Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: БЕЛИНГКЕТ- Портал британске МI6 за лансирање лажи усме  (Pročitano 2140 puta)
02. Dec 2019, 20:53:37
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
БЕЛИНГКЕТ-
Портал британске МI6 за лансирање лажи усмерених против Русије


 02-12-2019 17:49


Портал Белингкат познат као интернетска истражна организација из Велике Британије чији је оснивач британски новинар Елиот Хигинс, представља се као истраживач догађаја користећи информације отвореног кода (open-source information), као што су видео снимци, мапе и слике.
 Уствари, ради се о медијској испостави МI6 и класичном обрасцу хибридног ратовања против Русије и свих држава и политичких покрета који су противници Сорошевог доживљаја униполарног и анационалног света.




Оснивач Белинкета Елиот Хигинс (Фото: Јутјуб)

Ова британска платформа стоји иза „разоткривања“ низа озбиљних афера широм света са врло сумњивим и тенденциозним антируским анализама и увек истим закључком о умешаности Русије у бројне преврате и радње које озбиљно подривају темеље безбедности и државности.

Управо је на овом порталу први пут објављена фотографија Саше Синђелића и наводног Шишмакова, која је настала три дана након монтираног државног удара.
Објављена фотографија је била од стране СДТ предложена у судском поступку, тако да није тешко закључити ко је доставио овом порталу и ко стоји иза фабриковања афере која је резултирала вишегодишњим затворским казнама лидера Дф-а Андрија Мандића и Милана Кнежевића, као и неколико српских држављана.

Обавештајно хибридна делатност се наставила и објављивањем фотографија наводних тровача Сергеја Скрипаља а који су такође представљени као агенти ГРУ-а,  иако до данашњег дана против њих није покренут судски поступак у Великој Британији.


Исти портал означио је руске снаге као главне кривце и за обарање путничког авиона MH17 изнад Украјине, твдећи да се манипулисало сателитским сликама које је објавило руско Министарство одбране.
Анализе портала су критиковане од стране професионалних аналитичара фотографија због низа грешака у извештају, али је налаз Белингката потврђен 2016. од стране истражног тима  који је предводила Холандија.

По свему судећи овај портал стоји и иза лансирања афере „руски шпијун“ у Србији.

Ко је Хигинс-оснивач Белингката?
Када је започео писање блогова о сиријском грађанском рату 2012. године Хигинс је био незапослени отац који је, наводно из хобија анализирао сиријско оружје.
 Занимљиво је да о оружју и политици нема никаквих професионалних сазнања, не чита и не говори арапски језик, али је извештавао о импровизованим абрел бомбама од стране сиријске владе и употреби касетних бомби и наводног коришћења хемијског оружја сиријског режима.

Главни финансијер Џорџ Сорош
Занимљиво је да је оснивач Белингката платформу покренуо уз помоћ приватних донатора, а главни финансијер је Фондација за отворено друштво Џорџа Сороша, која стоји иза бројних активности усмерених ка политичкој дестабилизацији широм Европе и света.

„Много свог новца добијамо од донатора попут Фондације Отворено друштво (међународне институције за доделу грантова које финансира милијардер Џорџ Сорош), а такође добијамо око 50% свог прихода од радионица које нудимо“, казао је Хигинс у интервјуу за Гардијан.


Хигинс је и сарадник на пројектима Атлантског савета-проамеричког водећег think-tankа за геополитичку стратегију са седиштем у Вашингтону, који финансирају најбогатији људи запада и аутора извештаја о наводној улози Русије у Сирији.

Данас Белингкет запошљава десетак људи и велики број добровољаца, а сам Хигинс данас овај портал оцењује као бизнис.

Оптужбе за манипулације

Иначе, Белингетове сумњиве анализе на удару су и бугарске новинарке Дијане Гајтанџијеве која је одлучила да тужи британски портал због злонамерног манипулисања доказима, сакривањем пресудно важних докумената у циљу погрешног представљања њене новинарске истраге.

Такође, Хигинс је прошле године био мета новинара у Великој Британији који су га питали зашто у својим истраживањима таргетира само Русију, уз увредљиве коментаре да треба одговори на питања његових веза са је Џорџом Сорошем који га и америчком обавештајном службом CIA.


Извор: Правда

 



IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
raspad imperije...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Nije jos , ali kao da stvari idu u tom pravcu ...
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
КО ЈЕ РУСКИ ШПИЈУН, КОМРАД КОРБИН ИЛИ ДРУГ БОРИС?!
 За хаос у Великој Британији одговоран Кремљ?!

 04-12-2019 18:29


У једном тренутку тајни агент који ради за Русе је Борис Џонсон, а већ следећег момента то је Џереми Корбин, пише Раша тудеј уочи избора у Великој Британији, који су заказани за 12. децембар.




