Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preminuo veliki Dragoslav Šekularac  (Pročitano 1038 puta)
05. Jan 2019, 11:41:04
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
OTIŠAO U LEGENDU Preminuo veliki Dragoslav Šekularac
05.01.2019. 10:43


Dragoslav ŠekularacFoto: Blicsport.rs / RAS Srbija
Dragoslav Šekularac, druga Zvezdina zvezda i bivši fudbalski reprezentativac Jugoslavije, preminuo je u 81. godini.

Čovek koji se igrao loptom, koji je sa njom mogao da uradi gotovo sve, otišao je sa ovog sveta, u kome je sa pravom stao u red nezaboravnih i posebnih.

Već sa 16 godina zabeležio je i prvi nastup u crveno-belom, a godinu dana kasnije i u reprezentativnom dresu, što samo govori o talentu koji je bio uočljiv još tada. Šeki je sa loptom mogao sve, ili tačnije, mnogo više nego što su to drugi umeli. Za Crvenu zvezdu je od 1955. do 1969. godine nastupao 460 puta i postigao 159 golova, osvojio sedam titula i pet kupova.

- Igrao sam stotine utakmica, ali mi je najbolja utakmica u životu bila protiv Štutgarta. Pobedili smo sa 4:2, a meni je sve uspevalo. Sećate se onog prebacivanja preko glave, pa kroz noge, pa mog nestašluka da izađem na atletsku stazu, da sednem, dođem do golmana, razgovaram sa njim. Mogu da kažem da je igrač koji me je čuvao napustio fudbal posle toga. U dresu sa državnim grbom pamtim pobedu protiv Engleza od 5:0, pa srebro na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, moj najlepši gol u karijeri protiv Južne Koreje, pa druženje sa Galićem, Kostićem i Milutinovićem. Vreme se ne može vratiti, ali ću se zauvek sećati svega što sam doživeo u fudbalu - pričao Šekularac.

A priča o njemu je bilo i biće. "Šeki" nije bio bilo ko u našem fudbalu. Ni u našem, ni u svetskom.

Odlazak druge Zvezdine zvezde zato će biti bolan mnogima, ali će biti i povod da mlađi nauče nešto o njegovim majstorijama, a i ljubavi prema klubu, kome je ostao veran do poslednjeg dana, u koji je ugradio sebe i svoj talenat.

Sve na jednom mestu
(Darko Nikolić)

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Почетак године је... Ајде бар су матори били он и Марко Николић.

Шеки је био највећи. Највећа звезда нашег фудбала икад, имао је дрскост због које су му сви скидали капу, и која га је на крају и сама укопала. Према многима који су га гледали, најбољи техничар икад на овим просторима, и неправедно му није додељено признање за најбољег фудбалера СП 1962.

Нека ти је лака земља легендо Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Умрла је наша легенда  Smile  Smile  Smile, преминула, отишла и напустила свет живих, преселила се у свет великана, легенди, придружила се покојним фудбалским величинама, али смрт Драгослава Шекуларца је почетак живота мита о њему, мита који ће навијачи Црвене Звезде величати и који ће неговати свако док живи, куца свако Звездино срце, данас је дан жалости за све навијаче Црвене Звезде и истинске љубитеље фудбала у Србији, али један израз, једну мисао нико неће заборавити:

Србин, ас, фудбалер, за којег је фудбал беше магиј, о да,
Драгослав Шекуларац, друга црвено-бела легенда, звезда!


Citat
ИН МЕМОРИАМ: Драгослав Шекуларац
ФК Црвена звезда са великим жаљењем обавештава јавност да нас је у 81. години напустио легендарни Драгослав Шекуларац.
540-seki-0501.jpg   

Друга Звездина звезда, наш Шеки, легенда, мајстор у копачкама, виртоуз... Човек који је био симбол једног времена, фудбалер чије ће се име и презиме увек изговарати са поштовањем и дивљењем.

Драгослав Шекуларац рођен је 8. новембра 1937. године у Штипу и својим играма и головима у Звездином дресу заслужио је да се нађе у најужем избору најбољег играча нашег клуба свих времена. Преминуо је 5. јануара ове године.

