Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:06:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Vucic u Vranju. Buducnost Srbije!  (Pročitano 6375 puta)
07. Feb 2019, 19:56:50
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Vučić u Vranju: Ovde ste došli zbog budućnosti Srbije

Na centralnom trgu u Vranju 10.000 građana dočekalo je predsednika Aleksandra Vučića i premijerku Anu Brnabić.
Predsednik im se obratio rečima: "Ovde ste došli zbog budućnosti Srbije".

Predsednik Vučić je započeo kampanju "Budućnost Srbije" u okviru koje je ranije u toku dana obišao trasu koridora 10 u Grdeličkoj klisuri, a za sutra je planirano da obiđe Surdulicu, Vladičin Han, Bujanovac, Trgovište.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je građanima Vranja poručio da toj opštini nedostaje još jedan veliki investitor, velika fabrika koja bi obezbedila posao tako da stanovnici Vranja znaju da i njihova deca imaju budućnost, a ne samo nadu, i da znaju da tu mogu da ostanu.

Vučić je obraćajući se građanima u Vranju u okviru kampanje "Budućnost Srbije", rekao da je zahvalan što je toliki broj došao na skup, primetivši da oni nisu došli da vide njega ili premijerku, koja se takođe obratila građanima, već da su došli zbog budućnosti Srbije.

Kako je rekao, on zna da Vranje i jug Srbije vole Srbiju, da daju sve za Srbiju, "i kada je teško i kada je manje teško".

"Vranje na najbolji način razume šta je Srbiji potrebno, kada je trebalo da branimo srpski narod i van i u Srbiji nikada nije pokleklo, bilo je junački uz svoj narod. Nije kukalo i plakalo, borilo se hrabro i znalo kako se brani srpski narod i srpska trobojka", kazao je on i zahvalio na trpeljivosti i strpljenju.

Podsetio je na jednu situaciju iz vremena kada je dolazio u Vranje da položi kamen temeljac za Geoks, gde je video prve radnike koji su počeli da rade i shvatio da posao nije lak, jer moraju da stoje po ceo dan.

"Ja sam rekao radniku Draganu, misleći da je bolje da pomisle da sam bahat i arogantan, jer nije vreme da se žale na početku kada posla nema, da nije teško što stoji ceo dan. Pogledao me ispod oka kao da ne znam, a ja mu kažem: 'Molim te radi', jer će to da bude još jedna ili prva plata porodici. Došli smo u situaciju da su ljudi dobili prvo radno mesto. Znam da ima još porodica koje teško žive. Znam šta smo uradili", ispričao je.

On je podsetio da je prošle godine u Srbiju ušlo 3,5 milijardi evra investicija, ali i da mora još mnogo više da uradi.

Pomenuo je brojna ulaganje u Vranje, navodeći kao primer bolnički centar, koji je sada velelepna zgrada, u koji je mnogo novca uloženo, ali sada najstariji i deca i svi građani mogu da osete šta je država sve uradila.

"Doveli smo Geoks, Jumko, koji danas radi u dve smene, a ako treba može i u tri. Simpo će morati da napreduje. Dobio sam pismo zaposlenih iz Simka čokolade i gledaćemo da pomognemo", kazao je Vučić.

Dodao je da je Vlada stavila na raspolaganje tri miliona evra za renoviranje pozorišta u Vranju.

"Ono što nam nedostaje u Vranju je još jedan veliki investitor, velika fabrika da zaposlimo sve ljude u Vranju da znaju da je budućnsot njihove dece u toj opštini, da mogu da ostanu", naglasio je predsednik.

Kazao je i da će sutra obići u Trgovištu Simpovu fabriku malih kreveta i da će gledati da u tu opštinu dovede još nekog investitora, kao i u Vranjsku i Bujanovačku banju.

Na početku obraćanja Vučić je rekao da se, kako ne bi drugi govorili da je neko stizao iz drugih krajeva Srbije u Vranje na skup, tu nalaze i ljudi iz Surdulice, Vladičinog Hana, i drugih okolnih mesta.

Zahvalio je stanovnicima Kumanova, koji su došli, a čiju je zastavu video u masi.

"Poslednji put kada sam bio u Vranju mislio sam da je to bio najveći skup, ali čini mi se da to tada nije bilo tako", primetio je Vučić.

Vučić je rekao večeras u Vranju da su simboli njegove politike auto-putevi, investicije i zapošljavanje građana i da je uveren će narod razumeti ko se ponaša odgovorno i kome treba da pruži podršku.

