Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12 13 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic: Hvala Krajisnicima sto su Srbiju voleli vise od svojih ognjista  (Pročitano 25467 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Danas sam procitala neki post gde lik tvrdi da su 1944. godine Krajisnici pobili 6500 ljudi u Krusevcu...

Neki su zaista zubnjeni kao 2 ludaka u buretu...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Zeko sta se sekiras...ti si pretekla...to je glavno...

Smile

Al nikad se ne zna... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Meh... slabo je to...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
Danas sam procitala neki post gde lik tvrdi da su 1944. godine Krajisnici pobili 6500 ljudi u Krusevcu...

Neki su zaista zubnjeni kao 2 ludaka u buretu...  Smile

Prema "novo-nacionalističkim" izvorima iz marta 1990.,a u listu "Pogledi" iz tog meseca,ja sam prvi put pročitao tu cifru (6500).U tom tekstu - mislim da je lično Samardžićev - se opisuju dogadjaji 13,14 i 15.10.1944.,da sada ne navodim.
Činjenica je da je u grad ušla 4.crnogorska proleterska brigada,komandanta Blaža Jankovića.Iako je u blizini bila i 6.srpska brigada,ipak je odlučeno da oni ne "oslobadjaju" Kruševac.
Odmazda je vršena nakon što je Crvena Armija napustila grad.Hapšeni su "klasni neprijatelji" - bilo je sveštenika,trgovaca,advokata,zanatlija(deda mog druga,krojač),studenata...i nešto zarobljenih pripadnika JVuO i SDS. Streljani su na Bagdali,gde je 90-tih postavljen krst,a tu blizu je i crkvica Bate Santosa,ona sa njime i bratom na fresci...).Prema mojim saznanjima,tu je ubijeno 1000-2500(koliko se vodi nestalih),ali bez suda i procesuiranja. Osnovni i jedini zločin je bio taj što su okupaciju proveli u gradu,kao "neutralci".
Na ovu cifru treba dodati i pobijene meštane sela po okolini,opet od ove vojne formacije.Mom dedi Milanu Savkoviću(teča moje majke,ali smo živeli u istoj kući,tu sam porastao) su ti partizani("...pričali su čudan jezik,sada znam da su to bili Crnogorci...") ubili majku,dedu,babu i sestru od strica(13 godina),jer su imali četnika u porodici..On(11 godina) se sakrio i tako preživeo.Nikada nije pljuvao po njima,sećam se.Niti ružno govorio.Kada počne neki "partizanski" film,on promeni program,ćutke.Ljudi su ga poštovali i voleli,umro je pre 2 godine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Sve sami srbi i srpkinje...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
@megadeki

Znas li ti koliko je 6500 ljudi? Nemoguce.
U Banjickom logoru, koji je bio najveci koncentracioni kamp u Srbiji... tokom 3 i po godine postojanja boravilo je 25.000 ljudi, sa svih strana... i ubijeno je oko 4000. Pri cemu treba uzeti u obzir da su to bili i partizan i drazini, i Jevreji i Romi i svako ko je bio potkazivan. Toliko su Nemci uspeli da skupe za sve vreme okupacije iako je potkazivanje, hapsenje i pretresanje okoline BGD bilo skoro svakodnevno.
Isti slucaj je sa Jajincima, gde je stradalo 80.000, mahom Jevreja koje su prevozili pokretnim pokretnim gasnim komorama i Srba... i to tokom 4 godine... A Beograd je u to vreme bio metropolis u odnosu na bilo koje mesto u Srbiji i ta kolicina ubistava se i te kako osetila jer je bio grad duhova (bilo je tu jos logora, da ne zalazim sada u detalje)


S druge strane, i cetnici i pomagaci okupatora su imali grejsperiod da predju partizanima kao i ustase.
A kako bi partizani znali ko je sta radio ako ne bas od njih.
Moja teorija je da se upravo to i desilo... tradicionalno otimanje oko para, medja i osvete... i sve to pod ratom.
Da li su nevini stradali od prekog suda? Da.
Ali da li su svi koji su streljani bili nevin? Ne, nikako.

