Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Koji je operativni sistem po vama od ova dva bolji?
Symbian 7.0
29.3%  (22)
Symbian 8.0
42.7%  (32)
Windows Mobile 2003
12%  (9)
Windows Mobile 2005
16%  (12)
Ukupno glasova: 75
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Symbian Vs. Windows Mobile SmartphoneOS!  (Pročitano 17822 puta)
17. Dec 2005, 13:57:20
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Usled velikog spora izmedju tabora onih koji smatraju da je Symbian operativni sistem bolji i ima mnogo vise mogucnosti od Windows Mobile ili obratno, zeleo bih da najzad ovde na jedan kvalitetan nacin korisnici iznose svoja misljenja i zapazanja o tome sta mogu da urade njihovi mobilni ljubimci opskrbljeni sa jednim od ova dva operativna sistema. Kao i uvek najbitnija stavka oko jednog OS-a je ta kakvu podrsku softverom ima i kolika je ponuda softvera trenutno prisutna za odredjeni OS. Uzimajuci u obzir da se ovde dosta raspravlja o Symbian OS-u misljenja korisnika Windows Mobile OS-as su dobrodosla.

Iskreno bih voleo da korisnici WM svoje obrazlozenje o tome da je "njihov" OS bolji daju primerima u recimo softveru, mogucnostima tog softvera, i samom njegovom primenom koja treba da obezbedi bolju funkcionalnost telefona i samim tim poboljsanje njegovih mogucnosti.

Po meni mnogo bolji operativni sistem je Symbian usled velike podrske softverom i mogucnostima koje taj softver pruza telefonima kao i njegovom primenom. Nacin na koji bih opisao mogucnosti Symbiana sam vec negde dao na forumu ali cu kasnije u ovom postu ponoviti isti kako bih "ubedio" korisnike Windows Mobile OS-a da napisu ime i prezime softvera, njegovu ulogu u telefonu, mogucnost i primenu koji "daje prednost" njihovom OS-u u odnosu na drugi.


(01. May 2007, 10:47:41)
« Poslednja izmena: 04. Maj 2006, 23:00:59 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Evo moje predjasnje liste mogucnosti jednog Symbian aparata koju ponavljam ovde:

