IN < - Preminuo Stevo Žigon - >LO
(1/2) > >> :: Odgovori!
Autor: Shone83 :
Preminuo Stevo Žigon

Istaknuti dramski umetnik Stevo Žigon preminuo je u sredu u 80. godini, saopšteno je iz Narodnog pozorišta u Beogradu. Glumac i reditelj Stevo Žigon rođen je 1926. godine u Ljubljani. Njegov glumački opus, obiman i raznovrstan, bio je zasnovan na preciznom psihološkom portretisanju i nijansiranju složenih karaktera. Najznačajnija ostvarenja kao glumac postigao je na sceni Jugoslovenskog dramskog pozorišta u Beogradu, kao i u brojnim ulogama na filmu, radiju i televiziji. Kao reditelj, Žigon je u predstavama insistirao na kontrapunktiranju literarne i scenske igre, pri čemu je posebnu pažnju pridavao značaju glumačke ekspresije. Žigon je nedavno proslavio 60 godina umetničkog rada i 10 godina od premijere predstave „Idiot”, koju je on režirao na sceni Narodnog pozorišta u Beogradu. Datum sahrane i komemoracije povodom smrti Steve Žigona biće saopšteni naknadno, navodi se u saopštenju iz Narodnog pozorišta. (Beta)
Autor: borkes :
Ode nam Ratko (Kriger). . .
Autor: Anea :
Iako izreka kaze: "O pokojniku sve najlepse", ja ga nikad nisam volela... bio je veliki glumac, ali kao licnost poprilicno cudan... mracni princ ... Domace glumiste je izgubilo velikana, ali covecanstvo sumnjam da je nesto izgubilo..
Autor: borkes :
Isto mišljenje sam imao i ja o Ljubi Tadiću.
Autor: Rockov82 :
slazem se u potpunosti sa
@Aneom
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana