Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Šta su javne ličnosti završile od škole? [BiH licnosti]  (Pročitano 19071 puta)
17. Feb 2004, 20:23:47
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Šta su javne ličnosti završile od škole?


(NE)OBRAZOVANA ESTRADA!


Bosanska estradna scena puna je pravnika, inžinjera, i drugih visokostručnih zanimanja, ali te "falš" diplome za sada niko niti smije, niti ima potrebe da pokazuje

Mnogi naši pjevači nerado govore o tome čime su se bavili prije nego što su postali poznati i popularni. Neki su, do pred rat, pitanja o školskoj spremi vješto zaobilazili. Nakon svega što se dešavalo minulih godina na ovim prostorima, mnogi od njih su se "snašli" nabavivši odgovarajuće diplome za "ne daj bože". Prema neprovjerenim pričama, bosanska estradna scena puna je pravnika, inžinjera, i drugih visokostručnih zanimanja, ali te "falš" diplome za sada niko niti smije, niti ima potrebe da pokazuje.

Goraždanski pjevač Aziz Glušćević Zisko na pitanje o školskoj spremi na estradi odgovara stihovima pjesme koju namjerava uvrstiti na svoj novi CD. "Šta će nama pjevačima škola, kad je davno ispala iz fola".

Mi smo se potrudili da našim čitaocima, a njihovim obožavaocima, otkrijemo prava zanimanja estradnjaka, odnosno koje su škole pjevači završili.

Istina, ima i onih koji sa ponosom ističu svoje zanimanje prije nego što ih je ogrijalo sunce slave. Jedan od njih je mega zvijezda Halid Bešlić koji nikada nije krio da je prije nego što je počeo da se bavi estradom hljeb zarađivao kao tesar u jednoj sarajevskoj građevinskoj firmi pa je tako radio i na izgradnji doma bosanskohercegovačke televizije.
"Dok sam radio kao tesar nisam skrivao svoje pjevačko umijeće. Radeći na televizijskom domu često sam govorio svojim kolegama da ću jednoga dana snimati svoje pjesme i televizijske nastupe baš u studiju koji smo gradili. Naravno, oni su se tada često šalili na račun mojih ambicija. Međutim, vjerujem da kad me vide na svom televizijskom ekranu s ponosom govore o tome da sam ja nekada sa njima radio u istoj firmi", kaže Halid Bešlić.

Kao građevinski radnik svoje zidarske sposobnosti iskazivao je i pjevač Meho Puzić. Međutim, on nerado govori o svom predestradnom zanimanju. Građevinsko zvanje stekao je i mladi pjevač Asmir Hadžirić koji to znanje provjerava u praksi jer po vlastitom projektu gradi svoju kuću u jednom vogošćanskom naselju.

Miljenik bosanske publike Semir Cerić Koke stekao je zvanje tokara a kasnije i remenara. Hitmejkeri i pjevači Avdo Huseinović i Armin Šaković te goraždanski pjevač Elvir Laković Laka završili su mašinsku tehničku školu, ali nijedan od njih nije se okušao u tom poslu. Pjesma im je bila slađa od metalske struke.

U pjevače koji su završili gimnaziju spadaju: Enes Begović, Mladen Vojičić Tifa, Deen Backović i kantautor Zlatan Fazlić Fazla.

Rizo Lukačević alijas Rizzo Ruža radio je kao ton majstor na bosanskohercegovačkoj televiziji a Hasiba Agić kao medicinska sestra. Isto zanimanje stekla je i pjevačica Sanela Saković, ali se nije okušala u poslu sa pacijentima i priznaje da je bijeli mantil nikada nije privlačio, iako je to bila velika želja njene porodice.

Sevdalija Slobodan Lalić radio je kao pružni radnik na željeznici. Tek nakon što je počeo pobjeđivati na ilidžanskim festivalima "zaradio" je mejsto u željezničkoj administraciji.