01. Ogroman broj symbian programa koje je moguce instalirati na telefon koji ga pretvaraju u pravi mali kompjuter;
-vise od 3000 korisnih aplikacija i mnogo vise aplikacija za zabavu(igrice, kvizovi..)
02. Napredni E-mail klijenti sa odlicnom podrskom za atacment i primanje dokumenata pravo u telefon i to u pokretu - uvek dostupni i sagledljivi odmah(o prednostima ne treba trositi reci);
-ProfiMail, PhotoMailer Pro,....
03. Kad smo vec kod dokumenata onda je podrska pozamasna i to od najpoznatijih i najpotrebnijih: Word, Excell, PowerPoint, pdf, e-book readers.....;
-QuickOffice paket, Pdf+, RepliGo, QReader, ...
04. Slusanje ne samo mp3 muzike vec mnogo mnogo vise formata muzike  na sym. telefonu(ogg, wma....);
-Ultra Mp3, WMAPlus!, MusicBox, OggPlay, mp3 player,..........
05. divx filmovi i razni video formati tipa Avi i td. .......;
-Smart Movie, PVPlayer, dvd player,....
06. automatsko odgovaranje na pozive i SMS poruke(crne i bele liste) i to samo sa odredjenih brojeva koje vi odobravate, zatim skrivanje menija sa pozivima, porukama,.... sto znaci privatnost zagarantovana;
-AdvanceCallmanager, Gina 1.49, Migital Smart Guard Pro, SmartCrypto,...
07. Univerzalni daljinski upravljac za sve uredjaje(doduse na starijim symbian aparatima sa ugradjenim IC-om), ali preko bluetooth-a moze posluziti kao kompletni daljinski upravljac za vas kompjuter;
-Psiloc TotalIR Remote, NoviiRemote Control,  CtrlFreak, PuppetMaster,....
08. snimanje neogranicenog video zapisa(recimo sincic prvi put prohodao a vama mucno da otrcite do ormara po staru VHS grdosiju - u pomoc priskace telefon(Symbian naravno);
-Philips Camcoder Pro 3.7.5, ETI Camcorder II,.....
09. odredjeno ponasanje telefona u zavisnosti od trenutne lokacije (miniGPS), pa cak i mnogo naprednije gps aplikacije;
-miniGPS, Tom tom, Route 66, SmartComGPS,....
10. Potpuno napredniji web brovseri u odnosu na ne-os telefone i pregled celokupnog internet sadrzaja(o vaznosti suvisno raspravljati) van kuce uvek u pokretu.....;
-NetFront 3.2, Opera, mini Opera,.....
11. irc, ICQ, yahoo messenger, AOL, msn,... ne treba trositi reci na objasnjenja...;
-Agile Messenger,.....
12. "sitnice" tipa napredni kalkulatori, konverteri valuta, razni notesi, diktafoni(koji recimo sluze za neograniceno snimanje govora i predavanja ako ste kojim slucajem na nekom seminaru ili sastanku a vazno vam je da imate "snimljen" govor, tu u pomoc opet - symbian telefon) i podsetnici, stoperice i......, - koji zamenjuju sijaset spravica koje su se nekada nosile po dzepovima...;
-Nice calc, Scientific Calculator, Unteh Notepad, Papyrus, PwDictaphone, Currencyconverter, Smart birthday, StopWatch,...
13. Razni programi tipa WinZip, video i foto editori koji sluze svrsi na mobilnom telefonu a svi preuzeti sa PC-a na kome svakodnevno koristimo ove aplikacije.....;
-WinZip(rar), PhotoExpress, Video Editor, Photo Editor, Video Editor,...
14. snimanje samih razgovora obavljenih telefonom sa sagovornica ima i nekih prednosti zar ne?!?  E, to opet radi symbian aparat....;
-CallRecorder,.....
15. napredna kamera samog telefona obogacena sijasetom aplikacija za bolji i komforniji rad a i krajnju sliku naravno ;
-Photographer, PhotoRiteSP, Photoacute, CameraFX,...
16. o lepoti i mogucnosti aplikacija za cistu zabavu i ubijanje vremena u dokolici suvisno je trositi reci.....;
-................igrice i tona igrica..............
17.Symbian telefon se moze koristiti uz odgovarajucu aplikaciju kao web kamera, čak se moze koristiti i za daljinski video nadzor;
-Remote s60 pro., Argus - Remote Surveillance, Mobiola TM Web Camera,....
18. Takodje se Symbian telefon moze koristiti vrlo uspesno kao dzepni recnik stranih jezika(pozamasan broj istih);
-SlovoED, MSDict Oxford Dictionary, ECTACO Dictionary,.....
19.......................................................................................

Ovo je jedan mali deo koji sam primetio od mogucnosti jednog Symbian aparata. Voleo bih slicno uporedjenje korisnika Windows Mobile OS-a! 

« Poslednja izmena: 16. Nov 2006, 14:59:19 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Pored nabrojanih programa gore postoje i mnogo vise varijanti istih koji obavljaju gotovo istu stvar manje ili vise uspesno. S' toga nije na odmet da neko dopuni spisak kako softvera tako i mogucnosti koje moze da obavlja softver pisan za Symbian.
Voleo bih slicnu stvar korisnika Windows Mobile operativnog sistema koji uglavnom "hvale" svoje Motorole, da naprave listu softvera i njegovih mogucnosti na WM pa tek onda da istupe sa hvalospevima!!!
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


sta reci

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3045
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
HTC wildfire
symbian forever
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Apple iPhone
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Nema nam bre "dokaza" o moci Windows Mobile OS-a tj. "ovih" koji tvrde da je najbolji?!?
Mozda im manjka softver? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
HTC One X
Mozda im manjka softver? Smile

