Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Majka kao najbolja drugarica  (Pročitano 5278 puta)
21. Dec 2005, 06:05:18
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Majka kao najbolja drugarica

Kada čitate intervjue s našim poznatim ličnostima, nije retkost da pročitate i nešto kao: "Ja sam svojoj ćerki najbolja drugarica", kao što nije retko ni da u društvu čujete neku ženu koja daje istu takvu izjavu. U poslednje vreme, to čak kao da postaje popularno - biti najbolja drugarica sopstvenoj ćerki. Međutim, koliko je to dobro, kako po majku tako i po ćerku?

Odgovor je: baš i nije. Takva situacija može da prija majci, jer se oseća kao moderna žena, oseća se kao da je i dalje u toku, u dodiru s novim generacijama. Mada joj takva situacija prija, ona nije zaista dobra za nju, jer gubi dodir sa sopstvenim prijateljicama - a zbog razlike u godinama ona ne može zaista biti pripadnik mlađe generacije, niti će je vršnjakinje njene ćerke ikada zaista smatrati drugaricom. Mogu je smatrati super osobom, zabavnom osobom, ali ne i zaista drugaricom.

Po ćerku su posledice još i lošije. Majka i ćerka, opet zbog razlike u godinama, ne mogu istinski biti najbolje prijateljice - majka ima više iskustva i uvek će biti dominantna u tom odnosu. Zbog te dominacije ćerka neće uspeti da razvije samostalnost, savršeno je moguće da neće uspeti da razvije ni prava prijateljstva sa svojim vršnjakinjama, svaka odluka u vezi s dečkom biće sagledana kroz prizmu majke... Ispašće da majka vodi ćerkin život umesto nje, da je majka dobila iluziju druge mladosti, po cenu toga da ćerki bude uskraćeno vođenje sopstvenog života. Separacija od roditelja neophodna je za razvoj ličnosti - u suprotnom do razvoja nikad neće doći.

Da ne bude zabune: naravno da ćerka treba da može da razgovara s majkom i da joj poveri svoje probleme. Naravno da majka nekad treba da bude ćerki rame za plakanje i oslonac. Ipak, neke tajne najslađe se dele s vršnjacima, a ne s roditeljima - i to svom detetu nipošto ne treba uskratiti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
ja sam za to da se zna ko je roditelj, a ko dete.
ne kazem da roditelj treba da bude tiranin, ali majka best friend ... i don't think so.. zato se i zove majka, a ne drugarica... valjda..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Bezanje od odgovornosti roditeljstva, pa su onda drugarcine svojoj deci. Ima i oceva koji su drugarcine svojim sinovima, a ne znaju koji rodjendan slavi.Odgovornost - generacije su vaspitane u duhu bezanja od odgovnosti (sta, zbog toga u zatvor - da 3 meseca prekrsajno )
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


vrlo, vrlo zadovoljan tip

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 206
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sve u svojim granicama

mogu da zamislim kako bi to bilo veselo da pricam sa svojom mamicom kako sam fasovo negdje trishu  hehe

zato postoje roditelji  I  drugovi u odvojenim pakovanjima
IP sačuvana
social share
just like a curse, just like a stray
you feed it once and now it stays
so tear me open, but beware
there's things inside without a care...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
pa ne znam
ja sam svojoj uvek sve govorila...
Mozda bas zbog toga njenog malko drugacijeg pristupa...
I ne zbog toga sto je ona to zahtevla od mene vec zato sto sam ja to tako zelela i zbog odnosa koji je uspostavljen
Ovim mislim na poverenje
Mada bi majka trebalo da oseti sta je njenom detetu potrebno... Nisu sva deca ista i za svako je potreban drugaciji pristup (moje misljenje)
Ovo kazem na osnovu razlika koje ja uocavam kod svog brata i mene - iste "vaspitne mere" su kod nas davale razlicite rezultate
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
treba da se zna ko je majka a ko dete..ali opet..ja jesam za taj odnos majka -dete najbolje prijateljice..zasto da ne?Ja cu sutra sa svojim detetom upravo takav dnos i uspostaviti..zelim da dete zna da moze da se osloni na mene u svakom mogucem smislu..a za tako nesto su ponekad potrebne i drugarice...nije lako objasniti..ali to je upravo onaj odnos koji sam ja imala sa svojom majkom i koji bih sutra pozelela da imam sa svojim detetom...i ne vidim nista nezdravo u tome
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Citat
zelim da dete zna da moze da se osloni na mene u svakom mogucem smislu..

naravno, ali kao na majku, a ne kao na drugaricu.

IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Žena
Poruke 12370
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
donekle da..ali za neke stvari je potrebnije u majci naci prijateljicu ..radije bismo neke stvari rekli drugarici...a ako je majka u isto vreme bas ono sto trazimo, ko nas moze bolje saslusati od nje?
IP sačuvana
social share
Veliki deo svog zivota propustila sam cekajuci da se stvari dese..same od sebe..a nisu se desile..plasim se da cu se jednog dana okrenuti..i iza sebe necu videti nista drugo do hrpu neostvarenih snova , zelja i nadanja, gomilu lazi, izrecenih i neizrecenih...gomilu promasenih investicija i ulaganja sebe...i tek onda cu shvatiti da su sve male stvari u zivotu prosle pored mene..dok sam ja trazila i cekala velike da se dese..nisam umela da citam znakove...trazila sam vise...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
pa.... postoji majka i postoji drugarica... zato majka i jeste majka, a drugarica je drugarica, zato sto ti za neke stvari treba jedna, za neke stvari druga.. ja kad mi treba drugarica odem kod drugarice, a opet, kad mi treba majka, ne bih volela da odem kod nekog ko mi je drugarica... makar ona bila i najnajnajbest drugarica..

sigurna sam da sam ovo prilicno konfuzno napisala, nadam se da ce neko razumeti sta sam htela da kazem Smiley
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.