Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:21:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Ne racunajte na Balsevica !"  (Pročitano 2599 puta)
13. Nov 2019, 20:12:54
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate


(NE) RAČUNAJTE NA BALAŠEVIĆA!
Kako je od jugonostalgičara postao jugoplastičar!
Pevao je o Titu pa se posle kajao, glasao za Tadića pa se pokajao i na sve to kaže: GOVORIM ISKVARENU VERZIJU HRVATSKOG - TAKOZVANI SRPSKI!

DRUŠTVO
13.11.2019. 14:05h
Prošle godine Đorđe Balašević je pevao u Splitu četiri sata. Tada mu je nekolicina iz publike tražila da otpeva i pesmu "Računajte na nas".

 

Balašević je to odbio.

 

"Deco, okanite se tih tema. Večeras je tu s nama Dino Rađa, velikan svetskog sporta. Takve stvari treba da vas vesele, a ne Jugoslavija. Jugoslavija nije valjala, da je valjala ne bi se onako krvavo raspala. Mene zovu jugonostalgičarem, ali ja sam jugoplastičar. Meni nedostaje ''Jugoplastika'', meni samo nedostaju ta vremena, a ne ta država", rekao je Balačević tada.

 

Svetlo na ovaj prošlogodišnji događaj bacila je vest koja se pojavila danas u medijima u kojoj se kaže da se sve ovo dogodilo u vikendu koji je za nama, a nije. To je vest stara godinu dana, ali od tada se ništa nije promenilo.

 

Ako to ostavimo po strani, ono što može je zanimljivo je zapravo kako je ta pesma postala bolna rana Balaševića.

 

"U ime svih nas iz pedeset i neke
Za zakletvu Titu ja spevo sam stih
Ne spominjem prošlost ni bitke daleke
Jer rođen sam tek posle njih."


Kada ga je jedan novinar pitao, poznati kantautor je rekao da je tu pesmu napisao iz patriotskih razloga ali da je problem bio jer je spomenuo Tita.

 

"Ja nisam bio komunista. Nije to ograđivanje... Komunisti su za mene super ekipa, kao što su to vegetarijanci, slikari naivci. Ali ja sam pesmu "Računajte na nas" napisao patriotski. Ali sam pogrešio jer sam spomenuo Tita, ali bilo je nemoguće ne pomenuti Tita", rekao je tada Balašević.

 

Ispričao je kako je tu pesmu prvi put izveo sam u Karađorđevu.

 

"I to mi bila malo frka... Stave te odma na dva metra od Tita. Onda sam bio klinac i krećem pesmu koju niko ne zna. a ne znam ni ja... Ne mogu da se setim prvog stiha a nema ko da mi šapne. Kad je pesma krenula, svi su nešto... Sem Tita. Tito je bio u belom odelu sa cigarom i gledao je mene sa bradom u patikama. Ta pesma je ostavila strašan utisak. Onda smo tu pesmu izveli na festivalu u Subotici. Ali je ubrzo prerasla u parolu", ispričao je Balašević.

 

"Al' život pred nama još bitaka skriva
i preti nam, preti, k'o duboki vir.
Ja znam da nas čeka još sto ofanziva,
jer moramo čuvati mir.

Računajte na nas."

 

Nekako se Đole uvek branio, čak kad i nije bio napadan, zbog čega je pevao Titu, ili o Titu...

 

Ipak, mnogo više od pevanja maršalu, mnogi su zamerili Balaševiću to što je 2000. i neke na koncertu u Hrvatskoj izjavio da peva na "svom maternjem jeziku, hrvatskom" a onda je podrobnije objasnio:

 

"Ali ima jedan problem, ja govorim jednu iskvarenu verziju hrvatskog, takozvani srpski."

[Video] :

https://www.youtube.com/watch?v=BKzC3MhvWJU&feature=emb_logo
Ništa tu iskvareno nije, barem što se jezika tiče, sem možda namere da se na silu ispadne duhovit.

 

"Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok
Jer slušamo ploče i sviramo rok
Al' negde u nama je bitaka plam
I kažem vam šta dobro znam:
Računajte na nas"

 

I sad baš ako se prisećamo šta je rekao, tu je i podrška 2007. kandidaturi Borisa Tadića za predsednika Srbije, a onda je rekao da je "Tadiću pružio podršku u čistoj samoodbrani".

