Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 112
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbal:Euro 2008 (kvalifikacije)  (Pročitano 68070 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
mob
Samsung 
Ma grupa je taman po meri.
ko god da je pao, ovim našim bilo bi teško osim da kvalifikaciona grupa bude kompletni 7-mi šešir  Smile
« Poslednja izmena: 27. Jan 2006, 22:40:59 od djole242 »
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1673
Zastava
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
grupa A: Portugal, Poljska, SCG, Belgija, Finska, Jermenija, Azerbejdžan i Kazahstan
Realno dobili smo sasvim solidnu grupu...mozemo da budemo prvi a i ne moramo  Smile
Prvih 5 ekipa dosta ujednacene i nezgodne...bice tu jakih utakmica.
Srecno plavi  Smile
IP sačuvana
social share
...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs

Stanković: Portugal, Poljska i SCG
 
Fudbaler Intera i jedan od ključnih članova nacionalne selekcije Dejan Stanković upozorava da manje zvučna imena protivnika ne znače lak posao u kvalifikacijama za EP 2008. Naša selekcija boriće se za jedno od prva dva mesta sa timovima Portugala, Poljska, Belgije, Finske, Jermenije, Azerbejdžana i Kazahstana.

“Možda imena nisu zvučna, ali je grupa po meni teška. Mi Poljsku nismo uspeli da dobijemo, igrali smo dve prijateljske i izgubili obe. Portugal je, manje-više, kao Španija, tehnički doterana ekipa. Od Belgije smo kvalitetniji, tako da smatram da će realno gledajući trka biti između nas Portugala i Poljske”, rekao je Stanković za B92.

Najatraktivniji protivnik biće svakako selekcija Portugala, vicešampion Evrope sa šampionata 2004. godine.

“Kao i u duelima sa Španijom i u mečevima sa Portugalom moraćemo da igramo koncentrisano sve vreme i ne smemo da imostavimo prostor. Moramo da ih držimo pod kontrolom i da zgusnemo srednji red”.

Ako iz prva dva šešira “plavi” nisu dobili preterano teške protivnike, Belgija iz četvrtog i Finska iz petog šešira svakako nisu protivnici koje bi iko izabrao. Iskusktva su sveža i mešovita – Bečgijanci su pobeđeni u Briselu, uz remi u Beogradu, dok su Finci u Helsinkiju naneli “plavima” najubedljiviji poraz u ovom veku.

 
“U odnosu na to kako se kotiraju, zaista su nezgodni. Finci svakako nisu kvalitetniji od nas, ali ako u te mečeve ne uđemo 100 posto koncentrisani, može nam se dogoditi debakl, kakav smo doživeli u kvalifikacijama za prošlo EP”.

Jermenija, i Kazahstan prvi put se sastaju sa našim nacionalnim timom, dok su sećanja na Azerbejdžan bolna. Poraz u Bakuu pokazao je da se nardi samo o turističkim gostovanjima, kako je javnost u SCG tumačila mečeve sa timovima iz šestog i sedmog šešira. Stanković insistira da se u svaki meč mora ući potpuno fokusiran, jer u tom slučaju uspeh neće izostati.

“I u prošlim kvalifikacijama svi smo gledali da na svakoj utakmici damo sto posto mogućnosti. Ja te zemlje i gradove i ne gledam, jedino razmišljam o tome da dođem tamo i osvojim tri boda. Drago mi je što imamo priliku da se ispravi greška protiv Azerbejdžana. Ja mislim da je to za nas bila odskočna daska, dotakli smo dno i od tada igramo sve bolje”.

Očekivanja nacije su velika, jer fudbal je najpopularniji sport u SCG. Rezultati iz kvalifikacija za SP ubedili su navijače da imaju razloga za optimizam. To pred igrače postavlja dodatnu obavezu da se još jednom dokažu.

“Mi smo napravili veliki uspeh u kvalifikacijama za SP, pa sada ljudi od nas očekuju mnogo. Iako su nam po imenima protivnici laki, na terenu će biti velike borbe. Mislim da ova grupa igrača ima jedan drugi mentalitet. Mi smo utakmicu protiv San Marina igrali kao da je u pitanju Španija. Samo takvim pristupom možemo ostvariti dobar rezultat. Ako se opustimo, to nam se može obiti o glavu”.


Izvor: B92-Sport
« Poslednja izmena: 27. Jan 2006, 21:35:06 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Kako bese, prve dve reprezentacije idu direkt na Euro, treca u baraz?

Ovi Belgijanci su nam izgleda sudbina stalno, ali ih bijemo... Smiley

Steta sto nismo u grupi C umesto Norvezana, tamo bi nam bilo lakse.
« Poslednja izmena: 27. Jan 2006, 19:32:14 od marniko82 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 29267
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
dobro smo prosli..
IP sačuvana
social share
You can't get unfamous. You can get infamous but you can't get unfamous.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Petković za B92: "Korektna grupa"

Selektor fudbalske reprezentacije SCG Ilija Petković zadovoljan je žrebom kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. u Švajcarskoj i Austriji. Rivali našeg nacionalnog tima biće Portugal, Poljska, Belgija, Finska, Jermenija, Azerbejdžan i Kazahstan.

