Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Na svaku bebu 2,25 abortusa  (Pročitano 2760 puta)
06. Jan 2006, 14:51:37
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Na svaku bebu 2,25 abortusa

NOVI SAD - U Vojvodini se godišnje obavi 45.000 abortusa, dok se istovremeno rodi oko 20.000 beba, što, slikovito rečeno, znači da se "rodi" jedna varošica, a "ubije" jedan grad, navodi se u podacima Sekretarijata za demografsku politiku, porodicu i društvenu brigu o deci. Prema podacima ovog sekretarijata, u Srbiji se godišnje obavi oko 200.000 abortusa, a od toga skoro jedna četvrtina u Vojvodini.

Podaci o broju abortusa u Vojvodini, tvrdi isti izvor, nisu validni, jer se veliki broj abortusa uradi u privatnim ordinacijama, pa se pretpostavlja da je taj broj još veći. Na abortus se najčešće odlučuju žene koje imaju oko trideset godina, koje su u braku i imaju jedno dete. Sekretarijat konstatuje, pozivajući se na najnovije podatke Saveznog zavoda za statistiku, da sve opštine u Vojvodini spadaju u grupu sa niskim, a čak 77 odsto njih su sa negativnim prirodnim priraštajem.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Next year in this time will be milioners!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 223
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson K700i
Nista cudno.Mada barem u mojoj sredini kako mogu da tvrdim vise se na abortus odlucuju mladje devojke uzrasta 14-18godina znaci adolescentkinje.Evo konkretno primera:u mom razredu dve devojke su abortirale.Obe prosle godine.Obe bez znanja jednog ili oba roditelja.Za jednu devojku sam cuo isto iz skole otprilike pre 1.5 dana,no to nemogu da tvrdim.Ali je i drzava za to kriva.Devojka naravno moze da rodi sa 16 ali one to shvataju ubice me jedan od roditelja,izbacice me napolje;to jeste jedan od ozbiljnih problema drustva,ne drustva prvenstveno drzave.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i600
Cekaj, hocete da kazete da ste vi protiv abortusa??

Razumem ja da se "rodi" jedna varošica, a "ubije" jedan grad, ali u situaciji u kakvoj smo sada, da li se mozda zapitas ko bi hranio ceo taj grad??? Ili, da li je racionalno i ,u krajnjem slucaju posteno, prema tom nerodjenom detetu da se rodi i nakon toga ga odgaja neko od 16 (ili 14) godina??

S obzirom na moju profesiju, cesto dolazim u kontakt sa napustenom decom kao i onom bez roditeljskog staranja. Znas, treba provesti malo vremena sa njima i pitati ih sta oni misle o svom zivotu koji su provodili po zavodima i na ulici. Mnogi od njih ce ti reci da je bolje bilo da se nisu ni rodili, nego da su imali takav zivot.

Svako ima pravo na sopstveni izbor. Nekada je mnogo bolje abortirati, nego roditi dete, odgajati ga u nezdravoj atmosferi, nemati mogucnosti da mu priustis sve sto je potrebno, a u krajnjem slucaju i ostaviti ga u sirotistu.
Jer najveci broj te ostavljene dece, zavrsi na ulici, baveci se kriminalom.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vremena kad je bilo dovoljno dete nahraniti i obuci.

Ja nemam decu, ali vidim kod prijatelja koji imaju decu: citava industrija mamipara koja se okomila na tu decu, onda jadni roditelji placaju, da im dete ne dobije komplekse. Ekskurzija do Oplenca, sad ih vode 7 dana u Budimpestu!!! U toj mamipari dobrano ucestvuju i prosvetni radnici (baksis)

Moje detinjstvo je bilo skromno, ali sam bio okruzen coporom drugara.

Kakve to veze ima sa abortusima? Ima, i te kako?
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i600
Kakve veze to ima sa abortusom?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Cekati idealno vreme i idealne uslove za decu je isto kao i cekati Godoa...

I ova cinjenica zabrinjava jer ukazuje na vaznu stvar -  abortus je u ovoj zemlji najcesci oblik kontracepcije...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Abortusi kod udatih zena koje nece drugo dete - Dve ekskurzije 7 dana Budimpesta!!!!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 407
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung i600
Postoje razlicite zivotne faze...nekada su one bolje, nekada ne...Niko ne govori o idealnim uslovima. Elementarni uslovi za dete mora da postoje. To nije igracka koja ima rok trajanja. To je ozbiljna stvar.

A to sto je abortus postao najcesci oblik kontracepcije, stvar je (ne)obrazovanja i neobavestenosti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


porodica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 199
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
veruejem da postoje situacije gde je to neizbezno ili pak jedino resenje da ne radjamo mucenike.
ali u svakom slucju cinjenice ssu porazavajuce da je to najcesci vid kontracepcije.
edukacija je najbolje resenje,danas su ljudi moje generacije roditelji dece od 14,15,16,17,18,...god.veoma sam zacudjena da tzv generacija x nema poriv da edukuje svoju decu.pa nismo iz srednjeg veka,bar 50% nas je R&R generacija i nismo bas bili u manastirima kad je nama bilo isto toliko godina.
hocu kasti,
edukacija,
to je jedino ispravno.pa sad se kondomi reklamiraju,sto ne bi pilule ili gomila resenja koja se nude savremenoj zeni.
abortus nije samo ubistvo nerodjenog coveka,to je tezak atak na zdravlje i psihu zene.
a i muskarci bi trebalo malo vise da preuzmu odgovornost,jer iako im se ne cini,to se tice i njihovog zivota.akko nista oni karmicki preuzimaju i celih 80% odgovornosti,pred Bogom,mislim.Ako ne odmah,kao zenu,njih ce sigurno stici zakon akcije i reakcije.
razmislimo o tome
 [smilie=frisko51.gif]
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.