Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lagala da hoce da joj ukradu bebu i digla Srbiju na noge  (Pročitano 1863 puta)
09. Avg 2019, 11:07:16
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
PREOKRET U SLUČAJU PORODILjE SA "TIPOVANOM" BEBOM: Odranije poznata policiji, izmislila napad i pretnje?
 Foto Z. Jovanović




PORODILjA Milica Pendić (25) iz Vrnčana kod Gornjeg Milanovca, o čijoj su sumnji da joj je beba tipovana za krađu pisale "Večernje novosti", sada tvrdi da je presretnuta i napadnuta u četvrtak ujutru, u krugu Kliničkog centra Srbije, i da joj je napadač navodno pretio smrću. Na lice mesta odmah su stigli Hitna pomoć i policija, koja je obavila uviđaj.

Prvi rezultati istrage, međutim, pokazuju da bi njena prijava mogla biti lažna. Nezvanično saznajemo da kamere sa obližnje zgrade nisu zabeležile događaj koji je Milica opisala policajcima. Takođe, ova žena odranije je poznata policiji upravo po lažnom prijavljivanju događaja. Prošle godine protiv nje je podneta i krivična prijava za lažno prijavljivanje.

Nove okolnosti bacaju senku na slučaj zbog koga je dospela u medije - kada je tvrdila da su socijalni i zdravstveni radnici u sprezi pokušali da joj ukradu dete. Prema njenim tvrdnjama, beba joj je tipovana za krađu još dok je bila u drugom stanju. Tvrdila je da su pojedini socijalni radnici u Gornjem Milanovcu prema njoj nezakonito postupali zahtevajući da im dostavlja izveštaje posle svakog ginekološkog pregleda. Optuživala je i lekare Kliničkog centra u Kragujevcu da su joj pet dana zabranjivali da vidi dete. Mališan je zbog zdravstvenih problema prebačen u Dečju kliniku u Tiršovoj, gde i Milica boravi sa njim. Pomoć je zatražila od Radiše Pavlovića, predsednika Komisije za istraživanje slučajeva nestalih beba.

Najavila je čak i krivične prijave protiv navodnih aktera pokušaja krađe. Međutim, krivičnu prijavu mogla bi da dobije upravo ona, ako policija utvrdi da su činjenice kojima je uzbunila javost o navodnom pokušaju krađe bebe i napada - lažne!

Milica je, inače, policajcima tvdila da joj je neko pretio zbog istupanja u medijima, a njenu priču potvrdio je i Pavlović. Primljena je čak i u Urgentni centar, gde su joj konstatovane lakše povrede.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
SUMNJE PORODILJE Bebu su mi tipovali za krađu
 Majka videla bebu posle pet dana

ODAHNULA sam i obradovala se rođenju sina, tek kada smo u utorak zajedno primljeni na Dečju kliniku u Tiršovoj. Prethodnih dana, od njegovog rođenja, 30. jula, u Kliničkom centru u Kragujevcu, prošla sam kroz pakao. Zbog ponašanja jedne radnice Centra za socijalni rad u Gornjem Milanovcu i lekarke u KC Kragujevac, sumnjala sam da mi je dete "tipovano" za otmicu.

Ovo je juče za "Novosti" ispričala Milica Pendić (25) iz Vrnčana kod Gornjeg Milanovca, koja je sa bebom i dalje u Tiršovoj. Njenom sinu predstoji manja hirurška intervencija, ali, kako kaže, veruje da je sada u sigurnim rukama i da razloga za strepnju i strah više nema.

- Sve je počelo u februaru kada je moj suprug Dragan, koji je od mene stariji 39 godina, anonimno prijavljen za nasilje u porodici - priča Milica. - To smo negirali u izjavama koje smo tim povodom dali nadležnima, ali je radnica Centra u Milanovcu nastavila da kontaktira sa mnom. Kada je saznala da sam u drugom stanju, od trećeg meseca trudnoće, zahtevala je da joj donosim izveštaje posle svake kontrole i ginekološkog pregleda. To sam i činila, ne znajući da je to potpuno nezakonito i da ona za to nema nikakvo zvanično, službeno rešenje.