“Naučili smo već na ovakav žreb. Ponovo smo u grupi sda najviše učesnika, tako da mogu da kažem da je za nas već počeo mali Evropski šampionat”, rekao je Petković za B92, komentarišući podatak da smo smešteni u jedinu grupu sa čak osam ekipa.

“Moram da kažem da je grupa korektna, nije ni teška ni laka. Mislim da imamo pravo da se nadamo plasmanu na Evropsko prvenstvo. Ipak, ne treba prevideti to da su u našpoj grupi tri učesnika Svetskog prvenstva u Nemačkoj – pored nas to su Portugal i Poljska”.

Pored Portugalaca i Poljaka, koji su smešteni u prva dva šešira, Petković upozorava na Fince.

“Portugal je vicešampion Evrope, sa Poljacima imamo negativan bilans, Finska se budi. Biće ovo ozbiljna grupa, ali imamo pravio na nadu. Ja iskreno mislim da možemo na Evropsko prvenstvo”.

Ime Azerbejdžana verovatno nigde na svetu ne vuče konotaciju koju ima u našoj zemlji. Dvostruki kolaps (2:2 posle 2:0 u Podgorici i 1:2 posle 1:0 u Bakuu) iz kvalifikacija za prethodno EP predstvljalo je pravu školu za naše reprezentativce.

“Posebno je važno to što u grupi imamo i tim koji nas je opametio i rekao nam da na sve utakmice moramo gledati ozbiljno, što je i moje mišljenje. Ukoliko atmosfera buide onako dobra kakva je bila u borbi za Svetsko prvenstvo, jedno od prva dva mesta je sasvim dostižno”.

Specifičnost grupe A je u tome što su iz prva dva šešira izvučeni relativno slabi, ali iz četvrtog i petog veoma jaki protivnici. “Plavi” imaju bliska sećanja na Belgiju i Finsku.

“Belgija verovatno čeka neku vrstu revanša. Finska se budi, više to nije ekipa za gol-razliku. Međutim, to je daleko bolje nego da smo upali u grupu sa Francuskom i Italijom. Zato, treba zasukati rukave, kao što smo učinili u prethodnim kvalifikacijama. Ako se bude prišlo svakoj utakmici ozbiljno, mislim da nećemo imati problema oko plasmana”, rekao je Petković za B92.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karadžić: "Moglo i atraktivnije..."

Predsednik Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore Tomislav Karadžić rekao je u petak novinarima da je zadovoljan sportskom stranom žreba za Evropsko prvenstvo 2008. godine, ali da je Savez mogao finansijski bolje da prođe.

"Grupa je dobra i uliva blagi optimizam. Ima dobrih i jakih ekipa i svaka može da pobedi svaku. Mislim, međutim, da imamo snage i kvaliteta za prvo ili drugo mesto", rekao je Karadžić novinarima u telefonskom uključenju iz Montrea, u kome je obavljen žreb.

SCG će se za mesto na EP boriti sa Portugalom, Poljskom, Finskom, Belgijom, Jermenijom, Kazahstanom i Azerbejdžanom.

"Ekonomski smo mogli bolje da prođemo i da dobijemo atraktivnije protivnike. Sklopili smo ugovor pre žreba sa agencijom Sportfive, koji nam garantuje 500.000 evra nevezano za protivnike", objasnio je Karadžić.

Delegacije reprezentacija trebalo bi da se sastanu 10. februara u Briselu da se dogovore oko rasporeda. SCG je zbog slabe organizacije utakmice sa BiH kažnjena sa jednom utakmicom igranja bez publike.

Karadžić je rekao da će se delegacija SCG truditi da "plavi" taj prvi meč kod kuće igraju protiv Kazahstana, Jermenije ili Azerbejdžana
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Bivši učenik osnovne škole

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2344
Zastava Budimpešta
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 6610
Kako bese, prve dve reprezentacije idu direkt na Euro, treca u baraz?


Nema vise baraza, prve dvije idu direktno tj. 2 x 7 = 14 plus domacini Austrija i Svajcarska
IP sačuvana
social share
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


metavika moj drugar...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 342
Zastava Trijebine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson t630
moglo je i bolje...ali smo sve u svemu prosli ok Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Nisam SRBIN ja sam SRBIJANAC!!!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 225
Zastava Valjevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
SonyEricsson K608i
I nije toliko teska grupa, kao sto neko rece mogla je biti i teza. Realno, ako budemo igrali dobro procicemo. Portugal nije vise ono sto je nekad bio, Poljaci su dobri i igraju fudbal slican nasem. Finska nije losa mada ne bi trebalo da bude problema sa njima, a valjda nece vise biti kikseva kao sa Azerbejdzanom pre koju godinu. Nadam se da cemo se odvojiti od Crne Gore do pocetka kvalifikacija. NAPRED SRBIJA Smile
IP sačuvana
social share

                                    The Italian Soul!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


metavika moj drugar...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 342
Zastava Trijebine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
SonyEricsson t630
@glaukije

bez nacionalistickih poruka, mada mislim dda si uuuppravuu...finci mogu da nas dobiju, portugal gapusi, posto jke sada smena generacija...samo mi da odigramo dobro, kao u kvalifikacijama za sp
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 112
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.