Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:49:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: novi mercedes  (Pročitano 20010 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Citat
klasifikacija ide ovako
1. cjena
2.motor
3.preformanse


Neće biti...klasifikacija se vrši po obliku i veličini karoserije...

Citat
kad se uzme u obzir najskuplja auto jedne autokuce kao naprimer mercedes , ford itd..da se tu najbolje vidi kroz ta skupa auto koj potencial ta kuca ima, naprimer je to kod mercedes-a trenutno topmodel SLR a ja neverujem da bilo koje autokuca nesto slicno moze da proizvodi i da hoce


Teško da bi mercedes napravio SLR bez pomoći McLarena.
Nije SLR jedintven primjer kod komercijalnih auto kompanija, imaš Ford GT, Audi Le Man, Alfa 8c, VW W12... - može dosta njih napraviti kvalitetno "supersporstko" ali je pitanje koliko je komercijalno. Obično se takvi tipovi automobila prave radi istraživanja novih tehnologija koje je moguće primjeniti u serijskoj proizvodnji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
mob
Nokia N73
Sike brate, ja neznam kako mozes da usporedis jednog Ford GT sa slr-om , takodje ta ostala navedena auto , ni jedan nespada ni priblizno u tu klasu , ? Wink
stvarno, to nije da je samo druga klasa, nego drugi svet , a sta se tice komercialna tacka takva auto, koliko ja pratim vesti itd. SLR pre nego sto izaso vec bio kompletno prodat, znaci taj broj proizvodnje od 500 komada godisnji vec je 3 godine unapred prodato a auto jos nije  ni izaso.. odi na www.mobile.de najveca strana evrope za prodaju auto u web-u  i ukucaj slr  videces da cak traze po 450.000 evra za auto, oni koji su vec pre godinu /dve podpisali ugovor..  i budi siguran da ce ta auta da prodaju i za vece cenu nego sto je fabricka cena, a ja mislim da je to najbolji dokas da to funkcionise sa takva skupa auto..pored toga taj SL (r) je bio pre 50 godine najbrzi auto(zilberfajl) ..znaci da ima dosda dugu tradiciju..ni jedan sportski auto sveta  nema takvu dugu tradiciju..znaci ovaj model je kao neka vrsta  jubilej.. ili kako bi reko..dobro nije to ni vazno sad,

 sta se tice McLarena- jeste da se taj auto sklapa u engleskoj.. ali najglavni tacke  getriba..motor..elektronika ,kocnice(najbolje sveta   100-0 m kocenje  za 7 metra krace nego porsche!!! bolje koci nego porsche koji kao sto poznato imao dosada najbolje kocnice)dolaze iz stutgarta Wink   a normalno da bi takav auto i bez mclarena sklopili.. imaju lovu a gde je najveca lova tu su i najbolji dizajneri..indzineri.. itd.
##################################################
@SerbianFighter brate zatvorio ovo temu molim te ..kidaju mi sivci  :anger:  hehehe necu vise da ulazim u ovaj deo foruma--dali nema niko ovde da je ljubitelj tog mercedesaaaaaaaaaaaaa osim mene.. help  sos u pomoc    
##################################################
znam da sam dosadan sa tog SLR-a, ali volim ga kao da je moj, it`s sexy
 Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
e , kad je ( opet ) kod klasifikacije rič , pa normalno da ne trpamo terenca sa limuzinama ili dvosjedima ili ... pa to je i prvašiću jasno , pa onda kad smo ( ponovo ) klasificirali  , dolazimo do ona moja tri uvjeta .
Slažem se da je Mercedes jak u proizvodnji svega i svačega , ali recimo kad ti inžinjeri stave 500 konja ispod haube ( u evropi je na snazi blokada motora na 250 km/h ) , pa ih stave u 300 vozila , što nam to govori nego da ljudi istražuju i spremni su masu novaca utuć u tehnologiju , jer kako bi bili u vrhu . Svaka industrija ulaže u razvoj i informacije jer drugačije ne bi opstala , ali ti auti nisu za obične smrtnike , i mi ih obično vidimo samo na slikama di predsjednici država ulaze u njih      

ŠMINKERAJ

Opet , ponoviću , ne kažem da ne valjaju , ali to nije za nas .

može bit , danas je muž igra loto , pa ....