Dino Merlin je prije snimanja svog prvog audio projekta radio kao bravar u "Unisovoj" tvornici ležaja u Vogošći. Zbog noćnih svirki poslovođe mu nisu praštale izostanke sa posla prebacujući mu da od njega nikad pjevač neće biti. Međutim, čim je snimio prvi album poklonio ga je svojim šefovima i oprosto se od fabrike.

U susjednoj hali "PRETIS"-a u Vogošći svoje muzičke sklonosti pokazivao je i doktor za rokenrol Milić Vukašinović. Dok je na metalnom stolu ispravljao krilca za minobacačke granate, čekićem je kuckao u ritmu rokenrola. Očito da mu je buka drugih mašina ometala inspiraciju, bacio je čekić i profesionalno se posvetio svirci. Jedan od šefova bio mu je Nemanja Kitić, brat popularnog Mileta Kitića.

Na najteži način hljeb je zarađivao Rifat Tepić. Bolje upućeni tvrde da je bio jedan od najvrednijih rudara u Njemačkoj, i da su ga zvali nasljednikom Alije Sirotanovića.

Po zavšetku srednje škole Halid Muslimović je počeo svirati gitaru u jednom od lokalnih restorana. Zatim je ofarbao plavi čuperak i za kratko vrijeme postao jedan od najpopularnijih pjevača ljubavnih pjesama, kako za sebe kaže. Osamdesetih godina bio je jedini privatni diskograf na području tadašnje Jugoslavije. Njegova diskografska kuća "Haliks Rekords" i danas funkcioniše, bez obzira na brojna poturanja nogu, kako kolega tako i drugih ljudi kojima smeta njegova vječita želja da bude uvijek ispred ostalih. Na temeljima svoje izgorjele firme u Prijedoru, ovih dana završava novi poslovni objekat koji će, po mišljenju mnogih, biti najbolje arhitektonsko zdanje na Balkanu.

Humorista Džemo Dragolj uspio je da diplomira na fakultetu političkih nauka pred rat u Bosni i da dobije diplomu žurnaliste. Njegov kolega Ismet Horo za sebe u šali kaže da je završio osam razreda i kupio knjige za prvi razred srednje škole.

Hanka Paldum nikad se nije okušala kao trgovac, kao što se ni njena koleginica Amela Zuković nije oprobala u struci, a završila je saobraćajnu tehničku školu.

Srednju ugostiteljsku školu završio je Šerif Konjević.
Rizo Hamidović je mašin-bravar i ne skriva da mu škola nije išla. Često u šali kaže da su se neki njegovi profesori opijali u kafanama slušajući kako on pjeva.

Almas Smajlović, pjevač grupe "Erogene zone", završio je elektrotehničku školu, a Edin Osmić, alijas Edo Maajka, srednju metalsku. Elektrotehničar je i Hajrudin Varešanović, poznatiji kao Hari Mata Hari.

Visoko obrazovanje imaju Haris Džinović, Elvis J. Kurtović, Amila Glamočak, Lejla Trto, Zijad Sipović, Selma Muhedinović, kao i Omar Mehmedbašić - Omar Mjesečar koji se sve više posvećuje advokatskim poslovima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
ne kupuju samo pevaci diplome
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
za 80% ovih nisam ni cuo...
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jebiga, nemam podatke za nasu zemlju, imam samo za Bih.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Šta će pevačima diplome? Kao da će bolje da pevaju, ili šta. Ili, da li diploma garantuje obrazovanost, pamet, kulturu?
Mnogi koje znam imaju diplome, ali im slaba vajda od njih...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa uglavnom iz razloga sto vecina njih nece to biti ceo zivot i nece samo od toga moci ceo zivot da zivi...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
A kakva je situacija sa našim polotičarima, šta oni imaju od diploma...?
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Svi imaju fakultete sem Zivkovica, za tomu nikolica isto mislim da nije zavrsio pravni, ali ne znam zasigurno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Priča se da jeste, naknadno...verovatno je imao vezu kod jednog od profana...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne bih znao, u svakom slucaju i ako je tako nije nista drugaciji od vecine.... ej pa cedica je dramaturg... a 2 puta nije na fakultet usao... jel ga od 18. godina znamo kako seta ulicama ...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.