Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policija decu saslušavala bez roditelja  (Pročitano 4812 puta)
28. Dec 2005, 00:25:46
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Protest roditelja dečaka koji je ispitan zbog pisanja grafita po Temerinu

Policija decu saslušavala bez roditelja

TEMERIN - Bogdana G. iz Temerina odlučila je da ispiše svog trinaestogodišnjeg sina B.G. iz Osnovne škole „Petar Kočić“ u Temerinu nakon što je saznala da je njeno de-te izvedeno sa časa da bi ga u direktorovoj kancelariji policija ispitivala punih pola sata.

Trinaestogodišnji B.G. samo je jedan od trojice dečaka koje su prekinuli u nastavi i odveli na razgovor sa policijom, u kome su, prema iskazu samog dečaka, ispitivani o različitim, pa i nacionalističkm grafitima ispisanim kako po zgradi škole, tako i na drugim mestima u Temerinu. Ovom razgovoru prisustvovali su direktor i psiholog škole, a roditelji ne samo da nisu prisustvovali razgovoru već ih niko nije ni obavestio o tome - ni uprava škole ni policija.

- Moj najmlađi sin je otišao u školu kao i svakog dana, a ja sam odlučila da posetim prijatelje u Novom Sadu. Posle podne, po završetku smene, sin me je nazvao i rekao: „Mama, mene je danas ispitivala policija“. Noge su mi se odsekle. Odmah sam se vratila u Temerin i saznala da je izveden sa drugog časa, da ga je pola sata ispitivala policija o nacionalističkim grafitima, iako on nikada nije vaspitavan u tom duhu. Najgore je što mene niko nije pozvao. Ne bih ni saznala za to da mi dete nije reklo - ogorčena je Bogdana G.

Iste večeri, priča ona, otišla je u policiju i odmah joj je zakazan razgovor s komandirom. Iako su prema njoj u policiji bili korektni, uspela je, kako kaže, da sazna tek toliko da je policija došla u školu samoinicijativno, da su njeno dete i druga dva dečaka izbarani na osnovu procene iz neke ankete, i da od policije čuje da je utvrđeno da njen sin „nije kriv“.

- Bio sam na drugom času kada je psiholog poručio da moj drug i ja treba da se javimo direktoru. Otišli smo tamo i u kancelariji pomoćnika direktora nam je rečeno da su tu „kolege“ iz policije i da treba da pričamo s njima. Čekao sam u sali oko pola sata da završe priču s mojim drugom, a onda sam i ja ušao. Sedeo sam između dva policajca, a preko puta su bili direktorka i psiholog. Jedan policajac je bio jako fin, a drugi baš i nije. Pokazali su mi fotografije grafita, na nekima su bile oznake skinhedsa i kukasti krst. Neke su iz školskog dvorišta, a neke iz grada. Pitali su me da li sam ja to pisao i da li znam ko je pisao. Pitali su me za neke od potpisa u školi, da li znam ko ih je napravio. Kada sam rekao da ne znam ko je pisao grafite, jedan od njih je opsovao i počeo da viče - kako ja to ne znam. Nije vikao direktno na mene, već od besa. Ali ja sam se uplašio. Kada sam rekao da neki od tih grafita stoje tu od kada sam krenuo u školu, rečeno mi je da lažem jer je krečeno. Ni psiholog ni pedagog nisu tada ništa rekli. Ispitivali su me tako oko pola sata. Na kraju su mi rekli: „Ako vidiš da neko piše, odmah da javiš direktorki“. Izašao sam i vratio se na čas - priča trinaestogodišnji B.G.

Direktorka škole Nada Vasić izjavila je za „Blic“ da je policija došla u školu i zamolila za saradnju objasnivši da su zidove škole ispisani grafitima među kojima ima i nepristojnih. Ova tri dečaka, kaže direktorka, izabrani su jer su njihovi potpisi najčešći.

- Pre razgovora sa policijom, sa dečacima je razgovarao psiholog i pripremio ih je za razgovor. Roditelje nismo zvali jer su nam policajci objasnili da je dovoljno da prisustvujemo psiholog i ja. U toku razgovora nije bilo ni vikanja, niti ikakve torture nad decom - kaže direktorka Vasić.

U SUP-u Temerin nismo dobili nikakav komentar niti objašnjenje ovog događaja.


Izvor: Blic \ Hana Dunđerov
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.