Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koji je operativni sistem po vama od ova dva bolji?
Symbian 7.0
29.3%  (22)
Symbian 8.0
42.7%  (32)
Windows Mobile 2003
12%  (9)
Windows Mobile 2005
16%  (12)
Ukupno glasova: 75
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Symbian Vs. Windows Mobile SmartphoneOS!  (Pročitano 17805 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Touch Cruise
E da samo da napomenem da je sve ovo za wm2003 SE, ali ja jos mnogo vise ocekujem od wm5, koji ce predstaviti pocetak kraja dominacije symbiana!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


sta reci

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC wildfire
hi hi hi nema sanse symbian daje domace zadatke   Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Android™

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 739
Zastava https://t.me/pump_upp
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson Galaxy Note
symbian BRE!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


sta reci

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC wildfire
polako komma mislice da smo mi symbianci divljaci  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
HTC One X
pocetak kraja dominacije symbiana nece skoro da bude  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Hej, @karanm, svaka čast za trud i pokusaj objasnjenja mogucnosti koje su prisutne na "Windows Mobile based phones"!!! Izgleda da malo korisnika zaista i poseduje telefone sa tim OS-om i to "malo" verujem da nema pojma da izvuce maksimum iz svog telefona.
Ako ti bar nije tesko napisi softver tj. njegovo ime koji zadovoljava nabrojane stavke, ako ti nije tesko.
Mislim da ces na ovaj nacin ne samo dati opsti uvid u mogucnosti WM-a vec i pomoci drugim korisnicima WM-a da lakse i komfornije koriste svoje telefone sa WM OS-om kroz ime softvera koji moze da odradi ono o cemu je pisano!!!
 Smile Smile

Ono o "pocetku kraja"..................  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Samsung S7
Ne treba tu velika filozofija,prosto necu sebe da dovedem u situaciju da treba da okrenem neki broj telefona ,a ono "ERROR please send error raport to Microsoft" ,ili jos gore "Blue screen".
Uz sve duzno postovanje Microsoftu ,ali bre ko ga j*** ,kad ih ubrza malo mozda i razmislim ,ali do tad SYMBIAN

Da i jos da dodam ,prosto gospodin Geits ne mora da ima i primat i  u mobilnoj telefoniji ,ako su OS-vi pravljeni za njih losi,nepouzdani i jako spori.
Dosta bre monopola !!
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Touch Cruise
Potrudicu se da napravim listu programa kad mi prodje slavska groznica...
Sad bih naveo jednu stvar o kojoj nismo diskutovali.. a to je flashovanje tel.
Nisam upucen kakve su mogucnosti kod sym, ali flashovanje kod wm je vrlo jednostavno i moze da se odradi na dva nacina: 1.online na verziju 1.43 wm 2003 se ili 2.offline preko programa UpgradeWizard na bilo koju verziju koju nadjete na netu (bilo namenjenu za evro/usa verziju, bilo za azijsko trziste). Obzirom da su korisnici wm2002 na taj nacin mogli i da upgrade-uju svoj os na wm2003, razumno je ocekivati da ce to biti omoguceno i za prelazak wm5...
A cini mi se da sym korisnici nemaju ovakvu opciju za prelazak npr. sa verzije 7 na verziju 8!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Citat
Nisam upucen kakve su mogucnosti kod sym, ali flashovanje kod wm je vrlo jednostavno....

Doduse flešovanje kod Symbiana je malo komplikovanije tj. jednom rečju skuplje nego kod WM-a, i to iz jednog jedinog razloga - potrebno je posedovati tkz. uni flash box recimo kojim se ubacuje novi softver u telefon. A taj box bog'me dosta košta(od 500 -1500 € i više). Zato je upgrade softvera za Nokie moguce u ovlascenom servisu tj. Nokia zastupnistvu koje jos ne postoji kod nas(ovo nisam siguran govorim napamet) ili u gomili servisa tj. prodavnica(kioska) za mobilne telefone po nekoj ceni od 10 - 20 €.Mada kod Symbian UIQ telefona postoji i on-line upgrade kao i kod Windows Mobile OS-a!!!
Ali, oko samih verzija OS-a, ti reče da se prelazak sa WM 2002 sa WM 2003 odradjuje na istom telefonu(postupkom koji si objasnio) i da je cak moguce u istom ubaciti i zadnju verziju WM OS-a 2005, u redu, to je veliki plus i ostaje samo kompatibilnost softvera u pitanju i normalno toliko potencirano sa moje strane kolicina raspolozivog softvera koji vrsi posao na WM-u.
Mogucnost upgrade kod Symbiana se ne svodi na upgrade sa verzije 6 na 7 ili 8 pa cak i 9, vec na upgrade svake od ovih verzija OS-a ponaosob(jer sve Nokie u stvari poseduju symbian Series 60) i to sa raznim dodacima i ispravkama bagova samog OS-a i nekim dodacima sto mu se svodi gotovo na isto, jer sam OS zavisi i od samog hardvera(ugradjena memorija, rezolucija kamere, vrsta procesora i td.)., zato me malo cudi da ce biti moguc upgrade telefona koji su koristili WM 2002 na WM 2005 osim ako to nije isti OS sa samo nasminkanim radnim okruzenjem(sto me ne bi cudilo kod Microsofta).

Ako negde gresim neka me neko ispravi!!!
« Poslednja izmena: 20. Dec 2005, 17:37:10 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Touch Cruise
Razlika izmedju verzija winmob-a 2003 je vise u ispravljanju bagova, sitnim dodatcima, i samim tim radi malo brze (mada wm na mom procesoru radi veoma brzo), malo vece su razlike u odnosu na aziske verzije. Ali razlika izmedju 2002 i 2003 je mnogo veca, polazeci od toga sto baterija traje duze, unapredjeni postojece aplikacije i dodate nove, kao i podrshka vecem broju dodatnih programa, zezalica, igara... Za wm5 sam rekao da nisam siguran, jos nisam imao priliku da se uverim... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.