Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:51:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preminuo Đorđe Balašević  (Pročitano 8196 puta)
19. Feb 2021, 18:47:19
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Preminuo Đorđe Balašević

SHOWBIZ Autor:N1 Beograd19. feb. 202117:13 > 18:44290 komentara
Podeli:
TANJUG/ DRAGAN STANKOVIC
Jedan od najvećih kantautora na ovim prostorima i legendarni muzičar Đorđe Balašević preminuo je u 67. godini u Novom Sadu.

Balašević je pre tri dana primljen na Infektivnu kliniku Kliničkog centra Vojvodine gde se lečio od upale pluća.

Đorđe Balašević rođen je 11.maja 1953. godine. Bio je član grupe „Žetva“ i „Rani mraz“, a 1982. započeo je solo karijeru.

Igrao je u nekoliko serija, a snimio je i film „Rani mraz“, gde su, između ostalih, glumila njegova deca, ali i njegov prijatelj Rade Šerbedžija.

Jedan od najpoznatijih kantautora na prostorima bivše Jugoslavije ukupno je objavio 16 albuma, tokom solo karijere i sa bendovima. Upisao je ali nije diplomirao geografiju. Ipak, povodom 50 godina Novosadskog univerziteta uručena mu je počasna diploma.

Đorđe Balašević je bio poznat kao veliki kritičar režima Slobodana Miloševića, i kao veliki borac za mir. Bio je ambasador dobre volje visokog komesarijata UN za izbeglice.

U poslednjem televizijskim intervjuu koji je dao za televiziju N1 2018. godine, čuveni kantautor rekao je: „Kada progovoriš to je već sloboda“.

„U religiji kojoj ja pripadam nema hramova ni ispovedaonica, nego ja tako olakšam dušu“, kazao je.

Kako je rekao, promene su čini mu se, uvek na gore.

„Očekivao sam od novih generacija da će rešiti probleme, očekivao sam nove face, ekonomiste, stručnjake, da će oni biti tu, međutim, sad su se samo malo pomešale karte, svi su i dalje tu“, govorio je Balašević.

Balašević je u svojoj karijeri objavio i nekoliko knjiga, od kojih je poslednja „Knjiga koje nema“, koju je 2018. predstavio na Sajmu knjiga.

Izvor: N1 info
« Poslednja izmena: 19. Feb 2021, 18:48:37 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 547
boze dajem ti 20 njih iz vlade i skupstine Srbije samo vrati Djoleta za jos jedan koncert  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
ma sta dvaes
sve
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Prosle godine bili smo na poslednjem koncertu, onom koji je prosao u opstoj histeriji jer su karte otisle za 15 minuta... Pre toga je imao jak srcani udar, pa su svi bili u fazonu - ko zna, mozda ne pozivi...

I zaista jeste... i bio je fantastican kao svaki pre toga na kome sam bila... i pomalo simbolican jer je godina pre toga bila bas izazovna, i mislila sam - najgora do tada...

Najbolji deo Djordja Balasevica bio je to sto su ga mnogi voleli... i to se videlo i tada... svi ti divni i talentovani ljudi sa kojima je bio na sceni... obican dekica oko koga se sve vrti... U dva-tri sata... isprican citav zivot svakoga ko ga slusa...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
odose umetnici odose lekari ode obican svet
al ova bagra politicka ko buba svabe ni jedan da se zakaslje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
mob
Sendo 
Njegovu muziku baš i ne volim (isforsirana i nije moj ukus), ali mi je žao čoveka koji je obeležio moj život do sada svojim prisustvom. PUM!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 806
R. I. P.  Đole, jedan i jedini, neponovljivi....nikad ti nećemo zaboraviti tvoja djela kada je bio rat na prostoru bivše Jugoslavije, uvijek ćemo pamtiti kako si se odnosio prema tom režimu...velikan u svakom pogledu...kapa do poda...vole te dobri ljudi, uostalom kakav si bio i ti....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Baš mi je žao. Pisao je pesme iz srca.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
I meni isto mnogo zao. Bas mi zao. Sto puta mi zao.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46765
Zastava Босна
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Nisam fan lika i djela Balaševića ali da se radilo o dobrom umjetniku i da ga treba poštovati to svakako. Mom senzibilitetu je nekako bliži dr. Nele Karajlić.  Smile

Svaka Đoletu čast za sve što je uradio. Bio je doktor posla kojim se bavio. Samo potpuno razumijem i zašto je nervirao neke Srbe kao i to zašto ga Sarajevo i Zagreb toliko vole.... Lično ništa protiv nemam. Laka mu zemlja.
« Poslednja izmena: 21. Feb 2021, 14:35:22 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:51:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Preminuo Bala evi

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.