     
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Citat
Sike brate, ja neznam kako mozes da usporedis jednog Ford GT sa slr-om , takodje ta ostala navedena auto , ni jedan nespada ni priblizno u tu klasu , ?


TheCrow brate GT i SLR su u istoj klasi kao i svi koje sam dosad naveo. Nisam je izmislio klase - nauči osnove pa me onda ispravljaj.

Evo da naučiš nešto o Ford GT-u - legendi !



Motor - supercharged 5,4 L DOHC V8
Snaga - 550 Ks (404 kW)
Obrtni moment - 678 Nm
0-100 km/h - 3,3 sec

Citat
100-0 m kocenje za 7 metra


Gdje si to pročitao ?

Citat
a normalno da bi takav auto i bez mclarena sklopili


Da su mogli bez McLarena sklopili bi bez njega.

Citat
dali nema niko ovde da je ljubitelj tog mercedesaaaaaaaaaaaaa osim mene


Imam ja ! Samo nisam nerealan...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
The Crow , mislim da me ne razumiš , ali nije poanta dal volim ili ne , rič je prvenstveno o tome kad je netko sportski tip , radije će opet te novce dat za nešto di ima kompletno sve od SPORTSKOG ŠTIHA , mislim da bi sad moga svatit .
Kad razmišljam o autu moj je plafon 50 000 eura i u okvirima takvim mislim . Ko mi je kriv . Ali , ako raspravljamo o meci i Lamborghiniju , eh ....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
mob
Nokia N73
@miaana verovala ili ne  razumeo sam te, a nisi ti mene razumela, ako vec mastam ondah o necem sto znam da necu nikad da ga imam , kao naprimer taj slr , necu da mastam o renault-a clio ili sta ti ja znam, zato sto je to realan cilj da svako sebi kupi,  jednostavno nije fantazija,

ali ti nisi mene razumela i sta sam hteo u predhodnim postings da kazem, kao sto smo vec rekli, svako ima svoje, svako drugacije razmislja..ukus itd. ali hteo sam da kazem da ja licno vise volim da vozim da lupim nesto ..primer  .. dobrog mercedesa 1996 godiste  nego opel astru od  2001. godine, kazem jos jednom to je moje misljenje da nebi sada opet ponovi zbog cega blabla..itd.

 izaberite sve zajdno ceo paket auta..to sto cini jedan auto... u bilo koju klasu..dali je to smart(pripada mercedesu) ili a-klasa m-klasa c-klasa e-klasa  s-klasa   clk  slk v-klasa  CL coupe , SL ,SLR   itd.  u svaku tu jednu klasa imaju ili najboli auto ili je njihov model medu najbolji.. a sta se meni svidja i ne samo meni nego i ostalom svetu..koji su tigli tu marku gde jeste,..nije dosla tu slucajno..  

1 da su njihova auto dosda sigurna u saobracaju, sta se tice karoserije itd.ko retko koj drugi

2 ni jedan auto ne drzi tu njihovu cenu polovna auto..kupi bmw-a i mercedsa danas i jedan i drugi za iste pare..prodaj oba dva auto za 5 godine, pa ce da vidite koja razlika

3  udobnost voznje( nevoze  bezveze u nemcakoj naprimer 90% taksisti mercedes, diplomati i ostali, Wink  ) amotizeri i ostalo

4 motor  ,mislim tu nema sta da se diskutira.. zna se da su njihovi motori
najbolje, ne mislim samo na startnost, max..brzinu..neko to celokupno ..ima naravno dosda brza auta..ali taj paket.. trajanje..jacina..potrosnja ..dali je to dizelas..ili benzinac..motori drze neverovatno dugo..to sada stvarno svako malo dete zna..imam dosda prijatelja u berlnu koji voze bmw-a  , svaki drugi moro da menja pola motora, jer dosda njima puko onaj kajs..pa otislo sve u k...  mada su menjali ta remenika..ali bez obzira  poznata manja..dihtung na glavu  i ostalo.. tu je mercedes klasa za sebe

