Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 30 година од срања на Максимиру  (Pročitano 73848 puta)
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
Е да, негде је неко изјавио у касније интервјуу од виђенијих људи са добар део прве екипе није ишао у ЗГ, већ су ишли као на Равну Гору, не очекујући да се деси неки инцидент... Не сећам се ко, можда после проверим
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1166
a i realno gledano da su onakvu priliku imali ovi danasnji huligani pa stadion bi raskomadali
samo kad vidis ove policajce sa kacketima hehe
drugo vreme bilo, uvek se ispredaju price o onome sto je bilo pa se uvelica jedno 1000 puta i eto mita o najvecem okrsaju navijaca
a negde sam nasao da je godinu dana ranije na Bg derbiju isto publika utrcavala u teren ,pre bih rekao da je tu pocelo ,jer policija kakva je tad bila nije mogla da zaustavi te velike mase ljudi
samim tim moglo je da se onda ocekuje na dalje neki okrsaj ,eto desio se u Zg
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
То да. Делује јако смешно када погледаш тадашње полицајце и ове данас али је тадашња титова полиција имала огроман ауторитет и тада је то деловало незамисливо, да ти нападнеш пандура.
Занимљива је та еволуција пандура  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1166
ma ajde sad me strah da prodjem pored one kornjace a kamoli da ga udarim hehe
nivo opasnosti od huligana je srasticno skocio morali su i ono da se prilagode tome
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
Да,то и кажем.  Како се страх од полиције смањивао, тако су се и они наоружавали  Smile

Елем, ово је тај интервју
Citat
Tima:- U Zagreb sam išao od 82. godine. Od 82. do 90. kada smo poslednji put išli nije se tu ništa bitno menjalo. Taj nacionalni naboj je bio uvek prisutan sa obe strane i uglavnom je taj naboj i obeležavao utakmice između srpskih i hrvatskih klubova. Mnogo je više bilo to nacionalno rivalstvo nego klupsko. Potpuno drugačiji naboj je recimo kada su igrali Zvezda i Partizan od onoga kada su igrali klubovi iz Srbije i iz Hrvatske.

Taj Maksimir 90. godine, tog 13. maja, nije se ništa posebno dešavalo što se nije dešavalo na svim utakmicama ranijih godina kada smo igrali u Zagrebu i Splitu. Jedino što je to dobilo malo više publiciteta zato što je tada bila prekinuta sama utakmica i što se to dešavalo na samom stadionu, inače sve te stvari, tuče, potezanje noževa, nacionalističke pesme, obostrani izlivi mržnje, toga je bilo i ranijih godina i to se u principu nikada neće promeniti kada god budu igrali srpski i hrvatski klubovi.

Zelja:- Rat je počeo davno pre toga. To je bio samo jedan slučaj gde je sve kulminiralo. Meni je žao, nisam bio na Maksimiru, bio sam na Ravnoj gori kao i veliki deo prve ekipe "delija". Tada je Vuk Drašković postavljao neku spomen ploču pokojnom Draži Mihajloviću. Da smo znali, jebiga, bio sam u Zagrebu petnaest puta pa mi je bilo dosadno. Da sam znao šta će biti išao bih.

Ćirilo:- Za "bed blu bojs" oni misle da je rat počeo tamo. Ja mislim da se uvek znalo da će biti rata. Uvek su bili ti prosrpski elementi veoma jaki na Zvezdinom severu i danas su veoma jaki, kao što možemo videti na mnogim utakmicama. Da li je rat počeo na Maksimiru? Pa nisam siguran. Za "bed blu bojse" je možda počeo na Maksimiru a za Zvezdine "delije"... U stvari 86. je bio prvi izgred protiv Albanaca, znači da je taj rat počeo mnogo ranije za navijače Crvene zvezde, u stvari za one elemente navijača Crvene zvezde koji su bili ekstremno srpski orijentisani.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
zabole me patka za sve to al reci da vucic ne laze

e pa necemo sad da preterujemo  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Да,то и кажем.  Како се страх од полиције смањивао, тако су се и они наоружавали  Smile

Елем, ово је тај интервју
Citat
Tima:- U Zagreb sam išao od 82. godine. Od 82. do 90. kada smo poslednji put išli nije se tu ništa bitno menjalo. Taj nacionalni naboj je bio uvek prisutan sa obe strane i uglavnom je taj naboj i obeležavao utakmice između srpskih i hrvatskih klubova. Mnogo je više bilo to nacionalno rivalstvo nego klupsko. Potpuno drugačiji naboj je recimo kada su igrali Zvezda i Partizan od onoga kada su igrali klubovi iz Srbije i iz Hrvatske.