S druge strane, kaže, simbol politike onih koji bi da sruše sve što je u Srbiji urađeno, simbol politike prošlosti jesu vešala koja su doneli na Terazije, posle 1941. godine, tamo gde su rodoljubi vešani.

"Neko nov se setio da donese vešala na Terazije. To je simbol njihove politike, a naše - autoput, novi gasovod, nove investicije i fabrike u Vranju, zapošljavanje. To su ključne razlike u politikama koje nudimo našem narodu", rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, samo ozbiljnošću se može napred, a ne psovkama i pretnjama.

"Ja se nasmejem kad prete, ne zato što je nešto smešno, već zato što nemate pravo da im odgovorite na isti, neodgovoran način. Nego, polako, osmehnete se, slegnete ramenima i kažete - nastavite da govorite i da se ponašate na taj način i razumeće narod ko je odgovoran i razumeće narod kome podršku treba da pruži", istakao je on.

Podsetio je na pad javnog duga ističući da ne želi da deca budu dužna, kao i na to da je vojska bila potpuno razorena.

"Namerno su nam uništavali oruđe i oružje. Ove godine imaćemo više aviona i helikoptera nego ikada u istoriji i to dvostruko ili trostruko. Za novac koji ste vi zaradili Srbija je napravila modernu i ozbiljnu armiju. Ne plašimo se nikoga ali znamo da nam sukobi nisu potrebni, već mir i rad", poručio je Vučić.

Podsetio je da je vojska imala jedan avion kada je postao ministar odbrane.

"Samo radom, trudom, energijom moramo napred. Znam da bih i ovde dobio najveću podršku ako bih govorio loše reči o svojim političkim protivnicima. Ne bežim od duela, kao u Skupštini,i na svakom drugom mestu, gde sam morao da odgovaram na razne gluposti. Lako smo ih pobeđivali", rekao je predsednik.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da nije video izveštaj organizacije "Fridom Haus", ali kaže i da je to jedna od retkih lista na kojoj je Srbija nazadovala.

"Na svim ekonomskim listama napredujemo i rastemo, ali to je jedna od lista na kojoj smo nazadovali, koja se ne tiče životnog standarda ljudi", rekao je Vučić za Prvu tv i dodao: "Svejedno, na nama je da radimo da popravimo stvari, da popravimo stanje i biće dobro".

Organizacija Fridom haus objavila je novi izveštaj "Slobode u svetu 2019" o stanju osnovnih sloboda u 195 zemalja u kome konstatuje da je prošle godine zabeležena 13. uzastopna godina pada globalnih sloboda, a status Srbije od "slobodne" prešao je na "delimično slobodne zemlje".

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da onima kojima su vešala politika, ne može da se pruži drugačiji odgovor osim budućnosti Srbije, pristojne i moderne Srbije.

Na pitanje da prokmentariše negodovanje pojedinaca što je mladiću koji je nosio vešala na protestu određen pritvor od 30 dana, Vučić je uzvratio pitanjem - Šta želite, da utičem na sudije i tužioce? Konstatovao je i da su oni prvo tražili da taj mladić bude uhapšen i zadržan u zatvoru zauvek, jer su mislili da je iz SNS. "Šta želite, ljudi, kažite mi? Hoćete li pravnu državu u kojoj se ne mešamo u to, kao što se ne mešamo, ili da hoćete da radimo kao oni 2009. godine da postavljamo partijske sudije i tužioce?", rekao je Vučić za TV Prvu.

Naveo je da nijedan sudija nije promenjen, jer se vlast drži Ustava koji govori o stalnosti sudijske funkcije.

"Dok su mislili da je iz SNS - trebalo ga je obesiti. Kada su čuli da nije, onda je - pa, čekajte, nije to ništa, vešala, to je kao gramofonska ploča otprilike", konstatovao je predsednik. Kada slušate one kojima su vešala politika, onda drugačiji odgovor ne možete ni da im pružite, osim budućnosti Srbije, pristojne i moderne Srbije, i to pobeđuje. Ogromna je razlika između nas i onih koji bi da nas pobeđuju", poručio je večeras predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

"Oni nude vešala kao političku parolu, a naše je da ponudimo mostove, auto-puteve...budućnost", rekao je Vučić na TV Prva.

Vučić je rekao da obilazak opština i gradova nije predizborna kampanja već je, kaže, njegovo da razgovara sa narodom, da im položi račune i da im pokaže šta je urađeno i kaže šta će se raditi.

