Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
banner
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "...Наш поп даде обе кћерке за католике..."  (Pročitano 4704 puta)
07. Dec 2019, 21:13:54
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
МОЈ ЖИВОТ У ИНОСТРАНСТВУ
Наш поп даде обе кћерке за католике

На вашару видех неколико наших малих са косим очима, слатки су, увек имају уредну фризуру.
Вијетнамке су добре мајке.
А знаш оног Саву, његова ћерка се удала за најбољу другарицу?
Измешало се све као у Босанском лонцу.
 А друга кћерка?
Зет је из Даблина.
 Ирац?
 И сада за истим столом сви славите Светог Ђорђа?

Аутор: Џорџ Петровићсубота, 07.12.2019. у 16:59

Фото Пиксабеј
Голуб, мој старији друг, научио ме је како се поправља радио са лампама. То је определило мој живот, постао сам електроинжењер, најпре у Србији а потом и у Аустралији.

Ево тог разговора -  ја сам кренуо први:

- Имаш ли некога из Енглеске?
- Како то мислиш, мислиш ли пријатеља?
- Не, не, рођака.
- Па мало је далеко. Да си ме питао имам ли неког из Беле Паланке, лако бих ти  одговорио, овако.
- Енглеска ме занима?
- Добро, немам, хајде кажи шта си хтео.
- Не знам ни сам, савет, можда раме за плакање...
- Добро, ко ти је из Енглеске?
- Па унука!
- Како бре унука, ти си са Старе планине!

Фото Пиксабеј
Тако би изгледао разговор са мојим добрим другаром Голубом, да је ту, али с обзиром да је он „преко седам океана”, морам да се пожалим вама, непознатим пријатељима.
- А како разговарате са њом, твоја супруга не воли да прича енглески.
- Па научила је, сада воли - све се променило!
И то би био добар почетак једног новог текста о животу у иностранству.
У наставку да вам кажем да су обе ћерке 'tried hard'. Овај енглески термин не звучи довољно јако када се преведе на српски са 'покушавале јако.' Прави превод би био „растуриле су се тражећи наше горе лист”, али...није ишло.

Фото Пиксабеј
- Ниси ти лоше прошао, знаш Мику?
- Јесте, ћерка му се удала за Пакистанца
- А Перина за нашег муслимана
- Али код њих и данас гори кандило уз икону.
- Наш поп даде обе ћерке за католике?
- Деца, шта ћеш.
- А на вашару видех неколико наших малих са косим очима, слатки су, увек имају уредну фризуру. Вијетнамке су добре мајке.
- А знаш оног Саву, његова ћерка се удала за најбољу другарицу.
- Стани, молим те, није то проблем само нас емиграната, тога има и тамо.
Ово је само измишљени разговор, али заиста, цео свет иде у том правцу. Измешало се све као у Босанском лонцу.
- А друга ћерка?
- Зет је из Даблина
- Ирац?

- И сада за истим столом сви славите Светог Ђорђа?
- Ма деца, не знају за те проблеме
- А где ће да се венчају?
- Цркве не признају једна другу, тражићемо да се помире, имале су толико векова, доста је, онај горе је само један, исти за све
- А у којој цркви?
- То је мало компликовано, али позвао сам мајку горе на Старој планини и она има решење. У нашем селу кажу 'Ако је добар човек'. Нису они чули за те Енглезе. Нас су тукли комшије Бугари. Свештеник Моша је рекао 'Нека дође. Ето, проблем је решен
- И тако ће Моша да помири све три црква, које су у завади од 1534, када су Енглези рекли Папи 'не'. И још од пре.
- Баш тако, наш Моша може све, не бави се он политиком као ови што нас завадише. Добар човек, као и ови наши зетови, то се рачуна, рекох ти.

Џорџ Петровић, Мелбурн

http://www.politika.rs/scc/clanak/443524/Nas-pop-dade-obe-kcerke-za-katolike
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil

Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: quot

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: 24sata :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: ConQUIZtador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: Advokat Draganić :: MojaFirma

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.047 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.