Оцрнети свог политичког противника као агента Кремља је савршена стратегија како да се подгреје бес јавности, али и да се произведе прилична медијска пажња, без обзира да ли за такве тврдње има било каквог доказа. То и није битно, важна је намера, пише Раша тудеј. И тако цветају теорије завере.


Patrick Henningsen

@21WIRE
Now #Corbyn is a Russian agent again.... https://twitter.com/hendopolis/status/1201627302347624448

Neil Henderson

@hendopolis
TELEGRAPH : ⁦@jeremycorbyn⁩  dossier ‘points to Russians’ #TomorrowsPapersToday

Погледај слику на Твитеру
60
12:25 - 3. дец 2019.
Употреба информација и политика приватности у Твитер огласима
48 људи прича(ју) о овоме
Ова тактика је, како подсећа овај сајт, одавно испробана и тестирана деценијама уназад преко баре- у Америци. Али, чини се да је последњих година то главна стратегија када је у питању изборна кампања у Великој Британији. Сада, када у овој земљи влада потпуни хаос због Брегзита, ово је идеални сценарио.

Ове недеље Корбин, односно комрад или друг Корбин, како су га неки медији прозвали, је у "врућој столици". Напали су га да ради за Русе зато што је прозвао још увек актуелног британског премијера и главног против-кандидата Бориса Џонсона да разбуцава здравство како би га за јефтине паре дао Трамповој администрацији. Ту информацију, наводно, добио је баш од Руса. Усудио се и да критикује НАТО и ето "доказа" да ради лично за Путина.


Alex Tiffin
@RespectIsVital
Can the British press decide whether Russia is helping Boris Johnson or Jeremy Corbyn?

I'm sure the Russians would like the know who they're meant to be backing this week.

89
01:14 - 3. дец 2019.
Употреба информација и политика приватности у Твитер огласима
43 људи прича(ју) о овоме
Дакле, Корбин је руски шпијун. Али, пре само две недеље Борис Џонсон је био Путинова играчка, подсећа Раша тудеј. Премијера су оптуживали да има дубоке и нераскидиве везе са Русијом, зато што је одбио да јавно обелодани извештај о наводној умешаности Кремља у референдум о Брегзиту и изборима 2017. године.

Нису само вође партија на оптуженичкој клупи да су руски шпијуни, већ и њихови саветници. Џонсонов саветник Доминик Камингс одавно важи за агента Кремља, с обзиром да је почетком деведесетих провео три године у Русији, где је, наводно, развио добре контакте са службама, како је то открио један узбуњивач.

Ове недеље Корбин је дефинитивно руски шпијун, али немој да се опушташ Борисе. Доћи ће и твој дан, закључује Раша тудеј.





Извор: Информер

IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Koga briga.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Vox populi ...?
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Da ponovim, koga briga.

Kao da neko veruje vestima.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate

Лого НАТО-аСкандал на самиту НАТО-а:
Руског новинара задржали као терористу!


© REUTERS / Yves Herman
РУСИЈА
10:57 05.12.2019(освежено 11:15 05.12.2019)

Полиција у Лондону испитала је и претресла продуцента Раптлија акредитованог за самит НАТО-а. Aкредитација му је анулирана према закону о тероризму!

Запослени у видео-агенцији Раптли, који је стигао у медија-центар, требало је да добије беџ, али су од њега затражили да сачека. Затим му је пришао човек у цивилној одећи, показао полицијску легитимацију и замолио да сачека његове колеге.

„Пришло ми је неколико полицајаца, замолило ме да покажем документе и објасним шта радим овде. Рекао сам да сам новинар и да чекам потврду акредитације. Показао сам пасош, новинарску легитимацију и писмо одобрења за акредитацију. Рекли су ми да сам притворен због сумње за тероризам. Претресли су и мене и моје ствари“, објаснио је продуцент.
Према његовим речима, полиција му је саопштила да је акредитација анулирана.

„Одговорио сам да није тачно и показао мејл. Полицајци су инсистирали на свом. Рекао сам да ме нису о томе обавестили и да сам зато и ушао у зграду. Након двадесетак, минута полицајци су ме оставили на миру“, додао је он.


Студио телевизије РТ у Москви
© SPUTNIK / ИЛЬЯ ПИТАЛЕВ
Руски медији на мети ловаца на вештице
Раптли је упутио званични захтев Северноатлантској алијанси, али до сада није стигао одговор.

Главна уредница агенције „Русија севодње“ и телевизије РТ Маргарита Симоњан саопштила је да је продуценту видео-агенције Раптли на самиту НАТО-а акредитација анулирана према закону о тероризму.

Симоњанова је рекла да НАТО још није одговорио на захтев РТ-а. „Не знам како ствари стоје код чланица НАТО-а, али ми не запошљавамо терористе“, истакла је она.

https://rs.sputniknews.com/rusija/201912051121284782-producentu-raptlija-oduzeta-akreditacija-za-samit-nato-a/
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
Ludnica koji samit...

Me like it... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.