Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iz zenskog i muskog ugla ~ Ljubavi, hajde da raskinemo, ali stvarno  (Pročitano 2906 puta)
24. Dec 2005, 13:32:49
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Ljubavi, hajde da raskinemo, ali stvarno

Kako muškarci raskidaju? Nikako. Najčešće nemaju da ne spominjemo šta za to. Jednostavno prestaju da se javljaju, ne odgovaraju na poruke, ili nešto nakucaju sa tri sata zakašnjenja, da vas otkače. Ipak, ponekad se osvešćuju, odjednom izgovore nešto nežno, taman da se zapitate - pa možda ipak neće da raskine. I vadi se na posao - jurca, radi, ne spava, samo bi da se odmara, nije mu ni do čega. Znamo napamet.

Kako one raskidaju? Glupo. Da, žene, inače komplikovana bića, kod raskida su vrlo jednostavne. Otvoreno kažu - ne mogu više s tobom, ne volim te više, zaljubila sam se, šta mogu, nismo jedno za drugo. To zvuči toliko glupo da je ponekad bolje i da otćute. Žene vole da raščišćavaju.

Hoće sve da bude jasno - danas smo zajedno, sutra nismo, možemo da budemo prijatelji kad se malo ohladimo, baš bi mi bilo drago, javi se ponekad, nemoj sad da bude više se ne poznajemo, bla, bla, bla. Šta o tome misli muškarac? Kad me žena ostavi, baš me briga da li plače na rastanku, ja sam sam, nismo zajedno, to je to. Kako god da mi to kaže, rezultat je isti.

A žene se upinju da objasne, da to bude koliko-toliko nežno da bi ostale u dobroj uspomeni. Ponekad toliko blebeću o raskidu pre nego što ga ozvaniče da oboje jedva dočekaju da prekinu napokon tu razvučenu vezu. Žena besomučno analizira i gubi se u detaljima, dok muškarac više ni ne prati šta priča, koliko god da mu je krivo, neka ga pusti već jednom.

A žene dave i kad raskidaju. Sve mora da ima svoju formu, podsećanje na početak veze, suština njihovog odnosa, teška dubioza, prve krize, poslednja kriza, raskid, budući modifikovan odnos. Toliko teoretisanje o raskidu muškarca na kraju navede na pomisao da je to još jedna od ženskih igri i oni čvrsto reše da nas ostave na miru nedelju, dve, a onda nas pozovu da izađemo, tobože prijateljski. I oni bi ponovo. Ni raskid nisu shvatili ozbiljno.


Izvor: Glas Javnosti \ M. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Plašim se da će ovaj tekst biti razumljiv samo muškarcima. Ovo zato što žene nisu razumne; stoga im ovo ne može biti razumljivo. Gore napisano nije nikakva uvreda; daleko je od toga; pre je neka vrsta priznanja, nepristrasnog suda kakav daju, recimo, posmatrači ptica. A žene koriste razum baš koliko i ptičice. Bez uvrede (za ptičice). Istina je: pitajte samo neku zašto radi nešto, ako to nešto nema nikakvog smisla; reći će vam ovo isto (na jedan ili drugi način): da je greška posmatrati žene kao razumne.

"Potpuno smo histerične", reći će ona. No, da se vratimo na temu (i eksplicitno): raskid. Dakle, priča je uvek ista: svaki put to dođe kao grom iz vedra neba, kad se najmanje nadaš. "Znaš, ja više ne mogu da s tobom... Znaš...". A onda dolazi ono čuveno "znaš, ti si meni kao brat... volim te kao brata". I onda ono ubistveno, na tvoje pitanje "znači raskidamo?"; dakle ubistveno "ne, ne, ne želim da raskinemo... samo te volim kao brata i ne mogu više da radim ONO s tobom".

