Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:39:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Umrla Mirjana Marković  (Pročitano 3913 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Protiv Bozijeg zakona je kremirati se, jer se time gubi pravo na vecni zivot i ozivljavanje nakon Hrisotovog dolaska. Tako da mislim da je nefer drzati opelo. Na Zapadu se uglavnom ljudi kremiraju, jer je jeftinije i manje zauzima mesta. Ako je Isus  i Bog jedan, a hriscanstvo isto samo podeljeno na pravoslavlje i katolicanstvo pravila bi bila ista. Po teoriji Zapadnjaci nece dobiti vecni zivot ako je po katolicanstvu moguce kremiranje i opelo.
« Poslednja izmena: 20. Apr 2019, 02:58:36 od Rammfan »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
u pravoslavlju je izricitoz abranjeno davati opelo samoubicama (osim ako se ne radi o psihicki obolelim, ili osobama zaostalim u razvoju) medjutim i sam sam prisustvovao jednoj sahrani gde je opelo davano samoubici, kasnije sam saznao da je to kao moguce uz odobrenje patrijaha, znaci u srpskoj krivoslavnoj crkvi je sve moguce za pare
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
u pravoslavlju je izricitoz abranjeno davati opelo samoubicama (osim ako se ne radi o psihicki obolelim, ili osobama zaostalim u razvoju) medjutim i sam sam prisustvovao jednoj sahrani gde je opelo davano samoubici, kasnije sam saznao da je to kao moguce uz odobrenje patrijaha, znaci u srpskoj krivoslavnoj crkvi je sve moguce za pare

To znam. Ovo nije bilo samoubistvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Urna Mirjane Marković položena kraj groba Slobodana Miloševića
Beta20.04.2019. |16.46 >16.48


Političarka, osnivačica JUL-a i udovica bivšeg predsednika Savezne Republike Jugoslavije i haškog optuženika Slobodana Miloševića, Mirjana Marković sahranjena je u Požarevcu. Urna sa njenim pepelom položena ispod lipe u dvorištu porodične kuće gde je 2006. sahranjen i Slobodan Milošević.

Dvorište je bilo ispunjeno ljudima koji su bili tu da odaju počast, sveštenici eparhije braničevske su održali opelo, a urna je spuštena u zemlju uz rusku pesmu Podmoskovske večeri.

"Slobo i Miro, vi niste izgubili čast, to Srbija mora da zapamti. Niko nije platio žešću cenu za slobodu od vas. Sa ove vremenske distance, Slobodan Milošević je bio veliki srpski vođa, srpski velikomučenik. Sud istorije će s imena njegove supruge Mirjane Marković, intelektualca, društvenog i političkog kritičara, skinuti ljagu. Skinuće sa njenog imena klevete i laži, čak i po njenom pepelu koji obasipaju nekadašnji nezahvalni dvonošci, ponizne ulizice ne bi li učvrstili svoj posao ili se dodvorili nekom od svojih gazda. Nije prvi put u Srbiji da stvoreni hoće da uništi stvoritelja ne bi li prikrio tragove kako je nastao", rekao je Milovan Bojić, nekadašnji ministar iz Jugoslovenske levice i njen bliski saradnik.

Nekadašnji predsednik savezne Vlade SR Jugoslavije Momir Bulatovićtakođe se obratio okupljenima rekavši da je "bilo čast živeti u vremenu sa osobom, čovjekom koji se zvao Mirjana Marković i koja je imala svoja uverenja".

Slobodan Bulatović, suprug Marije Milošević, ćerke koja živi u Crnoj Gori, je rekao da ona nije dobila potrebne dozvole da prisustvuje sahrani.

Sahrani su prisustvovali folk pevačica Zorica Brunclik, lider radikala Vojislav Šešelj, delegacija SPS u čijem sastavu su bili Slavica Đukić Dejanović, Milutin Mrkonjić, Žarko Obradović i haški osuđenik Nikola Šainović, advokat Zdenko Tomanović.

Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, lider SPS, upitan zašto nije prisustvovao sahrani Mirjane Marković, rekao je da nije korektno da ide na sahranu, jer mu Mira Marković nije dozvolila da ide na sahranu Slobodana Miloševića.

"Ja sam poslao venac koji je položila delegacija visokih funkcionera naše partije. Kao stranka smo uputili saučešće, pomogli organizaciju sahrane. Ostalo je stvar istorijskih ocena, a mislim da je još rano za njih", rekao je Dačić.


Mirjana Marković umrla je u Moskvi 14. aprila.

Iako se zajedno s Miloševićem dovodila u vezu sa ubistavom Slavka Ćuruvije i Ivana Stambolića, kao mogući inspiratori i nalogodavci i iako je u više navrata najavljivano da će biti saslušana s tim u vezi, to se nikada nije dogodilo.

Protiv Markovićeve je 2005. podignuta optužnica da je zloupotrebila službeni položaj tako što je uticala na dodelu stana Iloni Pešić, dadilji svog unuka, iako nije ispunjavala zakonom predviđene uslove.

Podsetimo, Apelacioni sud u Beogradu nedavno je ukinuo prvostepenu presudu kojom je u junu prošle godine na godinu dana zatvora Markovićeva bila osuđena povodom optužbi da je 2000. godine uticala na vladinu komisiju da nezakonito dodeli državni stan dadilji. Suđenje je vraćeno na početak. Prvostepena presuda je doneta posle gotovo 15 godina od pokretanja krivičnog postupka i održanih više od sto ročišta.

Mirjani Marković se sudilo u odsustvu, pošto je nedostupna pravosudnim organima Srbije, jer je od 2003. godine u Rusiji. Za njom je 2005. godine raspisana međunarodna poternica, jer se nije pojavila na sudu kako bi se suočila sa optužbama za zloupotrebu položaja.


Izvor: N1
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Смешно...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
U narodu je Mira Markovic proglasena krivom pod uticajem onih koji koji zakon nisu jebali 2%.

Mira Markovic koliko sam ja do sada ispratio situaciju nije nigde osudjena ni za sta.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Stvarno?

Evo. Nezakonito je ysla u srbiju u urni
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Pa zena je bila u izbeglistvu koliko ja znam Smiley

Nju je raznorazna fela ovde proglasila krivom sud defakto nije.

Ja ne ulazim u to da l je ona nevina ili nije. Samo znam da nije osudjena nigde bar po onome sto citam.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nije ni staljin
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:39:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.