Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:27:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nema vise nikog iz EKV :(  (Pročitano 6623 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jebiga, tako to obicno biva.... pogledajte svetsku muzicku scenu koliko je velikih ljudi otislo u poslednje vreme
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Smile  Smile  Smile
ovo ne smem da kazem devocici...  Smile

P.S. JAOJ... nisam ni gledao koliko je mator ovaj post a secam se da sam citao vec na ovu temu nesto.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Ama ljudi, Margita je umrla u septembru 2002. Znam da sam taj dan bio neverovatno sjeban. Inače, kao što kaže jedna moja poznanica, ja sam živeo i disao u ritmu EKV-a. Dobro ne baš tako, ali znam da od tada skoro da i ne slušam našu muziku. Znao sam većinu pesama sa svih osam albuma i bio sam na otprilike 9 koncerata.

Evo jednog lepog teksta o tome koji je bio aktuelan u to vreme:

Citat
Margita Stefanović Magi, rok heroina i poslednji član prve i najznačajnije postave kultne grupe 80-ih godina EKV i umrla je u Beogradu u 46. godini.
EKV bila je jedna od nazjnačajnih grupa na prostorima bivše Jugoslavije, a smrću najpre svog frontmena i ideologa, gitariste i pesnika izuzetne energije Milana Mladenovića, zatim gitariste Bojana Pečara i na kraju Margite Stefanović, zauvek je prešla u legendu. Iza njih je ostalo osam albuma, brojni koncerti i naša sećanja.
Jedinstvena pojava u svemu tome bila je Magi, ne samo svojom krhkom, magično-mističnom pojavom devojke koja se igra za klavijaturama, sofisticiranim izgledom koji je nagoveštavao neku sasvim nedokučivu tajnovitost i posvećenost, nego i energijom koja je dala prepoznatljivost i boju Milanovim kompozicijama, reskim gitarskim akordima i krajnje artikulisanim stihovima. Iako se gotovo podrazumevalo da žensko u bendu može ili da peva ili da igra na sceni i zabavlja narod, Margita se u rokenrol uklopila još od samog početka kao ravnopravni protagonista.
Rok kritičar Aleksandar Žikić ovako je prkomentarisao vest o smrti Margite Stefanović: “Praznina koja je odlaskom Margite Stefanović ostala na srpskoj umetničkoj sceni ne može se ovog trenutka ni sagledati, ni definisati, niti razumeti. Jedino što je potpuno sigurno je da nismo bili tu za nju ni izbliza onoliko koliko je ona bila tu za nas. Poslednjih godina Margita je, nijednom ne pokušavši da iskoristi činjenicu da je bila neobično važan deo Ekatarine Velike, jednog od najblistavijih poglavlja ovdašnje muzičke sage, nosila teret svoje izuzetnosti koji vremenom, na odgovornost i sramotu svih, nije postajao nimalo lakši. Njenim odlaskom - što zvuči gotovo neverovatno - kompletna jedna postava EKV zauvek je prestala da postoji: Ivan Vdović, Milan Mladenović, Bojan Pečar, sada i Margita Stefanović.

Magična povest o EKV tako je transformisana u simbolično, istinski tragično svedočanstvo jednog vremena za koje bi bolje bilo da nikada nije postojalo. Tokom osamdesetih EKV je osvetljavala put svima. U drugoj polovini devedesetih njene svetlosti su, nošene neumitnom ukletošću kakvoj je teško naći poređenje ne samo ovde već i u svetu, postepeno zamirale. U sredu 18. septembra 2002. nestala je i poslednja. Kao što obično biva, dok je bila tu nismo bili svesni koliko bi nam mogla nedostajati. Bila je neko koga je vredelo poznavati i za kim ćemo - bili trenutno toga svesni, ili ne - duboko, iskreno i dugo žaliti. Bez Margite, kao ni Vda, Milana i Bojana, ovaj grad i ova zemlja više nikada neće biti isti. Kao ni mi koji ostajemo.


Bilo bi lepo da to pročitate.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1197
Preseravanje! Kada sam citao tekstove kada je ona umrla stvarno sam se zgroziO! Toliko ljudi dave da je to nevjerovatno! Da su bili dobri to stoji, da su bili najbolji to stoji, da su legende i to stoji, ali takvi tekstovi puni patetike su totalno sranje! Ne govorim samo za ovaj vec uopste! Ja mislim da su cak i novine koje se bave temom kuhinje imale clanak o Magi i o tome kako je bila leprsava ili virtuoz, ili.... Ma daj!

Svaka joj cas jer je bila dobra i bila je clan legendarnih EKV, ali da su svi toliko tuzni nije tacno! Pola novina je cisto ostampalo stranicu vise na racun njene smrti i to je to! Pola od onih koji su ronili suze nije je nikada ni vidjelo niti je ikada razumjelo njenu muziku! Kao sto rekoh, PRESERAVANJE!!!

Jest da malo kasnim, ali eto, morao sam dati komentar!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
ljudi moji margita je rodjena 1. aprila 1959. godine
tako da nije mogla da umre u 46 godini zivota vec u 43.
ne mogu da verujem da otvaras temu a ne znas kad je umrla.
 

Nisu dovoljne reci,
Samo obicne reci,
Da je vrate u zivot...
IP sačuvana
social share
forever punk i ritam nereda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
to je copypaste vesti za bgdcafe.com, njima se obrati.. volim ekv i dan danas slusati, ali nisam toliko zagrizen da bih ucio ko je kad rodjen...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
nije stvar u tome al bas svi da pogresite.
i nemoras odmah da se ljutis, nisam nista lose mislila.
ali magi zasluzuje ako se vec prica o njoj da se ne gresi toliko.
IP sačuvana
social share
forever punk i ritam nereda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Kada covek umre nista vise nije vazno...
Veliki ljudi nikad ne umiru,oni su uvek medju nama!!!
http://img209.imageshack.us/img209/5285/p24598zg3.jpg
http://img400.imageshack.us/img400/9275/114523bwe0.jpg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
- Ne vadite teme neaktivne duze od 6 meseci ako nemate jak razlog

Lock.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 13:27:24
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.