Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: 30 година од срања на Максимиру  (Pročitano 72969 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Мислим да претерују... Али јесте један од значајнијих и познатијих догађаја у спорту.

Занимљив коментар на видеу што сам поставио јесте да је јако симптоматично то што су од делија да причају изабрана двојица која имају енглеска и тексашка обележја, па је врло вероватно послат страни агент да изврши пропаганду у циљу распиривања мржње, распада итд...  Smile
« Poslednja izmena: 14. Maj 2020, 00:06:21 od 1286zenabre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Годину дана касније, у Загребу гостовала Црвена Звезда у мају 1991. године и изгубила меч у завршници шампионата, касније освојила КЕШ.

https://sport.blic.rs/fudbal/svetski-fudbal/cnn-mec-dinama-i-zvezde-promenio-je-svet/8rfdhnp

Необично да на списку нема фудбалске утакмице Салвадор-Хондурас, одигране у оквиру квалификација за СП, 15.06.1969.

И, један детаљ, који је описао Владан Лукић:

https://www.rtvbn.com/3983807/izbodeni-zvezdin-navijac-donet-bez-svesti-u-svlacionicu
« Poslednja izmena: 14. Maj 2020, 00:26:20 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Па то довољно говори о списку, баш неозбиљно... Има ту још мечева, Ливерпул и Јувентус рецимо на Хејселу, оно друго чудо у Енглеској исто кад је Ливерпул био актер, затим у Африци гинули људи само тако... Али ајде, ако гледају по последицама, тај меч између Хондураса и Салвадора мора бити на списку, а не преокрет 1954.

Све све, али Бобан... Баш тешко ђубре.
« Poslednja izmena: 14. Maj 2020, 01:06:31 od 1286zenabre »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
Мислим да претерују... Али јесте један од значајнијих и познатијих догађаја у спорту.

Занимљив коментар на видеу што сам поставио јесте да је јако симптоматично то што су од делија да причају изабрана двојица која имају енглеска и тексашка обележја, па је врло вероватно послат страни агент да изврши пропаганду у циљу распиривања мржње, распада итд...  Smile

Сима Зулу, отуда енглеска. За Пецу већ не знам
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Не разумем мајке ми, зашто баш он енглеска? Ја сам контао да је то као ложење на енглеске хулигане и то, пошто је тад било скроз ок да дођеш рецимо и са неким страним туђим шалом на утакмицу, јер је као било битан тај навијачки покрет. Није било стриктно као сад.

Ал Џазирин документарац.



Ево и текме коју лупатели помиње, она је ипак била после Максиира.



Ако приметите, тадашњи Партизан би разбио данашњи Партизан. Елем, читајући коментаре на једном пише да није ни једно ни друго никакав покретач илити шта ти ја знам, већ да је то можда текма Хајдук-Партизан 1967. Smile Тада је било можда и прво срање на југословенским утакмицама.



https://crnobelanostalgija.com/2011/07/hajduk-partizan-0-1-29101967.html

https://sr-rs.facebook.com/notes/partizan-is-life/%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82-28101967-%D1%85%D0%B0%D1%98%D0%B4%D1%83%D0%BA-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D0%BD-01/10150826968232448/



Ко зна, можда је у питању нетрпељивост према Србима, а можда су само луде секташке далматинске усијане главе у питању. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Писале су новине о честим инцидентима  у Сплиту, уочи фудбалских дербија са београдским клубовима, неколико дана уочи дербија са Црвеном Звездом седамдесетих година је у Јадранском мору завршило десетак аутомобила београдских регистарских таблица. То је тада било модерно, у тренду.

Smile  Smile  Smile 
« Poslednja izmena: 15. Maj 2020, 00:47:50 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Хаха да, и то њихових. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
A o sukobima izmedju navijača hajduka i dinama?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Шта с тим?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
mob
Samsung 
Citat
Не разумем мајке ми, зашто баш он енглеска? Ја сам контао да је то као ложење на енглеске хулигане и то, пошто је тад било скроз ок да дођеш рецимо и са неким страним туђим шалом на утакмицу, јер је као било битан тај навијачки покрет. Није било стриктно као сад.

Не знам да ли си гледао овај документарац о групи 

https://www.dailymotion.com/video/x6z49j9

Углавном, навијачи Бирмингема су били познати као Зулу Вориорси и како каже Рене, они су Ист Винг Зулу, тј неко као источно крило. Ред Девилси су настали тако што је Црвко био навијач Манчестера и са другарима је направио групу(Опет можда грешим и не знам нешто, да не буде сад да сам ја нешто ту сад дубоко у причи).Али да, они су фурали тај енглески стил навијања и хулиганизам и отуда та имена.
Ултраси су више били у жабарском фазону и била је она Ултрас застава која је попут једне заставе Бригате Милан ваљда, морао бих да проверим. Друго је време тад било, па су се наши угледали на њих који су тих година били многоо испред нас кад су навијање и неке друге ствари у питању. Тада су цигани ишли до Италије и посећивали њихове дербије и певали песмице у повратку на те мелодије, како их не би заборавили. Тих 80их креће експанзија навијачких група и свако село је имало групу и онда је дошао рат и после тога је на трибинама било јако, јако мало људи(разумљиво). Онда у том неком периоду настају и те групе које су 2000их чиниле а и даље чине окосницу Севера(ББРС, УБ, Хероји...).

Сад за гробаре не знам, не знају ни они кад су основани, ал знају да су 1970 Smile Отуда и она кореографија на дербију 2010 године Smile Али они су баш били у енглеском фазону тада(Челзи, можда још неки клуб).

Ето, то ти је што ја "знам" о овоме, из причи и ономе што сам чуо/прочитао.
Али неко друго време, где си свашта могао видети на трибинама. Касније се то искристалисало и од тад се не каже заставе/не носе обележја земаља и клубова са којима Делије нису у братским односима.
Има једна занимљива анегдота из 2009 године, у Јагодини Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.