Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:04:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Кошаре (2021)  (Pročitano 28297 puta)
11. Jun 2020, 13:22:19
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 179
Прва клапа пада на Видовдан (ако не буде одлагања због корона вируса), а премијера је најављена за фебруар. Снимаће се неколико месеци (упоредо се ради и серија) на више локација.
Балша Ђого је патриота и верујем да не би снимао дефетистичку и антиратну бљузгу са поруком да су ти момци џабе погинули и да треба да будемо браћа са шиптарима и да опростимо НАТО што нас је бомбардовао, тако да се надам да је кориговао, ако их је било, такве сегменте у сценарију анационалног Ђорђа Милосављевића.



Имао је и праве консултанте-саме борце са Кошара, тако да ће приче са фронта сигурно бити аутентичне.
Оно што је, међутим, непознаница је да ли ће успети уверљиво да дочара ратне сцене јер нема искуства у жанру ратног филма сем мало пушкарања и пар експлозија које смо видели у његовој серији Пет.

Подела главних улога?
Биковић и Виктор су добри глумци а и патриоте су што је баш реткост код наших глумаца. Из оба разлога заслужују да се појаве у овом филму без обзира што их стално гледамо.
Ови клинци који ће глумити поред њих (углавном су још студенти ФДУ) изгледају баш као деца која су била доле на првој линији а како ће одглумити не знам, гледао сам само малог плавог у Јужном ветру. Још већа непознаница је како ће одрадити акционе сцене, са оружјем и техником с обзиром да готово нико од њих није служио војску.


Светозар Цветковић ми се никако појавом и фацом не уклапа у улогу једног од српских команданата.
Лаушевић? Ни он. Може ли и један филм данас без њега да се сними колика год био глумачка величина?

Ово је мушки филм тако да ће бити само пар женских улога, колико см разумео мајка и девојка једног од бораца.   

Филм Кошаре, као и остали филмови и серије са великим темама из националне историје ће бити или култни као Марш на Дрину,Бановић Страхиња и серија Вук Караџић или промашај као Бој на Косову и Немањићи. Средине тешко може да буде.
Потребно је пуно ствари да се поклопи-осим глумаца готово је подједнако важно да сцене борби буду уверљиве,да музика буде јака како би појачала емоцију коју глумци треба да пренесу гледаоцима а и буџет мора да буде озбиљан да би све то изгледало како треба.
Руси су то мајсторски урадили у Балканској међи. Када сам раније размишљао о томе ко би требало да режира филм о Кошарама, био сам убеђен да би ангажовање неког руског редитеља био прави потез јер су они мајстори и за ратне спектакле и за ратне драме, а ми у овом филму морамо да видимо и једно и друго.
Али добро сад, држимо палчеве да Балша успе. Огромна је одговорност на његовим леђима а из изјава које је дао види се да је тога свестан.

Citat

    Uz sve užasno turbulentne stvari koje su nam se dešavale u poslednje dve ili tri decenije možemo da nađemo ljude koji su iskreno u sebi nosili ljubav prema svojoj zemlji, ali i prema onima koji ih čekaju kod kuće i koje su na taj način želeli da odbrane, rekao Svetozar Cvetković na današnjoj konferenciji za medije povodom početka rada na filmu i seriji "Košare".

    U Vladi Republike Srbije danas je najavljeno snimanje serije i filma “Košare” u režiji Balše Đoga. Bitka na Košarama odvijala se 1999. godine kada su vojnike Vojske Jugoslavije u karauli Košare na Kosovu napale jedinice OVK i snage NATO koje su u to vreme bombardovale našu zemlju.

    – Želimo da ovaj film bude svojevrstan spomenik u formi video zapisa junacima od kojih su mnogi, nažalost, dali i svoj život na Košarama – izjavio je Vladan Anđelković, producent ispred kuće “Omega Production”.

    Reditelj ovog ambicioznog projekta koji će se snimati uz pomoć države, pre svega Ministarstva odbrane i lokalnih samouprava, biće Balša Đogo, koji je do sada radio na serijama “Pet”, “Pozorište u kući” i “Idealne veze”. On je, zajedno sa Strahinjom Radetićem, radio scenario za seriju od 12 epizoda, dok je scenario za filmsku priču pisao Đorđe Milosavljević.