Taj Maksimir 90. godine, tog 13. maja, nije se ništa posebno dešavalo što se nije dešavalo na svim utakmicama ranijih godina kada smo igrali u Zagrebu i Splitu. Jedino što je to dobilo malo više publiciteta zato što je tada bila prekinuta sama utakmica i što se to dešavalo na samom stadionu, inače sve te stvari, tuče, potezanje noževa, nacionalističke pesme, obostrani izlivi mržnje, toga je bilo i ranijih godina i to se u principu nikada neće promeniti kada god budu igrali srpski i hrvatski klubovi.

Zelja:- Rat je počeo davno pre toga. To je bio samo jedan slučaj gde je sve kulminiralo. Meni je žao, nisam bio na Maksimiru, bio sam na Ravnoj gori kao i veliki deo prve ekipe "delija". Tada je Vuk Drašković postavljao neku spomen ploču pokojnom Draži Mihajloviću. Da smo znali, jebiga, bio sam u Zagrebu petnaest puta pa mi je bilo dosadno. Da sam znao šta će biti išao bih.

Ćirilo:- Za "bed blu bojs" oni misle da je rat počeo tamo. Ja mislim da se uvek znalo da će biti rata. Uvek su bili ti prosrpski elementi veoma jaki na Zvezdinom severu i danas su veoma jaki, kao što možemo videti na mnogim utakmicama. Da li je rat počeo na Maksimiru? Pa nisam siguran. Za "bed blu bojse" je možda počeo na Maksimiru a za Zvezdine "delije"... U stvari 86. je bio prvi izgred protiv Albanaca, znači da je taj rat počeo mnogo ranije za navijače Crvene zvezde, u stvari za one elemente navijača Crvene zvezde koji su bili ekstremno srpski orijentisani.
Хвала, погледаћу документарац. То сам и ја прочитао за Равну Гору... Сви скоро кажу да се као знало да ће бити "нешто" пре текме. Пургери кењају чак да је Београд био облепљен плакатима за утакмицу. Smile

Што се полиције тиче, чини ми се да их није било ништа, чак можда и званично око 150, што је мизерија. Плус су ужасно одрадили посао, ужасно организовали текму. Наравно, пургери кажу да је то јелте намештено, да само њих пендрече, док српска страна каже да су људи искоришћени да би се одрадила чистка у хрватској мурији, јер је и Туђман победио мало пре тога и тако... Смешно је што су мислили да је полицајац кога је Бобан ударио Србин, а човек муслиман изБосне. Smile И да, не знам по који пут понављам, Бобан је говно. Не јер је ударио пандура, него јер се јебено нимало не каје због тога. Притом јесте усташа, гледао сам пре пар година документарац који је сниман пред утакмицу са Хрватском 1999. (онај где Дејо доминира  Smile) родитељи му држали слику Туђмана у кући. Smile Мада јебеш му матер, доследан усташа, бар нешто...

И да, што се намештаљка тиче, неки кажу и да су пургери полили ограду са киселином, да би је лакше одвалили...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
А добро, да је неки од наших играча шутнуо судију или пандура, певале би му се песме и био би херој...
Мислим, имаш снимке где голмани бране навијаче кад улете на терен од пандура, што му дође на исто.

Пази, што се Равне Горе тиче - не знам. Покојни командант и та екипа РД се не види на снимку пре меча, нити сам ја видео да је неко од њих давао неке изјаве везано за то (а они су ако не грешим били главна хул екипа Севера у то време. И генерално нисам видео да је он давао неке интервјуе негде, па и може бити да је истина.
Свакако ће свака страна тврдити све и свашта, то је већ типично за Балкан. А да су усташе, јесу. И деца су им васпитана у том духу, у шта сам се уверио приликом посете загребу.
Сад, кад је организација у питању - дешавају се ти пропусти и сада - скоро сваки дерби стока се гађа међусобно, пре пар година су открили и ватру а сад задњи су покушали поново да је упале  Smile
Онда неки геније пошаље полицију на север што наравно група неће тек тако да дозволи и онда креће шибање 20 минута... Све у свему, много тога је данас непознаница. Неко друго, искреније време, рекао бих.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


in hoc signo vincit

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 564
Zastava
mob
Apple 11
sve je to rezija
IP sačuvana
social share
semper invictus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Sve te politički nadahnute navijače koji tako divno i konstruktivno učestvuju u istoriji i one sa navijačkim umovima samo treba tući
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.