Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: koka kola,stetna ili ne?  (Pročitano 22948 puta)
12. Feb 2004, 13:54:19
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
Volite li gazirane sokove? Ja ne da ih volim nego obozavam,narocito koka kolu koju pijem u nenormalnim kolicinama    Posto sam prakticno zavistan od koka kole (pijem oko 1l. dnevno u prosjeku,kada su topliji dani mnogo mnogo vise...Ono sto me brine je sto su mi svi poceli pricati kako je stetna za jetru ovo ono , narocito u razvoju (imam 17 godina), kad udjem u prodavnicu ( idem u 3-4   ) svi znaju da sam dosao da uzmem koka kolu  :|  :| Pratkicno lud sam za njom....U sobi redovno imam oko 10ak flasa...Svi mi pricaju da treba da prestanem da je pijem cak mi i zena u prodavnici vice (posto smo prijatelji)uzmi BRAVO ne valja ti za jetru  ali ja jednostavno ne mogu da popustim... onda odem u drugu prodavnicu i tako . Kad bih mogao da kupim 1000 l. i nadjem neko skroviste za nju   Vodili su me i kod doktora nekih svi su mi vikali da pijem limunadu ali ja je popijem jednom opet se vracam na staro...

Dajte neki savjet kako da se oslobodim jer sam poceo i da je sanjam  :| Ustanem ujutru i pravo na coca colu  Smile i tako stalno...

Alkoholna pica kao ni cigare me ne privlace tako da sa tim jos nemam problema.(vino me privlaci al' ni blizu kao koka kola  
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1382
Tek sad vidim da sam nasao pogresan topic ....mislio sam u psiholog online da stavim ....
IP sačuvana
social share
Brzi su moji spermatozoidi od vasih crnih limuzina !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Pa, nemoj tamo. Imas Zdravlje.
Prebacice neko, nema veze.

Nego, Kokakola ima gomilu stetnih osobina, ali ja to gleadam ovako. Americka "nacija" zivi na djubretu od hrane: fast food, gazirani sokovi i njima se ne smanjuje zivotni vek. Povecava se.

I ja volim kokakolu koliko i ti. Najvise mi smeta sto ima puno secera pa se gojim.
Znaci, moj savet: pij je, ali ne preteruj. Ok? Litar neka ostane maksimum.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
Evo, probaj sledece, pa odluci sam: stavi uvece u casu sa koka-kolom komadic mesa i ostavi ga do ujutro. Ujutro pogledaj sta je od njega ostalo, i tako ce otprilike tvoja jetra izgledati uskoro.
Uzdravlje! :twisted:
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
To bi bilo ok, kad bi kokakola u nasem stomaku prezivela kiselinu, pa da stoji sama u zelodcu. Ovako, taj eksperiment nista ne dokazuje.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
I jetra i zeludac. Ako se na vec postojecu kiselinu u zeludcu doda i koka-kola, ne gine mu cir u najmanju ruku. U svakom slucaju, koka-kola unistava zivo tkivo, pa mu tvoje sitnicarenje nece bas mnogo pomoci. Smile
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Neka ostane tema ovde za sada jer CC jeste mass fenomen.


Neverovatno ali istinito - sva gazirana pića na svijetu imaju istu formulu: 90% vode i 10% šećera. Voda i šećer su, dakle, osnovni sastojci i Coca-Cole, kojima se dodaje ugljeni dioksid, karamela, ortofosforna kiselina, prirodne arome i kofein, na osnovu formule koja je kao i svaki drugi industrijski proizvod, nepoznata javnosti ali poznata i odobrena od strane sanitarnih udruženja.

VODA mora da bude prečišćena na isti nači svugdje u svijetu kako bi Coca-Cola imala isti ukus ma gdje bila proizvedena.

ŠEĆERA u Coca-Coli ima 100 grama po litri. Uz pomoć kiselina, šećer se pretvara u glukozu i fruktozu. Za one koji ne žele da se odreknu omiljenog pića postoji i Diet Cola.

UGLJEN DIOKSID je gas koji omogućava da nam uz pomoć mjehurića brže prenese tipični ukus omiljenog pića

KARAMEL daje Coca-Coli tipičnu tamnu boju koja se postiže i uz minimalne količine

ORTOFOSFORNA KISELINA ima veoma važnu ulogu konzervansa. Ona je prisutna u prirodi, pre svega u jabukama i, osnovni je sastojak u pripremi sirupa.




KOFEINA u jednoj litri Coca-Cole ima 100 mmg. količina koja se može naći u jednoj šoljici bijele kafe.

PRIRODNE AROME su ustvari svi oni sastojci koji u kompleksu ekstrakta i prirodnih esencija čine srce formule Coca-Cole, takozvani slavni "Sedmi x", nepoznati sedmi element, industrijsku tajnu koja je najbolje čuvana u ovom veku. Cvjetovi, voće, listovi, korjenje... iz svake od njih možemo izdvojiti desetine hiljada različitih ekstrakata i esencija. A koje su arome koje Coca-Coli daju karakterističan slatko-gorak ukus? Tajna još uvek nije otkrivena.