    Serija će pratiti četiri priče.
    – Glavna priča je o momcima iz 53. graničnog bataljona, to su vojnici koji su došli na služenje vojnog roka u martu 1998. i iz njihove vizure ćemo se baviti ostalim jedinicama koje su bile sa njima na Košarama: 63. padobranska, 72. diverzantska iz Niša, izviđači iz Novog Sada… Tamo se tada vodio ozbiljan rat i oni su smirivali oružanu pobunu na Kosovu – naveo je Đogo.
    Sem ove, ostale priče će se odnositi na pozadinu rata na Kosovu, poput onoga šta se dešavalo u malim sredinama i varošicama poput Orahovca.


    Veliku glumačku ekipu od oko 150 ljudi predvodiće Svetozar Cvetković, Luka Grbić, Jovan Jovanović, Viktor Savić, uz specijalne zvezde Miloša Bikovića i Žarka Lauševića.



    – Jovan će igrati Makija, glavnog junaka, Luka Grbić igra Šukija, Viktor je njegov stariji brat a Cvele je general čiji prijatelj vodi ove momke na Košarama – otkrio je Đogo.
    Biković će igrati jednog od starijih momaka, koji je već učestvovao u ratovima 1991. i 1995. i došao je da pomogne ovim mladim 18-godišnjim vojnicima “jer zna kako je njemu bilo”, otkriva reditelj. Međutim, još nije odlučio koga će igrati Žarko Laušević. Glumca čeka nekoliko većih i manjih uloga.
    – Imamo neke dogovore, ali, pravo da vam kažem, samo od drugih ekipa zavisi koliko će igrati kod nas. Dve su uloge u opticaju, jedna manja i jedna malo veća, zavisi samo od njegovog zauzeća – napomenuo je Đogo.


    Svetozar Cvetković podsetio nas je da mu je i prva uloga u životu bila u uniformi.
    – Ja sam na Trećoj godini FDU 1979, u filmu Vlatka Gilića “Dani od snova”, igrao poručnika avijacije JNA. Bila je to moja prva uloga i prvi put da sam stao pred kamere kao glumac ali i kao neko u vojnoj uniformi. Trebalo je da prođe 41 godina da bih došao do generala.To jeste malo dug period napredovanja u vojnoj službi, ali, što se tiče glumačkog habitusa, nekako vam stave do znanja da ste pri kraju, da sada možete da igrate generala u penziji – našalio se Cvetković, a potom nastavio u ozbiljnijem tonu. Da prihvati ulogu u “Košarama” najviše je uticao dokumentarni film “Ratne priče sa Košara” Slađane Zarić.

    – Kada sam gledao taj film, u glavi sam se pitao, Čekaj, gde sam ja tad bio? Šta se nama tad dešavalo? Kakve smo mi živote tad vodili? Kad mi je Balša dao scenario učinilo mi se da je naša dužnost, na neki način, da otkrijemo istinu o tome to gde smo mi bili ali i o nekim ljudima koji su u sebi nosili samo ljubav i samo želju da odbrane nešto što je naše. Čini mi se da smo dužni da to uradimo, bez ikakve mržnje i revanšizma, jedino sa voljom i željom da prikažemo da mi pripadamo ovom narodu, i da uz sve užasno turbulentne stvari koje su nam se dešavale u poslednje dve ili tri decenije možemo da nađemo ljude koji su iskreno u sebi nosili ljubav prema svojoj zemlji, prema svom narodu ali i prema onima koji ih čekaju kod kuće i koje su na taj način želeli da odbrane – poručio je Cvetković.

    I Balša Đogo je istakao da u njegovom scenariju nema nikakve mržnje.
    – Mi ovo nismo pisali i ne mislimo da snimamo mrzeći bilo koga, već baveći se nama. Hteli smo da napravimo film koji govori nešto o nama a da ne lažemo ni sami sebe ni druge. Nemam nameru da duvam u neki rog, kao da to sad mora biti nešto bog zna kako patetično i veliko. Ne. Mi pričamo kako se to zaista dogodilo, kako su to ti momci videli – rekao je Đogo.

    On je napomenuo da je posle nekoliko verzija o tim događajima i uspomenama shvatio da svaki ratni film “od Homera naovamo ima istih 10-15 motiva” koji se provlače kroz u istoriju. Tako je ljubavi, tako je u trilerima, naveo je Đogo.
    – Onda je važno da, kada vidite i prepoznate te motive, da ih nekako rešite i napravite ih neobičnim, da iznenadite publiku i da to bude nešto novo i za one koji sve znaju o Košarama – poručio je reditelj.

    Svestan je da je pred njim veliki i odgovoran posao.
    – Prošla je 21 godina od tih događaja, što je u istorijskim i ljudskim merilima i mnogo i malo. Ti ljudi su živi, a vi pravite film o nečemu što se njima dogodilo. Oni su bili pored onih koji su stradali ili teško ranjeni, sa njima su živeli 15 meseci. Napraviti priču kojom ćete zadovoljti i one koji su bili tamo i dramaturgiju i umetničku sliku o tome, a da znate šta hoćete da kažete o toj temi osim što pričate o tom događaju, komplikovan je posao – obrazložio je Đogo.