Kada je došlo vreme za porođaj, zbog kardiovaskularnih problema koje Milica ima, lekari u Gornjem Milanovcu i Čačku odbili su da je porode. Carskim rezom, porodila se u Kliničkom centru u Kragujevcu. Posle porođaja je, tvrdi, započela njena agonija.

- Kada sam se probudila i zatražila da vidim sina, doktorka mi je rekla da je u inkubatoru, na kiseoniku, i da mora da ostane na neonatologiji. Tvrdila je i da nemam prava da ga vidim, jer joj je radnica Centra za socijalni rad iz Gornjeg Milanovca dala usmeni nalog da ne mogu da vidim dete, niti da ga iznesem iz bolnice - priča Milica. - Ni narednih pet dana, koliko sam bila u bolnici, niko od osoblja nije mi dozvolio da vidim dete, a svi su se pozivali na taj usmeni nalog socijalne radnice iz Milanovca. Petog dana otpuštena sam iz bolnice ne videvši sina.

Očajna, naša sagovornica je, kako kaže, sa suprugom odlučila da se u nedelju 4. avgusta za pomoć i hitnu reakciju obrati Radiši Pavloviću, članu vladine komisije za ispitivanje sumnji na nestanak dece u Srbiji. Već sutradan je usledio sastanak Pendića i Pavlovića sa direktorom i radnicom Centra za socijalni rad u Gornjem Milanovcu, koja je prethodnih meseci kontaktirala sa našom sagovornicom i od nje tražila medicinsku dokumentaciju o trudnoći.

- Na sastanku sam direktoru rekao da je, ukoliko ne postoji rešenje o postupanju ili o tome da je Milica lišena prava na roditeljstvo, njihova radnica vršila nezakonito tutorstvo i nadzor nad Milicom Pendić - kaže Pavlović. - Takvo rešenje, naravno, nije postojalo. Direktor je zato odmah uputio zvaničan dopis KC Kragujevac da Milica nije lišena roditeljskog prava. Tek posle tog sastanka Milica je otišla u Kragujevac i prvi put videla sina. Zbog svega što se dešavalo imamo razloga da verujemo da je dete "tipovano" za usvajanje u inostranstvu.

Na to, kako tvrdi Pavlović, navodi najpre ponašanje radnice Centra u Milanovcu i lekarke u Kragujevcu, potom i tvrdnje da je dete bolesnije nego što jeste.

- U Tiršovoj smo saznali da je dete nepotrebno bilo u inkubatoru i na kiseoniku i da je odmah trebalo da bude upućeno u ovu ustanovu - tvrdi Pavlović. - Nažalost, naša deca sa oboljenjima lako mogu da budu usvojena u inostranstvu, pa to otvara mogućnost za različite visokoprofitne zakulisne radnje, što je, kako verujemo, bio pokušaj u slučaju Pendića.

Centar za socijalni rad u Gornjem Milanovcu Foto I. Marinković

Kako najavljuju Milica i Dragan Pendić, uskoro će podneti krivične prijave protiv svih aktera ovog slučaja.

DANAS SASTANAK U MINISTARSTVU

DANAS u 12 časova u Ministarstvu za rad i socijalna pitanja, održaće se sastanak o ovom slučaju - kaže Aleksandar Jevtović, direktor Centra za socijalni rad u Gornjem Milanovcu. - U ponedeljak smo dopisom Ministarstvo ukratko obavestili o celom slučaju i zatražili mišljenje i sastanak u vezi sa radom sa porodicom Pendić koji traje od februara. Ako se dokaže da je bilo koji radnik Centra učinio propuste u radu, preduzećemo mere predviđene zakonom.