 

               "Fantastično piće", sigurno uverava milion potrošača. "Odlična je i čak čini dobro, kaže anonimni prodavac polovnih automobila iz Memfisa. Tenesi, koja tvrdi da popije 25 flaša dnevno, i tako već 50 godina. Mnogi, takođe, tvrde da je Coca-Cola odličan digestiv, drugi da ma dejstvo analgetika. U Brazila uveravaju da je Coca pravi afrodizijak. Pre svega, ona je najbolja sa psihološke tačke gledišta jer je za milione ljudi zaista postala "pauza koja okrepljuje".


Jedan poznati farmakolog  je zvanično objavio da Coca-Cola ne izaziva nikakve toksične efekte u koliko se konzumira bez preterivanja i od strane zdravih osoba. Pre nekoliko godina prestižni New York Times je ovako napisao: "Možeš da pokušaš da pobegneš, ali se ne možeš sakriti. Pre ili kasnije, bez obzira koliko ti misliš da si pobegao od udobnosti i navika modernog svijeta, Coca-Cola će te pronaći. Možeš otići na Himalaje na ostrva bogata ribom i šibana uraganima daleko od obale Nikaragve, u kolevku civilizacije ako možeš. Uvjek ćeš naići na Coca-Colu koja te čeka.

Malo ljudi zna da je limanke crvene boje, simbol Coca-Cole nastala kao "oruđe rata". dogodilo se to u vreme konflikta u Koreji gdje je bilo nemoguće ostaviti vojike bez omiljenog napitka, ali je isto tako bilo nemoguće slanje Coca-Cole u dotadašnjem pakovanju, u staklenim flašicama. Istraživači u kompaniji dali su se na posao i godinu dana kasnije predstvavili potpuno novo pakovanje: limenku koja se otvara bez otvarača, jednostavnim pritiskom prsta. Od tada je novo pakovanje započelo novi život: od šume do celog svijeta.



Popularnost pića je čak i naučno izučavana putem istraživanja koje je objavljeno u Čikagu pedesetih godina: preko 400 anketiranih imali su pred sobom četiri slike tada najpoznatijih američkih proizvoda - flaša Coca-Cole, automobil Ford, Ronson upaljač i Parker penkalo. Čak 99,75% je prepoznalo marku Coca-Cole, 81% upaljač, 75% Ford, a tek 64% penkalo.



 Kralj faruk je u svom omiljenom noćnom klubu u Rimu želeo da mu na rezervisanom stolu svake večeri bude poslužena Coca-Cola sa ledom.



Hajle Selasije je često zbog nekoliko flaša Coca-Cole slao specijalni avion iz Adis Abebe u Kairo.



Coca-Cola se nije zaustavljala ni pred jednom preprekom, čak ni pred nedostatkom sile gravitacije. NASA je u jednom eksperimentu na svemirksoj letjelici "Challenger" Odlučila da uključi i Coca-Colu. Bio je 12. jul 1985. godine, istorijski dan: po prvi put je na meniju astronauta bio poslužen soft-drink.



Među najnovijim istraživanjima koje je objavljeno na univerzitetu Harvard koje pokazuje da je poslije riječi O.K., Coca-Cola druga najpoznatija riječ na svijetu.


Eto tako... malo o svemu tome
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
mala nepreciznost - rekao si da se secer pretvara u glukozu i fruktozu, a i toi su seceri, tzv monosaharidi, osnovne jedinice od kojih, spajanjem u razlicitim kombinacijama nastaju slozeniji seceri - disaharidi (saharoza, obican beli secer) i polisaharidi (skrob, celuloza)
Koka kola rastvara zubnu gledj, sto je potvrdjeno eksperimentima. Mozete i sami da osetite efekat, promuckajte u ustima, pa zaskripite zubima i oseticete povecano trenje.
Negde sam citao o tipu koji je tuzio kompaniju jer se navukao na koka kolu i upropastio zdravlje. Rasdio je kao segrt u autoimehanicarskoj radnji, svi radnici su na svakoj pauzi tresli po konzervu piva, a on, posto je bio maloletan, konzervu koka kole. Sada je, navodno, u fazi da mora da popije dnevno po nekoliko litara ili pada u apstinencijalnu krizu. Propala mu jetra, bubrezi, zubi, a ni ostatak nije bas u najboljem stanju.
Ime pica je od biljke koke i kola oraha koji su, verovatno, bili sastojak u prvobitnim verzijama pica. Sta je od njihove arome ostalo do danasnjeg dana ne znam...
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Još malo detalja - kad sam bio mali, jaaako, davno, bio je prikazan jedan vestern, ne sećam se kako se zvao, niti sam ga ikada više igde video, dva glavna lika su bili crni i beli kauboj, naravno negativac i pozitivac, i kako u takvim filmovima biva, beli pobeđuje i odlazi u suton pijuckajući koka kolu. Pogađamo ko je dao pare da se snimi taj film.
Za one koji imaju problem sa viškom šećera - jeste li probali da pomešate pola - pola koka kolu i kiselu vodu. Ja se time davim u poslednje vreme, lažem se kako unosim manje šećera
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Prvobitno je to bio lek, a za tu budalu sto se navukao... zavisnost organizma se stvara konstantnim unosenjem necega, ma sta to bilo, ako svaki dan pijes po 4 litra gustog soka od jabuke isto tako ces se navuci.
Inace, nisam ja ono pisao, cisto jedan od clanaka iz moje kucne biblioteke.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.