    Ratne scene (a, kako nam je otkriveno, biće preko 350 eksplozija), snimaće se na tri lokacije: iznad Surdulice na bugarskoj granici, gde se nalazi karaula Krvavi kamen koja je “slična i po godinama i arhitektonski i po terenu, osim što nema Prokletija u zaleđu”, objasnio je Đogo, potom na Tari i na Zelengori u Republici Srpskoj. Dozvolu za snimanje na području Kosova nisu tražili, jer su pretpostavljali da je ne bi dobili.

    – Na Prokletijama ćemo snimati, sa crnogorske strane. Od Berana do Košara je 40 km, od Plava do karaule je osam kilometara vazdušnom linijom – pojasnio je Đogo.

    Upitan da li je njegov scenario politički korektan, Balša Đogo je bez zadrške odgovorio da nije.
    – On je razmaknut onoliko koliko to dozvoljavaju likovi i pravedan je samo sam prema sebi i prema tim događajima. Ja nisam ni školovan ni vaspitavan da budem politički korektan – izjavio je Đogo, napomenuvši da su se trudili da nađu neku meru, koju, možda, ne bi tražili na nekom drugom mestu, ali su ovde morali “s obzirom na događaj i našu zajedničku odgovornost jer se ipak bavimo ovako velikom temom”.

    On je dodao da na njega niko nije vršio pritisak kako da piše.
    – Kad bih vam rekao da nismo o tome vodili računa, slagao bih vas… Bila je to ozbiljna i velika bitka koja nije trajala jedan dan, oni su tamo stajali od marta ’98. do juna ’99. i nisu se mrdnuli sa tog brda 150-200 metara iznad karaule. Treba to ispričati. Ja sam ceo život bežao od tih ratnih tema a onda vas sudbina pronađe, tako da sam ja to prihvatio kao svoj četvri vojni rok – istakao je Balša Đogo.

    Snimanje počinje 28. juna. Dogovor je bio početkom jula, ali reditelj je pomislio da je Vidovdan “baš dobar datum”.
    – Bilo mi je drago da to bude na Vidovdan, jer se radi o Kosovu. Verujem da će da nas čuva tog dana malo bolje nego što je čuvao druge za Vidovdan – kazao je reditelj.

 nova.rs

« Poslednja izmena: 11. Jun 2020, 14:24:18 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


in hoc signo vincit

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 564
Zastava
mob
Apple 11
tako treba Smile
IP sačuvana
social share
semper invictus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 179
Počelo je juče snimanje u Leskovcu.
Osim Viktora Savića, Bikovića, Cvetkovića, uloge tumače i Nikola Kojo, Vuk Kostić, Pavle Mensur, Milica Stefanović, Milena Radulović, Miloš Samolov, Aleksandar Radojičić, Mladen Sovilj, Vladan Gajović, Dušan Radović i Milorad Kapor.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


in hoc signo vincit

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 564
Zastava
mob
Apple 11
bravo Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
semper invictus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Надам се да ови људи знају шта раде. Спрдати се са Кошарама би било јако одвратно, а можда и за затвор.

Ја не бих поредио "Бој на Косову" и "Немањиће". "Бој на Косову" је снимљен за месец дана, па ме нешто ни не чуди што су се видели трактори, али опет је тај филм бољи од "Немањића".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
Немањићи имају и добру екипу глумаца и пристојан сценарио. То са тракторима је до Шотре и времена.
Немањићи, Равна Гора и остали Бајићи су  Smiley 1

ПС. Јел ово снимају у униформама ВЈ или ВС ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
Надам се да ови људи знају шта раде. Спрдати се са Кошарама би било јако одвратно, а можда и за затвор.
  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Надам се да ови људи знају шта раде. Спрдати се са Кошарама би било јако одвратно, а можда и за затвор.

Ја не бих поредио "Бој на Косову" и "Немањиће". "Бој на Косову" је снимљен за месец дана, па ме нешто ни не чуди што су се видели трактори, али опет је тај филм бољи од "Немањића".

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Citat
Надам се да ови људи знају шта раде. Спрдати се са Кошарама би било јако одвратно, а можда и за затвор.
  Smile

Од сплачине очекивана реакција. Smile
« Poslednja izmena: 18. Jul 2020, 22:36:42 od 1286zenabre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 23:04:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.