 

"Nisam mogao da zamislim blam da onaj Nikolić bude predsednik zemlje u kojoj živim. Kad je na kraju to ipak postao, povukao sam se na distancu sigurnu za moju porodicu.”

 

Par godina pre toga je izjavio, govoreći o politici, da je Vojislav Koštunica “zabio prve klinove u točak istorije” ali da je "Boris (Tadić) ipak bio najveće razočaranje."

 

"Tu je točak već krenuo unazad. Nije toliko strašno imati loše savetnike, koliko je strašno slušati ih. Od loše odluke gora je jedino ona odluka koju ne doneseš, rekao je Balašević svojevremeno.


I dok su mnogi slavili petog oktobra Balaševiću je, kako otkriva u gore pomenutom intervjuu za Večernji list, sve već bilo jasno.

 

"O famoznom ‘Petom oktobru’ mi je, na žalost, sve bilo jasno, ne šestog, nego još petog oktobra uveče", izjavio je Balašević.

 

Možda bolje da nam je rekao to što je znao... Ipak on je umesto toga rešio da zapeva.

 

"Sutradan, 5. oktobra, kad je pao Milošević, zazvoni mi mobilni, sa druge strane čujem:
Ovde Đorđe Balašević, hoću da održim koncert u "Tamnavi". Kocert je bio 12. oktobra u Lazarevcu, pre nego u Beogradu...", prisetio se za Novosti Aleksandar Karić, koji je u to vreme bio poslovođa na Površinskom kopu "Tamnava - Istočno polje".

 

"U nama je sudbina budućih dana
I neki se možda i plaše za nju
Kroz vene nam protiče krv partizana
I znamo zašto smo tu
Računajte na nas..."

 

I počeli smo sa bivšom Jugom, pa da sa njom i završimo. U intervjuu Al Džaziri početkom prošle godine, malo pre ovog koncerta u Splitu, Balašević o Jugoslaviji kaže:

 

"Pomsilio sam da je Jugoslavija morala da se raspadne jer je bila neprirodna na neki način. Velike su razlike bile u mentalitetu. Ali mislim da nije trebalo na taj način da se raspadne."

 

Kurir.rs

 
« Poslednja izmena: 13. Nov 2019, 20:13:16 od lorimel »
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
marketing...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
zar nam je tako divno da moraju da se vade bajate vesti o Balasevicu  Smile Smile Smile

sve je super
nema kriminala,korupcije,nasilja,bahatosti... pa cemo pisati o Djoletu

« Poslednja izmena: 13. Nov 2019, 20:26:09 od fredikruger »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

Malo nam je dosadno , a i "zlatno doba je" ...
"Plate i penzije nikad vece" i tako to ... Smile
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
Novije vesti...ako ne smeta ...(?) :



"Ђорђе Балашевић имао инфаркт

CC BY 2.0 / Википедија/романски
КУЛТУРА
14:14 15.11.2019(освежено 14:19 15.11.2019)

Ђорђе Балашевић имао је инфаркт, сазнаје „Блиц“.

Инфаркт је разлог за отказивање Балашевићевог концерта у Крагујевцу.

Он се тренутно налази у Институту за кардиоваскуларне болести у Сремској Каменици, где је хоспитализован и где су му уграђени стентови.

Како „Блиц“ незванично сазнаје, Ђорђе Балашевић се осећа добро и ускоро ће бити пуштен кући.".
(Sputnjik)


https://www.youtube.com/watch?v=_kYhMH1Gmso



 Smile

Kaj ne ?
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 32
Najveci jebivetar kojeg sam ikad video.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ima jedan nas aforisticar...

srce me je otkucalo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Имате тему Srpsko-hrvatski i hrvatsko-srpski odnosi!, шта тролујете у празно.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Na temi koja počinje nevidjenim pljuvanjem čoveka imamo vest da je eto jebi ga desilo se imao infarkt.

Ne sumnjam da je isti taj Kurir imao neke srceparajuće objave i pratili su iz minuta u minut

Ove zemlje da nema treba je izmisliti
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 21:21:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.