Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:11:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eto dede sa onoga sveta  (Pročitano 603 puta)
24. Dec 2005, 13:40:54
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Dragoljub Marković iz okoline Požarevca o iskustvu kliničke smrti

Eto dede sa onoga sveta

U "sabirnom centru" sreo lepoticu s dukatima, komšiju Radovančeta kog je ubila struja i pokojnog strica Jovana "koji se zapanjio kad ga je video". Otad noću spava sa upaljenom lampom

Iako su mu ukućani zapalili sveću, naručili kovčeg i crninu, pošto je umro deda Dragoljub Marković (75) iz Kurjača kraj Požarevca samo je "obišao" pokojnike i vratio se među žive. Zahvaljujući kliničkoj smrti, ovaj devizni penzioner već četvrti mesec živi svoj drugi život.

Smrti je "pogledao u oči" 29. oktobra ove godine kada je, posle ponoći, umro na deset minuta i prokrstario onozemaljskim svetom. Pošto je bolovao već dve nedelje, posle jednog pada nasred dvorišta, njegova supruga Vera i unuk Ivica shvatili su da ne daje znake života.

- Tih dana deda je imao stalne bolove i nije ustajao iz kreveta. Često je imao halucinacije kada bi, sav uplašen, vikao na nas da se sklonimo, jer plafon samo što nije pao - priča unuk Ivica, koji sa suprugom Silvanom, pored dvojice sinova, brine i o dedi i nepokretnoj baki. On se seća da je, pre kliničke smrti, deda zakolutao očima, prestao da diše i sav pomodreo, zbog čega su mu odmah zapalili sveću.

Dok su žene naricale za njim, Dragoljub je već šetao onozemaljskim predelima.- Odjednom sam se našao na seoskom groblju, gde sam zatekao trojicu "vodiča", od kojih mi je jedan rekao da od sada pripadam njima - priča Dragoljub o iskustvu sa onog sveta. On se seća da je potom naišao na kapelu u kojoj je sahranjen jedan mladić samoubica iz sela, ali su mu vodiči rekli da ne ulazi jer u njoj nema nikoga. Tek kasnije je, tvrdi, saznao da su posmrtni ostaci ovog pokojnika zaista preneti u drugu grobnicu.

- Nastavio sam da koračam dalje i sreo mladu, lepu ženu koja je imala nisku dukata na grudima. Prepoznao sam majku Dragoslava Vasića, koja je umrla na porođaju. Posle nje, video sam Radovančeta Jovanovića, poginulog od strujnog udara, koji mi je rekao da brine zbog dvoje dece koje je ostavio. Video sam i svog oca i strica Jovana, koji me je začuđeno pitao šta tražim među njima. Tu su bili i moja strina, tetka i teča. Jedino majku nigde nisam video - pripoveda Dragoljub. Seća se da je sreo i komšiju Tomislava Joksimovića, upokojenog pre 10 godina, i svog kuma Svetislava Jovanovića koga je pitao kako da izađe odatle, ali mu ovaj nije odgovorio.

- U jednoj kapeli, blještavo osvetljenoj, video sam mnogo dece, a u kapeli Baneta Aćimovića ona trojica nisu mi dala da uđem. Na kraju sam video svog dobrog prijatelja, šefa mesne kancelarije Miodraga Stojićevića, koji je umro pre 20 godina. Sedeo je za stolom prepunim nekih spisa i pitao me kako sam dospeo kod njega. Kad sam mu odgovorio da sam ušao kroz odškrinut prozor, rekao mi je da nisam za ovde i da odmah treba da odem. Pokazao mi je tri dugmeta u ćošku kapele - plavo, crveno i žuto. Kazao mi je da pritisnem plavo i da odmah izađem čim se otvore vrata, inače ću zauvek da ostanem unutra. Tako sam i uradio i našao se ispred kapele. Dvojica vodiča odjednom su nestala, a treći mi je rekao da se vratim odakle sam došao. Tad sam se probudio - kaže Dragoljub.

- Deda se probudio pošto ga je, sav uplakan, prodrmusao njegov zet Milosav Tomić. To ga je vratilo iz mrtvih i odmah je zatražio čašicu rakije, što nam je bio siguran znak da mu je dobro - rekao je unuk Ivica. Od tada do danas, Dragoljub više nije pohodio mrtve u "sabirnom centru". A da ne bi ni oni njega, kaže noću više ne spava u mraku, već sa upaljenom lampom. Za svaki slučaj.


Izvor: Glas Javnosti \ D. Novković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 239
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6630
Extra prica,e da mogu i ja na momenat do odem da pogledam kako je gore ali da se odmah vratim. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 24. Dec 2005, 21:57:21 od Markonnni »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 00:11:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.