Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Blacks Serbs iz Čikaga osvajaju muzičku scenu  (Pročitano 7512 puta)
03. Jun 2019, 13:47:46
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"DOBRODOŠLI U KUĆU CRNIH SRBA IZ ČIKAGA" Oni se krste sa tri prsta, lome pogaču, kažu da obožavaju Srbiju, a OVO SU RAZLOZI
M. B. 02.06.2019. 17:57 > 08:47



 Crni Srbi Foto: BLACK SERBS / youtube

Jovan Crnović, kako se predstavlja na društvenim mrežama, i njegov drug David Brkljač iz Novog Sada okosnica su grupe "Crni Srbi" (Black Serbs), neobičnog sastava koji kroz muziku i šaljive video-klipove govore o našoj zemlji. To možda ne bi bilo neobično da Jovan zapravo nije Afroamerikanac koji sebe naziva “Srpskim Obamom". Ovo ekipa ima dobre vesti za one koji ih vole - za nekoliko dana izlazi njihov album prvenac, a mesec dana kasnije Srbi će imati priliku da vide "Crne Srbe" uživo i to na Egzitu.

Kuća Crnih Srba

Crne Srbe u Čikagu posetila je ekipa "Glasa Amerike", koju su dočekali sa pogačom i rakijom.

- Dobrodošli prijatelji. U ime života, u ime smrti, u ime časti. Neka sve ide bestraga - na početku snimka poželeli su domaćini medijskoj ekipi dok su lomili pogaču.



Na kraju, Jovan je poslužio novinarku, a čime drugom nego - rakijom i kiselom vodom.

Inače, Jovanovo pravo ime je Džibri Bel, ali ga je sam promenio u Jovan Crnović.

- U Srbiji Džibri zvuči kao đubre, kao smrdi, pa sam rekao zovite me Crni Jovan - objasnio je.

Zašto je ovaj momak iz Čikaga baš toliko zavoleo Srbiju? "Krivac" je David i njhovo prijateljstvo započeto u Južnoj Dakoti, kako kaže pre šest-sedam godina. David je Jovana naučio srpski jezik tako dobro da danas može da repuje na našem jeziku i govori ga bolje nego većina stranaca.



Kako je David otkrio njihovo prijateljstvo počelo je tučom, tačnije Jovanov i Davidov drug su se potukli, ali deblji kraj je izvukao Jovan. Tri meseca kasnije saznao je da je Jovan dečko njegove sestre. Od tada do danas, ovaj dvojac je nerazdvojan.

Jovan kaže da je dolazak u Srbiju promenio njegov život.

- Sviđa mi se Srbija. Najbolji ljudi - kaže Jovan i dodaje da ono što ljude u Srbiji razlikuje je "život, rakija, žena..."

"Srbija do Tokija"

“Crni Srbi” postali su popularni pre pet godina kada su snimili prvi video “Serbia coming to America” u kom tamnoputi Jovan u Mekdonaldsu u SAD priča na srpskom, traži ćevape i rakiju, psuje (i to baš mnogo), svađa se, a na kraju čak i peva pesmu "Prokleta je Amerika".

Prvi video snimci ovog neobičnog dvojca bili su šaljivi, pa pored nastavka “Serbia coming to America”, objavili su i epizodu u kojoj obučeni u dresove Crvene Zvezde i Partizana zaustavlju ljude na ulici kako bi ih pitali za koga navijaju da bi im demonstrirali kako izgleda rivalitet ova dva kluba u Srbiji.

Ubrzo su se okrenuli jednoj od stvari koja ih spaja - hip-hop. Počeli su zajedno da prave muziku, pišu pesme na spskom jeziku, a u međuvremenu bend je rastao pa danas broji mnogo više članova. Jedna stvar se nije promenila - osnovni motiv i dalje je Srbija, zapravo sve vezano za srpsku kulturu, hranu, piće ili košarku.

Njihove pesme obiluju stihovima kao što su "Želi burito, želi tekilu, ma hoćeš burek sa sirom i lozu rakiju" (Balkan Latino) ili "ja rintam i rintam, malo rakiju cirkam" (Rintam), a spotove neretko snimaju u nekoj varijanti srpske narodne nošnje.

- Kažu Srbija je mračna, svet priča svašta. To je vaša bujna mašta, vi ste brate ludi, to su dobri ljudi - repuje u jednoj pesmi “Srpski Obama”.

I spotovi su često u istom tonu. Recimo, spot za pesmu "Kako hoćeš" objavljenu 2017. godine snimili su u Davidovom rodnom Novom Sadu, dok spot za pesmu "Bijemo" počinje snimcima sa večitog derbija.



Posebnu pažnju domaće publike privukli su pesmom "Ballin Like Jokić" pre godinu dana. Pesmu počnje rečima "Još od kad sam bio klinac, mislim da sam Vlade Divac" i "Još od malih nogu hvalim Bogu Bodirogu"...

Njihov novi album "Space Punk" biće objavljen 4. juna i, kako najavljuju, neće samo razbiti granice u muzici, već i inspirisati izvođače da nakon njih urade isto.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


ПФК!

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8172
Zastava Коралово
mob
Samsung S21 Ultra
Клипови са почетка су ае некако и били океј спрдња, а сада го курац.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
Doduše menee i ovakvi klipovi nasmeju, iskren da budem  :mrgreen:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.