"Nije izborna kampanja, znate da ja manje obilazim Srbiju u vreme kampaje, a kad će izborna kampanja, to je druga stvar. Nije to što mene opredeljuje, mene opredeljuje pre svega budućnost Srbije. Da ostavimo nešto iza sebe i da oni koji dolaze mogu da govore šta smo uradili", rekao je Vučić.

Najavio je da će se graditi gasovod za Jablanički i Pčinjski okrug vrednosti 142 miliona evra i to će, dodaje, dodatno da ojača industriju.

Predsednik Srbije izjavio je večeras da osuđuje svaku vrstu pretnje novinarima, bez obzira na to ko te pretnje upućuje i da je to pokazatelj ponašanja odgovorne države.

Vučić je na pitanje novinara, nakon što je obišao deo Koridora 10, da li je dobio informaciju od državnih organa ko je pretio novinarima TV N1 i njihovim porodicama kao i "čiji je taj čovek" rekao da ne zna "čiji je", ali da zna da je uhapšen.

"Znam da je uhapšen. Zaista ne znam čiji je", rekao je predsednik.

Rekao je i da bi bio uhaošen i da je bio simpatizer njegove stranke, te poručio: "Pa valjda to najbolje pokazuje kako državni organi dobro, ozbiljno i odlučno rade svoj posao kada hapse ljude koji su simpatizeri ili članovi SNS-a kao što je predsednik opštine Grocka".

Rekao je i da država ne pravi razliku da li neko pripada jednoj ili drugoj stranci i u tom smislu dodao da je država, kada se govorilo da je mladić koji je nosio vešala član SNS-a, svakako pošla da ga uhapsi.

"Nama je jedan od najvećih tajkuna u ovoj zemlji Dragan Djilas rekao da su to provokatori koje je ubacila vlast i SNS i mi smo pošli da uhapsimo člana SNS-a, kad ono - nije član SNS-a nosio vesala nego istaknuti funkcioner Dveri", primetio je te ponovio da bi bio uhapšen i da je bio član njegove stranke.

"Mi se time ponosimo", rekao je Vučić.

Svaku vrstu pretnje, kaže, osuđuje "i u tome se razlikujemo od njih".

"I ne samo da osuđujemo, delamo. Svaku vrstu pretnje vašoj redakciji (N1), bilo kojoj drugoj redakciji podrazumeva se da osuđujem, a u stanju sam da ponovim 100 puta i da pozovem svakoga da ne pomisli da ima pravo da bilo kome preti."

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=02&dd=07&nav_category=11&nav_id=1503130

-------------------------------------------------------------------------------------

Jel to pocela kampanja? On veli da nije nego eto tako oce da prica sa gradjanima i cuje njihove muke. U kampanji manje opstina obidje i ima manji kontakt nego sad. Zato ovo nije pocetak kampanje.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
eto taman smo pominjali vranje...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
Poceo je kampanju na jugu Srbije...a ja mislio da je Presevo na jugu izgleda da nije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Citat
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je građanima Vranja poručio da toj opštini nedostaje još jedan veliki investitor, velika fabrika koja bi obezbedila posao tako da stanovnici Vranja znaju da i njihova deca imaju budućnost, a ne samo nadu, i da znaju da tu mogu da ostanu.
Ће ги наватамо страног инвеститора.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Citat
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je građanima Vranja poručio da toj opštini nedostaje još jedan veliki investitor, velika fabrika koja bi obezbedila posao tako da stanovnici Vranja znaju da i njihova deca imaju budućnost, a ne samo nadu, i da znaju da tu mogu da ostanu.
Ће ги наватамо страног инвеститора.

 Smile

Kad nase vlasti krenu 20 godina da se gadjaju fabrikama da ima narod gde da radi i od cega da zivi, neko bi pomislio da smo izgradjeni kao Dubaji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Vraćaj se kući nesrećo! Ne idu ti automobili na vodu. Koliko izgubljenih duša si poveo sa sobom, treba neko da vam plati smeštaj, da jedete po ceo dan... Bem li vam nanu naninu besposlenu!
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
10000  Smile
koga oni lazu pa informer je napisao vise desetina hiljada,a ja verujem samo informeru  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
Citat
Surdulica -- Predsednik Aleksandar Vučić stigao je u Dom za penzionere i stara lica u Surdulici, koji obilazi u okviru posete Pčinjskom okrugu,u kampanji "Budućnost Srbije".

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Smile
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 21:06:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.