I onda doda"nikad". A onda u nastavku "ma neću više nikad ni sa kim" i "nikad više ne želim da imam dečka". I ti ispadneš kriv. I uvek isto sr...; onda je nazoveš, posle dva dana, i ona priča s tobom kao što ste pričali pre nego što ste se smuvali. Ona je u fazonu "ma šta hoćeš od mene". A godinu dana; ili dve; ili pet? Ma nema veze, sad smo drugari. Kako da ne. A najjače je (siguran sam da ste čuli ovo), kad je neko pita za tebe. "Jaoo (hvata se momentalno za glavu); što je to kooomplikovano". Komplikovano joj je da kaže da više ne želi da se t... s tobom.

Naravoučenije: eto šta se događa kad je postaviš na presto; nikad je ne stavljaj na presto; to je tvoje mesto; ako si ti tamo, nikad ništa neće biti "komplikovano", nikad te neće "voleti kao brata", a uvek će moći da "ONO..., znaš...". Samo, za ONO treba imati ONO... Znaš


Izvor: Glas Javnosti \ I.Ć.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11212
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54u1
Kako muškarci raskidaju? Nikako. Najčešće nemaju da ne spominjemo šta za to. Jednostavno prestaju da se javljaju, ne odgovaraju na poruke, ili nešto nakucaju sa tri sata zakašnjenja, da vas otkače. Ipak, ponekad se osvešćuju, odjednom izgovore nešto nežno, taman da se zapitate - pa možda ipak neće da raskine. I vadi se na posao - jurca, radi, ne spava, samo bi da se odmara, nije mu ni do čega. Znamo napamet.

Kako one raskidaju? Glupo. Da, žene, inače komplikovana bića, kod raskida su vrlo jednostavne. Otvoreno kažu - ne mogu više s tobom, ne volim te više, zaljubila sam se, šta mogu, nismo jedno za drugo. To zvuči toliko glupo da je ponekad bolje i da otćute. Žene vole da raščišćavaju.

Hoće sve da bude jasno - danas smo zajedno, sutra nismo, možemo da budemo prijatelji kad se malo ohladimo, baš bi mi bilo drago, javi se ponekad, nemoj sad da bude više se ne poznajemo, bla, bla, bla. Šta o tome misli muškarac? Kad me žena ostavi, baš me briga da li plače na rastanku, ja sam sam, nismo zajedno, to je to. Kako god da mi to kaže, rezultat je isti.

Licno iskustvo mi govori drugacije.Ne kazem da ovo ne moze da bude tacno,ali ako je u pitanju neka ozbiljna veza medju iole inteligentnim ljudima oboje zele da isteraju stvari do kraja,da budu na cistom.Dogodilo mi se da me devojka otkaci bez reci.Mala zamena uloga u odnosu na ovaj tekst   Smile Nisam bio iznanadjen zbog raspada cele stvari niti preterano tuzan,znao sam sta sledi isto kao i ona,jednostavno smo prestali da se volimo. Medjutim to cutanje sam doziveo kao strasnu uvredu koja je bacila senku na to sto smo nekada bilo zajedno. Recimo da je na kraju od svega ostala samo jedna siva uspomena i prezir blagi prezir prema dotichnoj osobi.

Pa sada zelite li da tako zavrsavate veze,sami razmislite?  Smile Smile


"znaš, ti si meni kao brat... volim te kao brata". I onda ono ubistveno, na tvoje pitanje "znači raskidamo?"; dakle ubistveno "ne, ne, ne želim da raskinemo... samo te volim kao brata i ne mogu više da radim ONO s tobom".
I onda doda"nikad". A onda u nastavku "ma neću više nikad ni sa kim" i "nikad više ne želim da imam dečka". I ti ispadneš kriv. I uvek isto sr...;. 

Ovo je stvarno jadno Smile nemam reci...ni za ljude koji to mogu da izgoore ni za autora teksta ....

Naravoučenije: eto šta se događa kad je postaviš na presto; nikad je ne stavljaj na presto; to je tvoje mesto; ako si ti tamo, nikad ništa neće biti "komplikovano", nikad te neće "voleti kao brata", a uvek će moći da "ONO..., znaš...". Samo, za ONO treba imati ONO... Znaš


Znaci na kraju sve se svodi na najobicnije tucanje i neciju dominaciju u vezi  Smile Smile   

 Smile
IP sačuvana
social share
Idemo dalje ...   + cabarnet
                         -  internet
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.