Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nebojša Simeunović Sabljar  (Pročitano 3385 puta)
28. Dec 2005, 06:37:02
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Nebojša Simeunović Sabljar
Klanovi vladaju rokenrolom

Sabljarova družina ponovo jaše! Kultni beogradski rok sastav Dža ili bu se posle mnogo godina vratio, čini se nikada moćniji, na ovdašnju rok scenu i počeo je sa snimanjem novog albuma. Kako bi ne samo mnogi novi naraštaji imali jasniji uvid u to šta je grupa nekada predstavljala, bend je ovog proleća objavio i fantastičnu best of kompilaciju "Retrovizor", koja je, verujemo, već danas jedan vredan dokument, iskrena ispovest nekoliko momaka o rokenrol životu u Srbiji poslednjih dvadesetak godina.

* Čini se da i pored objavljivanja najvećih hitova niste previše svirali ove godine?
Nismo svirali nijednu veću svirku osim jedne manje za prijatelje. Jednostavno, nijedan od organizatora festivala (a bilo ih je dosta: Egzit, Nisomnija, Birfest, Zaječarska gitarijada) nije se udostojio da nas uvrsti u program. Izgovori su bili jako čudni, ali iz svega proizlazi samo jedno - u Srbiji danas, kako i u politici, tako i u umetnosti uopšte, pa i u muzici, vladaju klanovi, a ukoliko se ne uklapaš ni u jedan, onda ti je sušenje od koncerata i medija zagarantovano. Konkretno, interesantan je, primera radi, izgovor pod kojim nismo otišli na ovogodišnji Egzit - za neki veći stejdž "nije bilo interesovanja", kao, ima mnogo afirmisanijih i bitnijih imena, a za bilo koju manju binu smo bili suviše afirmisani?!

* Snimate novi album?
Spremili smo ubitačan album koji ima šta da kaže, puno onoga što mi svi mi želimo. Ovde mislim na nas obične smrtnike, sasvim obične ljude. Čini mi se da niko nekako nema herca ili neće sam sebi da prizna da smo na kraju filma prevareni u svojim očekivanjima. Možda smo previše tripovali ili smo mislili da su ljudi koji pričaju da ovde žele nešto da promene iskreni. Na kraju sve se, ipak, samo vrti oko love.

* Kako ti danas izgleda život u, kako kažeš u jednoj od pesama, "zemlji nojeva"?
Nekad je, čini mi se, više zavisilo od toga kako sviraš uživo, kakve su pesme i tekstovi koje imaš, koji su ti stav i poruka. Danas sve zavisi od toga kakav ti je autfit, koliko je skup novi spot, da li snimaš superkamerom, koliko ne dotičeš nikoga svojim tekstovima (bezličnost je kul), a idealno je ako se i ne čuje o čemu pevaš, osim ukoliko nisu lake teme za razbijanje dosade. Mislim i da je cenzura opstala. Sada je ima svugde pa i na stanicama koje je ranije nisu imale.

* Vaši koncerti se i danas prepričavaju, poput onog kada ste zime 1997. u vreme pištaljki i Dnevnika izneli opremu na ulicu i zasvirali.
Da, to je bio jedan od naših najluđih koncerata. Svirali smo za vreme buke u pola osam. Izvukli smo produžnim kablovima kao vozić, struju na ulicu, izneli smo opremu i napravili koncert na uglu Smiljanićeve i Njegoševe na Vračaru. Uskoro se okupilo toliko ljudi da je zatvoren saobraćaj, a priključili su nam se i neki sugrađani s instrumentima (trube doboši, itd). Taj koncert smo odsvirali u protest onima za koje smo svirali tokom protesta kada je bilo frka.

* Čini se da svaki put uletite u prvi plan na našoj sceni kada je u zemlji nekako ključno vreme po narod.
Možda si u pravu, a možda je to tako jer pišem najbolje tekstove kada me nešto pogađa i baš tišti, da ne kažem kada me dr..ju u mozak, a to su valjda ti periodi, trenuci, tako mi se čini...

* Na koji način ljudi ovde, po tebi, mogu da sačuvaju svoju ličnost i ljubav prema rokenrolu, kada ih svakojaki trolovi konstantno truju svakakvim glupostima?
Moraju da izgrade svoj stav, da razmišljaju svojom glavom, da slušaju ono što je iskreno, a ne ono što im se servira da je in i u fazonu. Moraju da oni sami diktiraju medijima šta je dobro, a ne mediji njima, a najbitnije da se drže zajedno i ne dele po raznim glupim tripovima. Nas normalnih, urbanih, koji se još nismo utopili u masu morona, ostalo je jako jako malo.

Razgovarao: Ilija Đukić za Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.