Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Havana bluz  (Pročitano 2074 puta)
25. Dec 2005, 06:01:56
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Havana bluz

Žanr: muzička drama
Trajanje: 120 min.
Poreklo filma: Kuba




Glavne uloge:   

Alberto Osorio (Alberto J. G. Osorio), Roberto Sanmartin (Roberto Sanmartin), Jalen Sijera (Yailene Sierra), Tomas Kao Uriza (Tomas Cao Uriza), Zenija Marabal (Zenia Marabal)
Scenario:   Benito Zambrano (Benito Zambrano)   
Režija:   Benito Zambrano (Benito Zambrano)    

SINOPSIS

Dvojica mladih kubanskih muzičara, Rej i Tito, imaju uobičajene snove – da postanu poznati stanovnici svoje rodne Havane. Rej živi s Keridad i njihovo dvoje dece, i koliko god da ih uzajamno povezuje ljubav, nalaze se pred razvodom. S druge strane, Tito živi sam sa svojom bakom.

Rej i Tito organizuju svoj prvi koncert, na kome ih otkrivaju španski producenti, Marta i Lorenco, koji tragaju za talentima. Kada shvate da im se pruža mogućnost koja može da se dogodi samo jednom u životu, Rej i Tito kreću u osvajanje tržišta.

O FILMU

Benito Zambrano vraća se filmu nakon pet godina, kada se predstavio publici svojim prvencem, filmom "Solas", o godinama koje je proveo na Kubi. Diplomirao je na Havanskoj internacionalnoj školi, na odseku film i televizija, gde je pohađao smer dramaturgije i režije.

"Kuba mi znači mnogo više otkako o njoj razmišljam kao reditelj. Volim da stvaram i radim na Kubi. Tamo imam nekoliko dobrih prijatelja koji misle isto kao ja", kaže Zambrano. "Havana bluz" je film o Kubi i muzici, a najviše o osećanjima. Priča o ljudskim odnosima je nešto što je uvek inspirisalo ovog mladog reditelja i što je blisko njegovom razmišljanju. Kuba nije samo nešto staro - ona je više od toga, ona je količina univerzalnih osećanja prema prijateljima, ljubavi, porodici, o ljudskim strahovima i čežnjama koje ih prate kroz život.

"'Havana bluz' je romantična komedija", tvrdi njen tvorac Benito Zambrano. "To je priča o prijateljstvu između dva čoveka. Moralni i umetnički razlozi za nastajanje ove priče provlače se i ogledaju u nizu različitih problema i žudnji koje nas prate u svakodnevnom životu – to je ujedno i bila ideja kojom sam se vodio prilikom njenog stvaranja."

Troje glavnih glumaca - Alberto Džoel (Ry), Roberto Sanmartin (Tito) i Jalen Sijera (Karidad), govore u filmu "Havana bluz" o mnogim intimnim temama. Dva prijatelja sanjaju isti san; za neke je on bezbrižan, a prema onima koji ih sanjaju je dug i obaveza. Troje glumaca kažu i da im je lično iskustvo puno pomoglo u stvaranju likova.

Prošlo je 12 godina otkako je Benito Zambrano boravio na studijama u Havani. "Ideju za film Havana bluz dobio sam na koncertu muzičkih legendi nove kubanske muzike. Kada sam ih video na sceni, osećao sam se kao da pišem o crnim muzičarima." Pošto je režirao TV seriju "Father Courage" 2000. godine, Zambrano se vratio u Havanu da završi scenario.

"Muzika se u međuvremenu promenila, svi oni su se u međuvremenu pomalo promenili", priča Zambrano o nastavku rada na filmu. "Fokusirao sam se na momke poput Ismaela Serana i Pedra Guere. Kada sam se vratio na Kubu, otkrio sam uticaj hiphopa i sličnog zvuka. Dobili smo potpuno nov pogled na muzičare od onog koji smo svi imali dve godine ranije."

Posle tri godine produkcionih priprema, istraživanja i razvoja u pisanju, nastao je nov scenario. Produkcija filma "Havana bluz" počela je 2004. Deset nedelja kasnije, snimanje je završeno. Film je u celosti snimljen u Havani (Kuba).

O REŽISERU

Benito Zambrano Tejero (reditelj)
Rođen je u Lebriji (Sevilja) 1965. godine. Počeo je rad kao kamerman na lokalnoj TV stanici, gde je i otpočeo rad na kratkim filmovima: "Melli, a lowborn child", "Who am I?", "Last humiliation or The Mother". U toku 1987, 1990. i 1991. godine snima video-dramu "What's the point of a river?".

Godine 1992. putuje na Kubu, gde upisuje "Havana International School of Film and Television", a 1993. snima dokumentarac prema svom scenariju pod nazivom "Those who stayed", koji mu donosi 12 internacionalnih nagrada, uključujući nagradu na festivalu u Lajpcigu (Nemačka) i nagradu na Internacionalnom festivalu televizijskih ostvarenja u Argentini 1993. Po povratku u Španiju pokušava da režira "Solas". Uspeva da ga realizuje 1999, a iste godine taj film postaje jedan od najnagrađivanijih te godine, s preko 50 nagrada širom sveta. Televizijskom radu vraća se 2001. kao režiser i pisac serije "Father Courage", zasnovane na stvarnom događaju.

Oficijelni sajt:
Habana Blues (2005)

Premijera: Sinemanija 2005;
U bioskopima: decembar 2005. godine
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.