislim da bi za početak fabrike mogle da ispoštuju ono što je zakonom propisano - filteri, prečišćavanje otpadnih voda, obučavanje radnika za bezbedan i pravilan rad u radnoj pa i životnoj sredini.. jer su fabrike najveći zagadjivači životne sredine.
Saobraćaj - ekološki motori automobila.
I teba se, naravno, kažnjavati za bacanje smeća tj.papirića, opušaka i ostalog (da se ja pitam za pljuvanje bi odredila najveću kaznu) po ulici jer bi jedino na taj način ljudi postali kulturniji i pažljiviji prema sredini u kojoj žive.
Nekultura caruje ovde Smile
 Smile
Borba za zdraviju zivotni sredinu se ne moze zasnivati na dobroj volji pojedinaca, ja imam dobru volju ali mi je svakako jeftinije da odpad srucim u neku jarugu.

To je možda i najbitnije za očuvanje zdrave sredine - dobra volja.
Šta te sprečava da djubre lepo odložiš u kontejner, ili pored njega...zašto bez veze plaćati komunalije? Smile

IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


seti se da zaboraviš...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1734
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 
Ekološka svest kod nas je na mikroskopskom nivou, a sve kreće iz porodice. Nažalost ne vidi se kraj tome. Možda samo visoke kazne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nas covek otisao poslovno u Finsku, uznajmio auto. Snalazljiv kao vozac, preprecio preko travnjaka. Pritrcao finski policajac izvukao ga uz kola i tresnuo dva puta pendrekom po glavi, onda mu je odrapio i visoku novcanu kaznu. Onda se mi naivni divimo "urodjenoj" kulturi koju imaju Finci!!! Zasto bi "puko" cetvrtinu svoje plate zbog omota od cokolade, e onda se to nosa do prve kante. Istim principom je zaveden red i u industriji. Odlaganje otpada kosta i kazna mora da bude jos vislja.

Istinita anegdota:
Na mom naselju je bio "kontejnerski rat" Nezadovoljan sto je kontejner bas ispred njegove kuce pregurao dve kuce dalje. Jedno vreme su tako preguravali, pa su na kraju poceli da stavljeju katance na kontejnere.
Na kraju su kontejneri stavljeni na sluzbeno odredjena mesta u pratnji dva pandura, a neki su i kazne platili. Onda je stvar legla.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 07:34:04
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.