MILICA USVOJENO DETE

U KONTAKTU sa Radišom Pavlovićem sam odranije, jer sam i ja usvojeno dete - kaže Milica Pendić. - Znala sam da sam usvojena, ali sam bila nezadovoljna ponašanjem usvojitelja pa sam htela da saznam ko su mi roditelji. Nikada, međutim, nisam uspela da uđem u svoj dosije pod izgovorom da mi je za to potreban sudski nalog. Zato sam se obratila vladinoj komisiji, i sada očekujem rasvetljavanje i mog slučaja.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
“AKO NE UĆUTIŠ DOBIĆEŠ METAK!” Napadnuta porodilja koja sumnja da su joj tipovali bebu za krađu


PORODILjA Milica Pendić (25) iz Vrnčana kod Gornjeg Milanovca o čijoj su sumnji da joj je beba "tipovana" za krađu, pisale "Večernje novosti", kako tvrdi, presretnuta je i napadnuta u četvrtak, oko 10.15, u krugu Kliničkog centra Srbije, a napadač joj je pretio smrću. Na lice mesta odmah su stigli Hitna pomoć i policija koja je obavila uviđaj. Istraga je u toku, a policija ispituje šta se zaista dogodilo.

Nakon davanja izjave, Milica je prevezena na pregled u Urgentni centar, gde su joj, kako saznajemo, konstatovane lakše povrede. Po izjavi koju je dala policiji, a koju nam je potvrdio Radiša Pavlović, član vladine Komisije za ispitivanje sumnji na nestanak dece u Srbiji, nju je nepoznati muškarac odvukao u žbunje i pištoljem udario u potiljak. Kako tvrdi Pavlović, napadač joj je tom prilikom rekao: "Sledeći put će metak direktno u glavu, mani se pričica po medijima".

- Milicu je iz Klinike u Tiršovoj, gde je od utorka sa svojim sinom, lekar uputio da skine konce od carskog reza u GAK u Višegradskoj - tvrdi Pavlović. - Ona je u pidžami i papučama, pošto su obe ustanove u krugu KCS, sama otišla u GAK gde su joj konci skinuti. Dok se vraćala, kod Crkve Svetih Kozme i Damjana, nepoznati muškarac ju je napao s leđa, zapretio i pobegao.

Kada je došla sebi, Milica je, prema Pavlovićevim rečima, najpre pozvala njega i Milanku Momčilović, zamenicu predsednika Udruženja za istinu i pravdu o bebama, koji su potom pozvali policiju i Hitnu pomoć.

- Zabrinjava nas što se sve dogodilo posle teksta objavljenog u četvrtak u "Novostima" i ubrzo nakon našeg gostovanja na TV "Pink" gde smo govorili o slučaju Milice Pendić i njene bebe - kaže Pavlović.

"Večernje novosti" su u četvrtak objavile priču Milice Pendić i Radiše Pavlovića. Prema njihovim tvrdnjama, Miličina beba "tipovana" je za krađu još dok je ona bila u drugom stanju, a istovremeno su izneli sumnju da su pojedini socijalni radnici u Gornjem Milanovcu, prema Milici nezakonito postupali zahtevajući da im dostavlja izveštaje posle svake kontrole i ginekološkog pregleda.

SASTANAK U MINISTARSTVU

O SLUČAJU Milice Pendić, kako je za "Novostima" rekao Aleksandar Jevtović, direktor Centra za socijalni rad u Gornjem Milanovcu, u četvrtak u 12 časova trebalo je da se održi sastanak u Ministarstvu za rad i socijalna pitanja. Da li je sastanak održan, ko mu je prisustvovao i da li je na njemu nešto odlučeno, do zaključenja ovog broja iz Ministarstva nismo dobili odgovore.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
Prema njenim tvrdnjama, beba joj je tipovana za krađu još dok je bila u drugom stanju.
Ваљда због вансеријске интелигенције мајке.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34612
Zastava
mob
LG Frizider
Te zajebancije oko ukradenih baba su mi jezive. Te stvari su za smrtnu kaznu. Sto i dalje ne opravdava ovog retarda sto je igrom sudbine zatrudnela. Pricam non stop, idioti se mnogo vise mnoze od normalnih ljudi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ajde sto je ona verovatno fijuk i verovatno ne preterano pametna, vec sto je na to odmah skocio ovaj Pavlovic... koji je od svog gubitka napravio biznis... i sto kaze jedan zena... kao serif upada i isledjuje ljude po bolnicama jer "zna on"...

Tako da me ne cudi da je i sa te strane izmanipulisana...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
trgovina decom...a narocito novoredjenom postoji svuda...i verovatno od uvek...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
treba je onda legalizovati i lupiti akcizu jacu nego na gorivo Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
gde si bate... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.