 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Mobilni Manijak

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7252
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Samsung S6 & Lumia 9
    Smile   symbian  Smile
svaka cas  Smile ( cigla tel )   Smile  za ovo sto si napisao imao si zivce
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC HD2
Smile symbian Smile
svaka cas Smile ( cigla tel ) Smile za ovo sto si napisao imao si zivce
Ma samo sam prepisao jedan od mojih starijih postova i dodao ispod listu sa par programa za svaku "tvrdnju", he, he!!! Smile
Al' vrši posao za uporedjivanje ova dva OS-a do j***a, ha?!? Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


In the shade, therefore, we will fight!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6523
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
HTC Touch Cruise
Svaka cast za ovakvu analizu mogucnosti ali ne prednosti simbiana u odnosu na winmob. Najveca mana sto se tice winmob-a , je sto su njegovi korisnici u drasticnoj manjini na bureku u odnosu na symbian. Pazljivo gledajuci spisak tih mogucnosti, iz mog iskustva bar 70-80% pomenutih opcija/programa postoji i za wm. Ono sto bih ja napomenuo, a sto sam i procitao na strucnim web sajtovima iz ove oblasti, je mnogo bolja sinhronizacija wm-a sa windowsom. Zatim fabricki wmplayer sa kojim (uz pomoc win convertor-a) pakujem spotove na 5mb, a da pritom slika max. kvaliteta i moze biti u upotrebii bez ikakvog problema uporedo sa drugim funkcijama na telefonu. Nadam se da ce neko ko bolje poznaje wm, dati potpuniju analizu, ali pokusacu da prodjem kroz tvoje numericko nabrajanje:
1. sigurno vise od 1000 korisinih aplikacija
2. nisam koristio
3. cita sve navedene formate (primer programa: ClearV)
4. mp3 i wma da, za ogg ne znam - nikad mi nije trebalo, pa nisam ni trazio (postoje razni alternativni programi za slusanje muzike, tako da verujem da postoji)
5. sve navedeno cita +wmv koji sam vec spomenuo
6. jedino sto znam da moze su crno-bele liste (mada ne volim nista sto je tih boja  Smile)
7. upravljac preko bt  za komp postoji, ali preko ir sam se bas trudio da nadjem..ali bezuspesno (nasao sam za PDA uredjaje sa wm, ali za smartphone 2003 ne)
8. neogranicen video zapis (odn. ogranicen memrijom) da
9. GPS da
10. npr. Opera da
11. msn dobijas fabricki... ne moram dalje
12. Da, da i da da
13. Winzip/rar da, a za ostalo ne znam
14.  Moj tel. ne... a zar nisi rekao da je privatnost povoljna stvar?!
15. Ne znam sta podrazumevas pod naprednom kamerom, ali ima programa za sredjivanje slika..
16. Sto je najcrnje, od mog pre svega poslovnog tel. napravio sam tel. prevashodno za dokolicu...
17. Na zalost ne znam
18. Koristim SlovoEd, odlican je i dalje nisam trazio
19. ....................................................................... +.........................................................

Po mom misljenju ne vidim nista bitno, a sto je navedeno, po cemu odskace symb od wm. Ajde experti!
Naveo bih (posto nisam video to u nabrajanju) veoma dobro, cak odlicno baratanje sa fajlovima sa file manager-om (fabrickim) uz dosta alernativnih programa po tom pitanju, koje je u veoma lakse za koriscenje u odnosu na sym fabricki program za isto. Takodje meni u obliku liste sa rednim brojevima u pomoc koga veoma brzo dolazite do zeljene aplikacije... kao i sistem poziva, na koji kad se naviknete svaki drugi postane smesan (ako npr. imate jednog Nenada na tel. dovoljno je samo da uzmete u ruke tel. i pritisnete 6 3 6 po jedanput i pojavice vam se opcija za zvanje tog kotakta ili broja 636 po zelji). I da sto se tice sinhronizacije kontakt liste, poseduje 46 stavki u potpunosti je sinf. sa kompom...
Toliko od mene za sada.. seticu se jos neceg interesantnog sigurno... a i ocekujem napade na wm koliko od jutra... samo preskocite onaj klishe symbian je zakon... to brate... Smile i ostalo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.