Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Sasa Pantelic - urednik Digitalla - bivsi urednik the GaMeRa  (Pročitano 4452 puta)
12. Feb 2004, 21:28:43
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 437
Za ovu priliku, obavili smo interview sa Sasom Pantelicem, bivšim urednikom The Gamera, a sada urednikom časopisa Digital.

YuPlay: Koliko si godina imao, kada si postao urednik Gamera?

Sasa Pantelić: Pa i nisam bio tako mlad, imao sam 28 godina.

YP: Ti si bio urednik The GaMeR-a tri godine, ispravi me ako grešim. Kako si se osećao posle nedavnog otkaza?
0
SP: Heh, ovo se zove elementarno nepoznavanje materije  . Zvanično sam bio urednik Gamera mnogo kraće. U Gameru sam počeo da radim od drugog broja i to prvo kao saradnik, zatim kao lektor a po povratku iz vojske sam počeo da radim puno radno vreme. Od tog trenutka sam obavljao poslove za koje bi se moglo reć da spadaju pod obaveze zamenika glavnog urednika, ali sam i dalje zvanično bio samo član redakcije. Urednik zvanično postajem tek nakon što časopis predje u ruke novog vlasnika, Beosofta.
"Nedavni otkaz"??? Znam da je vreme relativno, ali ja sam iz Gamera otišao pre više od dve godine, što nikako nije "nedavno". Od septembra 2001. godine sam radio u tada novoosnovanom časopisu Digital i Gameru paralelno. Obaveze u Digitalu su postajale sve veće a januara 2002. postajem i glavni i odgovorni urednik u ovom hardverskom časopisu. Tada postaje jasno da ne mogu više raditi u oba časopisa i na toj raskrsnici odlučujem da krenem putem kojim ide Digital. Znači u Gameru nisam dobio otkaz već sam svojevoljno napustio redakciju časopisa. Da budem iskren, nije bilo lako posle tri ipo godine rada u Gameru.

YP: Zbog čega su čelnici Beosofta učinili to što su učinili? Moji prijatelji su prestali da čitaju GaMeR, posle odlaska nekoliko likova poput Taz-a, Popare i tebe, da li je to uspeh za Beosoft?!?

SP: To bi ipak morao da pitaš njih. Moje mišljenje je da nisu bili zadovoljni izgledom i sadržajem časopisa i da su želeli novim ljudima da osveže tekstove. Razumem njihove želje ali ne opravdavam postupke. Olako su se odrekli nečega na čemu je radjeno godinama. Gamer sigurno jeste imao mana, ali i mnogo vrlina. Mi smo svojevremeno pravili ankete i baš pomenuti autori su uglavnom bili u samom vrhu popularnosti. Možda je neke trebalo promeniti ali sigurno ne sve.

YP: Da li se još čuješ sa leekovima iz stare redakcije?

SP: Nažalost, vreme kida veze pa sam u kontaktu sa sve manje ljudi iz stare ekipe. Uvek se lepo ispričamo kada se sretnemo ali nema više organizovanih okupljanja.

YP: Da li misliš da se Gamer pogoršao ili poboljšao?

SP: Ha, ovo je pitanje oko koga se lome koplja od trenutku izlaska prvog broja pod vlasništvom Beosofta. Gamer definitivno jeste drugačiji. Dizajn bi mogao oceniti boljom ocenom nego ranije ali da budem iskren, za moj ukus ima previše "američkih" fora i forsiranog humora u čemu se i preteruje. Mislim da bi čitaoci Gamera morali da znaju neke bitne stvari. Broj reklama u časopisu je jako mali a bez toga nema para. S obzirom koliko autori tekstova dobijaju za uloženi trud, ono što se pojavi na kioscima zaslužuje sve pohvale, iako bih ja mnoge stvari promenio.

YP: Nedavno si postao glavni urednik časopisa Digital, da li bi radije ostao u GaMeR-u, ili u Digitalu?

SP: Kao što sam već rekao, urednik sam postao pre nesto više od dve godine. Kada bih danas bio u istoj situaciji ponovo bih odabrao Digital!

YP: Da li je domaća gaming scena propala? Da li propada?

