Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 19:53:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljudska dusa sa ateisticke strane...  (Pročitano 21463 puta)
28. Dec 2005, 12:17:05
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Mnogi ljudi u mom okruzenju, medju kojima i moj profesor filozofije i pored toga sto ne veruju u boga veruju da covek ima dusu.Ta ideja mi se cini apsurdnom, pa me zanima da li i ma nekog ko sa ateisticke strane veruje u dusu i zasto?
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Vrlo dobro. Sjajna tema. Sam Tesla je govorio kako ljudske misli ostaju upisane u jonosferi u vidu jednosmernih struja.
Cak je pricao kako povremeno razgovara sa mrtvima.
Postoji teorija da ljudski um moze obitavati u bilo cemu (u steni recimo). Ovakav stav propagiraju poklonici jake VI postavke ("Carev novi um").
Zasto se takve stvari moraju obavezno vezivati za veru i religiju. Natprirodne stvari ne postoje i ne mogu se desiti. Ukoliko nesto postoji ili se dogodi to po defaultu nije natprirodno.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
"Sam Tesla je govorio kako ljudske misli ostaju upisane u jonosferi u vidu jednosmernih struja.
Cak je pricao kako povremeno razgovara sa mrtvima."
Gde si ovo nasao?Voleo sam ranije da citam o njemu ali nikad nisam cuo nesto ovako...
Smile
Prvo pitanje nije da li ljudska dusa moze obitavati u steni nego postoji li dusa?
A drugo pitanje bi moglo biti: gde je, sta je, kako je, i sta ce se sa njom desiti...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
To da misli ostaju zapisane u vidu jednosmernih struja je on rekao kada je pricao o svojoj ideji da energiju iz jonosfere sprovede na zemlju pomoci velikih prijemnika koje bi postavio sirom planete. To bi bila obnovljiva energija. Ne secam se gde sam to procitao. A to da je pricao sa mrtvima rekao je u svom poslednjem intervjuu za jednu njujorsku televiziju.
Prvi odgovor: Posotji um. Ako on moze obitavati u steni, moze obitavati i posle smrti coveka. Nije mi sasvim jasno sta to drugo moze biti dusa nego um.
Drugi odgovor: tu, um, druga tema, pojma nemam (verovatno nista, nestace).  Smile
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Dobar ti je drugi odgovor. Smile Smile
A za prvi :
Um i dusa su i po mojol logici ista stvar.Medjutim ja um dozivljavam bukvalno kao kompjuter.Primi inpulse koji podsticu lucenje ili pokrecu misic ili nadrazuju.... a um ne moze biti ( bas kao ni komp.) u steni, vec samo u glavi(mozda jednog dana u vestackom okruzenju).
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Mada...Hm...
Ljudski um je ogranicen. Valjda nekim fizickim svojstvima samog mozga. Mislim, ne mozemo da pomnozimo 2 desetocifrena broja, fali nam jos RAM-a ili nesto slicno (postojali su ljudi koji su mogli). Pobornici jake VI (vestacka inteligencija) postavke, kazu da um moze obitavati bilo gde. Kako sad to utice na performanse?
Zbog ovih stvari nekako, iako ne mogu da zamislim kako, cini mi se da ako postoji dusa, to mozda i nije sam um vec nesto drugo.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Tu oko VI se javlja jos jedan problem.Ako bi se kreirala VI koja bi imala emocije i mogucnost da razmislja al i i da pati, ona bi morala da dobije ljudska prava...Ona bi bila covek zarobljen u kompjuteru.
A sto se tice duse ja to gledam ovako.VI je recimo jedan um programiran u basic-u a nas um je programiran u pascalu.Samim tim mi imamo vise mogucnosti i kompleksniji kod ali smo ipak program (u prenesenom znacenju)...
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 255
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
Kada kazemo VI ne smemo misliti samo na program koji ce znati zadovoljavajuce da odgovori na sva pitanja. Vec sada postoje zapanjujuci ekspertski sistemi. Tu pre svega pricamo o samosvesti. Treba napraviti vestacki um, koji je svestan sebe i sveta oko sebe. Na prvi pogled to se moze uciniti, mi smo dokaz za to. Opet nasa svest je mozda samo privid, varka, iluzija...
Penrouz na 500 strana dokazuje da je VI nemoguca. Jaka VI postavka kaze da je moguca.
A da li postoji jos nesto, dusa, podsvest... Ma teske su to stvari rodjaci.
IP sačuvana
social share
Sta je brze ili zec?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 590
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Siemens m45
Zato sto su teske, ovakvi genijalci se njima i bave!
Ko bi mogao bolje da razresi zivotna pitanja od nas?
Palio sam se ja jedno vreme da ucestvujem na forumima o VI ali me proslo nekako...Ali cudi me da niko drugi nece da komentarise dusu i slobodnu volju, sa ateisticke ( citaj filozofske ) strane. 
IP sačuvana
social share
Skromnost je moja vrlina!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 72
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
"Spirit is something about the body"
Recimo da je dusa sastavni dio tjela, dal' neko vjeruje u tjelo mora da vjeruje i u dusu.Znaci ako zivo bice ima oblik mora da ima i supstancu koja ga pokrece, sto bi bila "dusa".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 19:53:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.