5 a sto je mozda najvaznije..to je taj kvalitet auta..dali su to sedista.ili..karoserija..lakiranje  itd.. stvarno su perfektno uradjena auta
bez gresaka..


pogledajte samo u muzickim spotovima  viva/mtv  zasto najcesce se vide sl  cl  s klasa  a ne  citroen ili renault audi ili golf ima i vw phaeton-a  audio svog a8 ali nije to to  Wink   u svakom drugom spotu se vidi ili CL (miss elliot primer )  ili SL coupe/cabrio ..nisu ni oni raperi (50 cent itd. bas starci .. ili?  sto bi  oni seli u taj auto koji ima taj penzionerski image??? Wink


ja nisam reko da su najbrza auta..ali taj paket bilo kog modela mercedesa je ta razlika sto njih stavla na prvo mesto sveta.. financiski..i po prodaju..

i meni se svidjaju strasno i druga auto..primer  subru impreza GT,  nissan skyline, nisan 350, supra, bmw 3/5.  nova astra, lexus, volvo, audi a3/4/6/8 ! itd. sve su to super auta nema sta.. ali ipak je ta mala razlika izmedju mercedesa i ostala  , i neverujem da ce se to ikada promeni Wink



a @Sike  sorry brate ali taj Ford je ruzan, meni isto izgleda kao honda nsx ..   mozda je za pola sekundu brzi od mercedsa..ali pogledaj taj paket sto stalon pominjujem  ..pogledaj opremu u mercedsu slr i u fordu--
SLR ima full opremu  navigaciju  cd-changer  radarski tempomat<8prvi na svetu)  klima   i puno drugi stvari koji se prvi put ugradjeno  u jednom seriskom autom..a taj ford najverovatnije skroz go..znaci napravili mu kao kod one honde nsx neku aluminisku ili plasticnu karosseriju..  ubaci sto jaci motor .. 2 sedista i eto ti auto.. samo sto je go Wink

a pogledaj ovde u burek u galeriju/album slike slr-a  kako auto izgleda unutra.. i procitaj podaci  o tom autom..  nemislim samo na konjske znage  nego tehnicki deo inace.. od kocnice  pa do rezervne gume.. uporedi..  a da su oni izbacili taj luxusni deo klima i ostalo bio bih jos 200 kila laksi i naravno starniji  Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
mob
Nokia N73
@Sike ti stvarno ovaj ford gt uporedjujes sa slr?  brate pa lepsi je honda nsx sto puta..   bas sam sad pregledo podaci..on ima 500 konja   slr  557  slr i ima 720 NM !!!


evo znam da znas slike.. ali neka pogledaju drugi.. stavrno je razlika opticki i tehnicki ogromna,

mercedes pics--> http://www.mysan.de/article406.html

ford  gt    pics--> http://www.ford-gt.com/gt/index.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 175
Nemam stvarno namjeru da sa tobom raspravljam pošto vidim da si neki dječačić koji upoređuje aute po tome koliko su se puta pojavili na vivi...

Većinu stvari koje si napisao je čisto provaljivanje, ali ovo je najveće -

Citat
1 da su njihova auto dosda sigurna u saobracaju, sta se tice karoserije itd.ko retko koj drugi


Jesi li ti čuo za Renault ? E taj Renault je jedina auto kompanija koja u svojoj gami ima tri automobila sa 5 zvjezdica. Uzmi olovku i piši - Megane, Laguna i Vel Satis, a mercedes ima samo E klasu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
mob
Nokia N73
ja neznam odakle ti tvoji smesni podaci ispade i renault bolji auto od mecke..
no comment  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
mob
Nokia N73
poznati tjuner carlsson je  nesto malo izmenio na "slk 55 amg"  Smiley  i evo sta ispalo:

Kompresor 5,5-Liter V8  480 PS
650 Nm na  2.800/min

100 km/h in 4,1 sek.
max. speed  315 Kmh

podaci iz :http://www.auto-motor-und-sport.de/d/56137

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 15:49:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.