SP: Zavisi šta podrazumevaš pod domaćom gaming scenom. Nešto se ne sećam da je ikad bila impresivna i da se trebamo bojati nekog dramatičnog propadanja.





YP: Sadašnji gameri bi radije bacili pare na konzole, nego na nov PC, koji je tvoj odgovor na to?

SP: Činjenica je da se mnogo novih igara pravi prvenstveno za konzole, sto je i logično jer su tu mnogo veće pare u igri. Sa druge strane, konzole neprimetno sve više počinju da liče na PC, a ta razlika će biti sve manja kako se budu trudili da uklone nedostatke igranja na konzolama. Ako se taj trend nastavi uskoro će pored prednosti konzole "pokupiti" i mane PC-ja a to su patchevi, problemi sa online igranjem i sl. pa će se napraviti jedan zatvoreni krug. Teško je predvideti gde će biti izlaz, posebno jer se šuška da novi X Box neće biti kompatibilan sa starim, a onda se postavlja pitanje hoće li Microsoft "gurati" podršku za svoj Direct X koja bi puno značila i PC-ju zbog lakšeg portovanja igara. Meni lično će PC uvek biti draži od bilo koje konzole.

YP: Omiljeno pitanje ljudi iz redakcije YuPlaya jeste - da li treba da ostanemo GameEzine, ili samo EZine, šta ti misliš o tome? Uzrok ovog pitanja je uvodjenje novih rubrika poput softwarea, razbribrige i slično.

SP: Nailaziš na dileme koje imamo i svi mi koji se bavimo pravljenjem časopisa. U suštini postoje samo dva puta. Prvi je da praviš nešto po svom ukusu i da se toga držiš, moleći Boga da imas sličan ukus kao i većina, ili da se pomiriš sa činjenicom da ćeš uvek biti okrenut manjem broju zaludjenika. Drugi put je put osluškivanja želja većine, grubo nazvan komercijalizacija. Mislim da se ne treba bojati obogaćivanja sadržaja sve dok se ne gube osnovna nit i ideja vodilja.

YP: Možda i neizbežno pitanje - šta Panta misli o prvih par brojeva YuPlaya?

SP: Ha, tu sam te čekao.  Kako te nije sramota da se ONIM hvališ???  Dobro, nije TOLIKO strašno, ali ubacite makar mogućnost da klikom dodjem do većih slika u opisu igara. I kakav je ono igromer? Trajnost? Da li to znači da će igra da se ukvari u kraćem vremenskom periodu?  Šalu na stranu, dobro je, samo napred. Mesta za poboljšanje uvek ima samo da vam ne ponestane entuzijazma.

Želim vam puno sreće i uspeha u daljem radu.

YP: Hvala i hvala na interviewu! Valjda će biti bolje od šestog broja, za koji pripremamo veliki broj iznenađenja i poboljšanja, pa se nadamo da će to uveriti ‘’ozbiljne’’ kritičare poput tebe (  ) i naše čitaoce da i od nas može biti nešto.

Petar Markovic -MarkMaster-
YuPlay
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 437
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Digita ll .. heh .. odudara od ostalih časopisa .. jedno vreme sam ga imao free Smiley sve dok nisu promenili "štampač" ..  Smile
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sam casopis je prilicno lepo odradjen, ali im je sajt sramota da ne mere veca biti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
27.12.2003.
Izvršen redizajn prezentacije. Posao još nije završen, pa slobodno šaljite svoje komentare i predloge.

Ma nek samo testiraju hardwer  Wink
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 787
Casopis je ok ali im lektor nema pojma u svakom broju nadjem bar desetak stamparskih gresaka
IP sačuvana
social share
we love and die because we must
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
http://www.digitalonline.co.yu/ - o tome i pricam
I dalje je to jako lose.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 787
ma gde je lose, ocajno je i gore od toga
IP sačuvana
social share
we love and die because we must
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Sama ideja toga nije za bacanje, ali ne radi se to tako...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
ne citam digital, citam gamer..
dobar je gamer.. samo me nervira Uros Jojic, sadasniji urednik. previse se kurci covek.. njegov sajt je jos www.actiontrip.com dobar je sajtic..odlican sta vise..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.