Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Da li svest osnovni cinilac psihickog zivota?  (Pročitano 11198 puta)
Zodijak
Pol
Poruke 2
to sto i zivotinje imaju "drustveni" zivot, a jedan od cinilaca drustvenog zivota je upravo svest. Ima jedna, bar meni, jako zanimljiva prica: Naime, do skoro se verovalo da su orangutani iskljucivi biljojedi. Medjutim, najnovija istrazivanja govore da uvek, u odredjeno doba godine, orangutani organizuju "lov" na majmune druge vrste. Imaju razvijenu fascinantnu strategiju, tacno podeljeni na one koji larmom nateruju "plen", one koji ga docekuju, i onog koji zadaje konacni udarac. Po tom, svi pripadnici, pa skoro da mogu reci plemena, dobiju po nekoliko zalogala mesa, i uz to uvek odredjenu vrstu lisca. Sve se, ponavljam, odvija samo jednom godisnje, uvek u isto vreme, slobodno mogu reci, ritualno!
IP sačuvana
social share
Marlena ima rupicaste carape
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Mi nismo alfa i omega svega, ali ja sam sredina u kojoj zivim i nista mi osim toga nije poznato. Ne mogu ja porediti 2 stvari ako ne znam kako jedna od njih izgleda. Mislim da smo mi savrseni upravo zbog toga sto mozda dozivljavamo telesnu evoluciju u suprotnom smeru, sto dokazije da se mozemo boriti samo sa jednom alatkom, a to je razum.
Upravo taj drugaciji sistem vrednosti zivotinja uzrokuje ono sto se sa njima dogadja, a to je ropstvo pod ljudima. Da su se neke druge zivotinje "zainteresovale" za razvijanje svoje svesti, mozda bismo sada imali rat ili borbu za prevlast.
Ja ne sporim da zivotinje imaju drustevi zivot, ne sporim ni da imaju svest, ja sporim da one imaju razum, koji ce im omoguciti MNOGO vise od instinkta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Okej..

Ja ba zato to ne moemo da tvrdimo da smo najsavreniji kaem da nismo.

Sve je to relativno... Inae, slaem se da smo po ljudskim kriterijumima vrednosti najsavreniji (duh), jer ne poznajemo druge sisteme vrednosti.
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Pa da!
Osnovni razlog ovog naseg prepucavanja je u shavatnju tebe ili mene, gde krug pocinje. On nigde ne pocinje, ali svako mora naci to mesto, svoje glediste.
I slazem se da ne poznajemo druge sisteme vrednosti, ali i da su oni samo glediste ne pocetak kruga.
Mors ultima linea rerum est!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava Beograd
Heh da, ali ja mislim da "poetak kruga" nije relativan i proizvoljan pa sam zato i skeptik u vezi ljuskog saznanja. Nemamo "vrst" oslonac znanja..pa jo uvek nismo prokuili ni svemir, a razbijamo glavu oko nastajanja "svega" :wink:
IP sačuvana
social share
Look, but don't touch.
Touch, but don't taste.
Taste, but don't swallow.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 379
Mozes li to malo pojasniti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.