Moja teorija je uvek bila da ste se ovde medjusobno poubijali iz ciste osvete i zbog koristoljublja. Mislim, isti momenat je i sada... nista sladje nego zabiti komsiji noz u ledja... To je mentalitet koji nikako necu razumeti.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
Ja i ne tvrdim da ih je bilo 6500,to sam rekao.Rodjeni sam Kruševljanin,pa poznajem ili sam poznavao neke učesnike tih dogadjaja.Deda mog druga je bio najbolji krojač(šivač -  Smile ) u srezu,a neko vreme je držao i salon u Parizu...streljan,udnosno uhapšen i tu mu se gubi svaki trag.Baba je pretekla,žena carica.
Dakle,broj do koga sam ja došao(a i neki ljudi iz Istorijskog arhiva Kruševca jeste 1000(definitivno) do 2500(ukupan broj sa nestalima,za koje se pretpostavlja da su pobijeni,jer je to jedino logično,sa obirom na dogadjaje koji slede.
Bilo je tu i pripadnika ROA,SDK,SDS,JVuO,kao što rekoh.
Ali,umesto lokalnim snagama NOV-a,čistka je(namerno) poverena prekaljenim egzekutorima,medju kojima je bilo i muslimana(postoji neko ime poginulog,meni nepoznato,a značajno za partizanski pokret,zaboravio sam ga.
Ja ističem TAJ momenat,kada je neki Tito,ili još gore,Krcun,Djida,Marko ili Peka Dapčević odlučio kako sam napisao.
To je zločin,to je genocid,koga nikakva revolucija ne opravdava.Pogotovo ne ona,šatro beskompromisna,a na pregovorima sa ustaškim režimom u Zagrebu,recimo.Ili ona,u sadejstvu sa ustašama,u bici na Lijevča Polju.
Već Blajburg se može porediti sa Kočevskim rogom,donekle,po meni i dalje nikako.
Kapiram i te lične,mikro-motive,o kojima ti govoriš,Anea.Uvek ih ima i treba ozbiljno računati sa njima,to je faktor.
Ali - meni se ti i takvi motivi mogu svidjati ili ne svidjati. Ja sam ovo drugo  Smile
Lako je Fincu,sa znatne udaljenosti i u komforu frižidera bez polica i termostata,da "svemirizuje",mi nismo još kročili tamo...jedan je Gagarin,svi drugi su usrani posmatrači i tapšači na paradi Dana pobede... Smile
« Poslednja izmena: 04. Okt 2020, 02:30:16 od megadeki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Znam da ne tvrdis da je bilo 6500... ja samo kazem da je to bas veliki broj za koji mi nije jasno kako neko uopste moze tako da manipulise... time se, dodatno, upravo te male price guraju pod tepih i stvara se slika da je bas sve laz.
Kao sto tvrdim da nema sanse da je u Jasenovcu pobijeno 700.000 ljudi. Nije ni 70.000 koliko tvrdi Goldstajn, ali nije ni 700.000... to su ekstremi koji nista dobro ne cine i sluze da se prava istina zataska.

Citat
Ja ističem TAJ momenat,kada je neki Tito,ili još gore,Krcun,Djida,Marko ili Peka Dapčević odlučio kako sam napisao.
Oni spisi koji se bave navodnim naredbama da se bombarduje BGD i Srbija, te se krene u cistku su svakako falsifikovni...
Ne verujem da je naredba krenula sa vrha, odnosno od Tita, koji je samo hteo da bude veliki gospodar... kao i svi srpski vladari pre i posle njega... Jer, on jeste bio srpski vladar jer su ga Srbi izneli na vlast... Boleo je tuki nekog Zagorca za Jozu koji kuva sunku...
E, sad... ima tu i taj momenat klasnih neprijatelja, jer je jako zanimljiva struktura KPJ.. na vrhu su bili predstavnici kulturne, ekonomske i obrazovne elite... umiksovani sa nesto radnika. Klasne razlike u Jugoslaviji su bile ogromne... bas onako... kapitalisti su dosli na vlast potkradanjem drzave u Balkanskim ratovima i Prvom svetskom ratu... I onda je kuka i motika se digla... da se osveti i otme...
Sto opet ne opravdava ubijanje posle Drugog svetskog rata i zato isticem stalno taj momenat - nisu Srbe po Srbiji ubijali komunisti, vec drugi Srbi i to je ono sto je najstrasnije.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
Dec rajt. Kakav smo narod,neprijatelji nam ne trebaju.
Izvesno je da je bilo zločina svake vrste.Za Jasenovac,realno,nemam predstavu - ako je u WW2 kod nas poginulo 1,7M ljudi,jeste nelogično da je,samo u Jasenovcu,pobijeno 0,7M. Ali, tvrdim da je bilo moguće(a možda i još uvek) utvrditi taj broj, u +/-100 duša,ako postoji politička volja.
Što se tiče("savezničkog") bombardovanja srpskih gradova...činjenica jeste da "saveznici" nisu bombardovali Zagreb.
A jesu imali direktivu svoje komande da,ono bombi što preostane iz Hunedoare i Ploeštija,izruče u Srbiji.Pošto do jeseni 1944. u Srbiji nije bilo značajnijih,partizanskih jedinica i bez obzira na spise(falsifikovane ili ne),ja slobodno zaključujem ko je se okoristio takvim delovanjem.Tu nailazim na vremensku koincidenciju Titovog bekstva sa Visa i sastanak sa Čerčilom,a nakon toga i sa Staljinom(potenciram Čerčila),otkada ta bombardovanja,ustvari,počinju.
Što se tiče sastava KPJ,u pravu si.Od otudjenih "Monplanjara",razmažene dece bogatih i uglednih roditelja(model Diki Grinlif iz filma "Talentovani g.Ripli",neostvarenih pisaca pred samoubistvom(svaka čast Ivanu G.Kovačiću,ali eto zato Krleže,žur-majstera u ustaškom Zagrebu tijekom rata i Titovog najboljeg pajtosa u uništavanju kapitalističkog viskija pomoću Kastrovih tompusa)...imamo i jednog Koču Popovića,bez komentara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12 13 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.