Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:54:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Amerikanizacija  (Pročitano 12686 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Nisam primetio da je i jedan nas politicar sem pokojnog premijera filozofirao... najcesce su previse spori i glupi za tako nesto...
A zasto je problem odreci se navike... ceo zivot ucis jedno i onda treba da predjes na nesto drugo? to lako?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Ceo svet je polako krenuo u jedan proces opste globalizacije, koja je ipak krenula upravo sa zapada. To je osnovni razlog zasto prihvatamo takvo ponasanje. Oni koji globalizaciju ne prihvataju, tesko da ce imati buducnost. Ipak smo mi sitni da bi to sprecili.

Znam da medju vama ima dosta protivnika globalizma, iako neki ne znaju sta to predstavlja, misle da je to proamericko ili prozapadno i smatraju da to treba mrzeti.

Ali i internet je jedan globalni projekat. Mozda najveci do sada i dao je sjajne rezultate.

Mislite o tome ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
Citat: SAnja
Zasto se uvek na istoku tj kod nas primaju samo one losije stvari?!

zato sto polupismeni ljudi donose "zapad" u zemlju koja je bila  izolovana dugo vremena.
npr: za vreme komunizma intelektualni deo imigracije nije bas mogao da se vraca u zemlju (balkanski spijun), sada opet vise-manje situacija je ista.
mozda zato sto civilizovaniji deo populacije pokusava da se uklopi u drustvo, zato sto ulaze u svoju buducnost (skolovanja,prekvalifikacije itd)..,a ovi drugi ulazu u kucerine u srbiji koje sluze za ukras.

takodje zatrpani smo najvise zapadnom komercijalom, sto uglavnom ne nosi neki veliki kvalitet .
mediji takodje forsiraju "zapadne vrednosti", a znamo kako smo se proveli sa "pinkom" proteklih godina.

post je dobro postavljen,mada mislim da je tema isuvise komplexna, i da je tesko drzati pravac jer sve se nadovezuje.

sto se salterskih sluzbenika tice..na zapadu su recimo ljubazni,a onda nekom pukne film i onda se lepo spakuje na posao,i upuca polovinu radnog kolektiva  
npr: kod nas su svi nervozni,svi bi neku expresnu uslugu tipa supermen.
mada cesto su salterasi jako bezobrazni.
prosla godina autobuska stanica u ns....
ja: interesuju me polasci za rimske sanceve izmedju 3 i 3.30.
sluzbenica: imas u 3.45
ja: da li ima nesto ranije oko 3,3.15?
sluzbenica: pa sta ti mene za.ebavas?i pocinje da mrmlja nesto.
ja:!?
ja: samo ocekujem da radite svoj posao?

a sto se nasih politicara tice..uf....kao sto rece sf..suvise su zatucani za neku viziju.
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Citat
Ali i internet je jedan globalni projekat. Mozda najveci do sada i dao je sjajne rezultate.


Znaci ovo je plus za zapad koji se rasirio po istoku Smile

Citat
post je dobro postavljen,mada mislim da je tema isuvise komplexna, i da je tesko drzati pravac jer sve se nadovezuje


Bar cemo imati o cemu da pricamo bez offtopica Smile

A sto ti ljudi kad dodju sa zapada ne donesu i malo kulture koju su tamo naucili!? Primer, imam dve komsinice koje zive u Nemackoj, i pricaju kako je tamo, najpoznatiji primer za smece koje se ne baca po ulici, pogotovo opusci, a kad dodju ovde idu ulicom zapale i bace cigaretu... sto ne prenesu i to malo kulture koju su tamo naucili? Sto cuvamo tudje a svoje unistavamo?
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne, internet nije niciji plus i niciji minus, internet je vlasnistvo korisnika, ne neke firme da bi se tako gledalo.
Mozes da kazes da je microsoft windows recimo + zapadu, ali internet, niposto.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Citat: SAnja
 
 sto ne prenesu i to malo kulture koju su tamo naucili?


Pa ovde dodju da se odmore od kulture Smile
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5190
Ali internet je krenuo od zapada, zar ne?!


Ali cemu sve to ne cuvanje naseg?! I sad neka neko proba da se naljuti kad kazem da smo stoka  Smile
IP sačuvana
social share
William Boetcher:"Teskoce i borbe koje imamo danas, nisu nista drugo nego cena koju moramo da platimo za pobede koje nas cekaju sutra."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
A sto ti ljudi kad dodju sa zapada ne donesu i malo kulture koju su tamo naucili!? Primer, imam dve komsinice koje zive u Nemackoj, i pricaju kako je tamo, najpoznatiji primer za smece koje se ne baca po ulici, pogotovo opusci, a kad dodju ovde idu ulicom zapale i bace cigaretu... sto ne prenesu i to malo kulture koju su tamo naucili? Sto cuvamo tudje a svoje unistavamo?


oni su tamo primorani da budu kulturni,jer kad te jednom osinu po dzepu sa kaznom....sledeci put ce dobro da porazmisle sta rade.
kada bi se kod nas uvele takve kazne,za par godina bi mogli biti ultra-kultivisani Smiley
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Internet je krenuo iz evrope, a posto se globalno za zapad smatra ipak amerika jer se evropa sa rusijom ipak relativno cesto suprotstavlja SAD-u.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Citat: SerbianFighter
Ne, internet nije niciji plus i niciji minus, internet je vlasnistvo korisnika, ne neke firme da bi se tako gledalo.
Mozes da kazes da je microsoft windows recimo + zapadu, ali internet, niposto.


Vasnistvo radnika korisnika i slicno je parola kojom su komunisti vladali veoma dugo dobrim delom sveta. To ne postoji. Jos si mlad, ali moras da budes svestan da na zapadu ne postoji nista sto je vlasnistvo korisnika ...

Sve je u necijem privatnom vlasnistvu, a tako je sve cesce i kod nas ...

Internet je globalni projekat koji je imao i ima ogroman uspeh, globalizacija je ono sto potenciraju zapadne evropske zemlje i amerika.

Ne postoji Amerikanizacija vec globalizacija, a internet je upravo to ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 06:54:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.