Један од најбољих дриблера на овим просторима за први тим Црвене звезде дебитовао је 1955. године. За 11 година у клубу одиграо је 470 утакмица и постигао 119 голова, освојио је седам титула државног првака и пет купова. Као тренер је освојио дуплу круну, а тим са Маракане који је оставио свом наследнику у првој сезони после његовог одласка постао је шампион Европе и света.

„Краљ дриблинга“, друга Звездина звезда одмах иза Рајка Митића, репрезентативац када је Југославија била олимпијски победник, четврта у свету и друга у Европи. За државни тим је одиграо 41 утакмицу и дао шест голова.

Шеки има, што је посебно волео да апострофира, позитиван биланс у дербијима с Партизаном, у утакмицама које је сматрао најважнијим у каријери. Често је знао да истакне колико су му на почетку каријере значили савети легендарног Рајка Митића, какав је осећај постићи победоносни гол у вечитом дербију са непуних 18 година, како се носио са славом...

Кроз Црвену звезду је прошло више хиљада врхунских спортиста и сваки од њих је својим примером на терену и ван њега допринео да са поносом милионска армија навијача изговара име свакога од њих. Ипак, постоје људи којима је успех предодређен, особе којима је у звездама записано да буду успешне и популарне. За то је неопходно да поседујете велики шарм, да будете џентлмен и господин, да вас обожавају у друштву и обавезно нешто што вас издваја од свих осталих, да будете јединствени. Све то је красило нашег Шекија.

Увек се борио за истину и правду, о последицама није размишљао, био је врло темпераментан, реаговао је срцем, а не разумом.

Преузео је први тим Црвене звезде као тренер у другој половини сезоне 1988/89. Већ у следећој (1989/90) освојио је дуплу круну са великих девет бодова предности у односу на другопласирани Динамо из Загреба (тада су се за победу добијала два бода). Ипак, Шеки за фудбал значи више од бројки и статистичких података, живео је фудбал на себи својствен начин.

Нема сумње да ће Драгослав Шекуларац заувек бити упамћен као један од највећих у историји фудбала, а сви они који су имали част да га упознају и са њим бар једном поразговарају заувек ће га чувати у најлепшем сећању.

О тачном времену одржавања комеморације и сахране јавност ће бити накнадно обавештена.

ФК Црвена звезда породици и пријатељима нашег Шекија изражава поруке најискренијег саучешћа.

Линк: http://www.crvenazvezdafk.com/scc/vest/7981/IN-MEMORIAM-Dragoslav-Sekularac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Citat
Преузео је први тим Црвене звезде као тренер у другој половини сезоне 1988/89. Већ у следећој (1989/90) освојио је дуплу круну са великих девет бодова предности у односу на другопласирани Динамо из Загреба (тада су се за победу добијала два бода). Ипак, Шеки за фудбал значи више од бројки и статистичких података, живео је фудбал на себи својствен начин.

Е ово се често заборавља, практично је припремио Љупку све за онај велики успех.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Најбољи и највећи српски и југословенски фудбалер свих времена......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
... i trener plus sto je ljubazan bio
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
                  Друга Звездина звезда

Краљ дриблинга беше, зар не, ко мађионичар неки,
легенда фудбала, друга Звездина звезда, наш Шеки!
Виртуоз на терену, боем за којег копачке беху вера,
последњи опроштај од маестра, славног фудбалера!



Преминула је наша легенда, фудбалски мађионичар, шмекер, један од највећих корифеја Црвене Звезде, истински фудбалски боем,човек којем је бубамара била страст, који је живео за фудбал, за кога су писали да је забављао народ, јер су његови дриблинзи били врхунска фудбалска магија и умеће, којег су поштовали противници и који је био један од највећих фудбалера, онај чије је име трајно записано у историји ФК Црвена Звезда, друга Звездина звезда, који је освајао титуле за наш клуб и као фудбалер и као тренер, који је, практично, припремио генерацију која ће 1991 године освојити Купе европских шамипона, предодређен да буде звезда међу звездама! Наша легенда нас је напустила и придружила се Пантеону фудбалских величина, у који се његова душа несумњиво, преселила!
« Poslednja izmena: 07. Jan 2019, 00:56:31 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Боем, то је права реч.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
sutne loptu da go kazu heroj...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
Nek mu laka zemlja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Најопширније су о смрти Драгослава Шекуларца писале Вечерње новости:


Citat
ОТИШАО ШЕКИ, КРАЉ ДРИБЛИНГА: О учитељу и идолу за "Новости" говоре Пижон, Дуле Савић, Пикси и Дејо
Н.И - М.Б. | 06. јануар 2019. 07:12 | Коментара: 2

Памтићу га као племенитог, био је непоновљив, различит, волео је живот, прича Пикси. Када смо се последњи пут видели већ је био у веома тешком стању, није могао на ноге да стане, говори Савићевић
Сродне вести

    И Колумбија се опростила од Шекуларца

   
    Караси: Шекију сам пред сваки тренинг чистио копачке; Маравић: Био је популаран као данас Ђоковић

   

    Мијаиловић: Док је звездаша живеће и Шеки

    Светски медији о Шекуларцу: Отишао је "Бели Пеле"

    Америчка агенција о одласку Драгослава Шекуларца "краља дриблинга"

НЕМА више краља дриблинга. Легендарни Драгослав Шекуларац, друга Звездина звезда, јуче је преминуо у Београду у 82. години и придружио се у вечности првом у реду великана Црвене звезде, Рајку Митићу. Срце једног од највећих фудбалера на овим просторима престало је да куца као последица можданог удара који је доживео на Војномедицинској академији у Београду.

Вест о смрти непревазиђеног шармера и велемајстора фудбалске игре тешко је пала његовим ученицима и великим асовима који су одрастали на легендама о краљу дриблинга. Четврта Звездина звезда Владимир Петровић Пижон је за смрт Шекуларца сазнао током одмора на Златибору.

- Прва мисао која ми је прошла кроз главу била је да је у ствари жалосно колико су људи мало познавали правог Шекуларца. Знали су његове потезе на терену, по неку његову изјаву за медије и то је било то. Био је човек широких погледа, интересовао се за бројне теме и са њим сте стварно могли да се испричате о свему. Пре и после свега, био је изузетно духовит човек - каже Петровић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Америчка агенција о одласку Драгослава Шекуларца "краља дриблинга"
САУЧЕШћЕ ПАРТИЗАНА
ФУДБАЛСКИ клуб Партизан се јуче опростио од Шекуларца поруком на "Инстаграму" упутивши саучешће његовој породици и највећем ривалу. - На дан првог вечитог дербија, одиграног 5. јануара 1947. године између Партизана и Црвене звезде, данас је у Београду преминуо легендарни фудбалер Драгослав Шекуларац. ФК Партизан изражава искрено саучешће породици преминулог, као и Црвеној звезди.

Пижон и Шеки су једно време сарађивали у Звезди док је Шекуларац седео на њеној клупи.

- Шеки ће остати упамћен као тренер који је Звезди донео две дупле круне. О фудбалу је знао све, а са лоптом је, говорили смо у шали, знао и више од тога. Са свима је комуницирао на опуштен начин. И када је играо фудбал, и када је био тренер и када би седео са друштвом, или када би водио тренинг, био је човек потеза и вица. А да само знате какав је био шахиста и колико је тек волео ову игру - присетио се Пижон.

Један од легендарних звездаша, Душан Савић, такође се изузетно емотивно присетио великог Шекија.

- Звао ме пре неколико дана да ми се похвали како је на шаховском турниру у Ваљеву ремизирао са великим Анатолијем Карповом. Био је срећан као дечак... Шеки је био човек маште, великог шарма и прилично необична појава за време у којем је играо фубал, у ствари у времену у којем се играо фудбал. Утицао је својим мајсторијама на многе младе људе да почну да навијају за Звезду. Отишао је великан нашег клуба и југословенског фудбала - јасан је Савић.

Пета Звездина звезда, Драган Стојковић, страшну вест је примио у Кини.

Фото Танјуг


- Много ми је жао. Имао сам ту част да ми је био тренер, човек који је био велико фудбалско име и велики шармер, спреман на шалу у сваком моменту. Живео је живот пуним плућима, волео је изазове, а и они њега. Памтићу га као племенитог, био је непоновљив, различит, волео је живот. Недавно сам га звао, причали смо. Шеки је дефинитивно био једна од најмаркантнијих фудбалских личности у историји.

Пут ка фудбалским висинама је под тренерском палицом Драгослава Шекуларца крчио и Дејан Савићевић.



- Жао ми је што нећу присуствовати сахрани, јер се налазим у Тајланду, али ћу сигурно чим се вратим посетити његов гроб. Сигурно је да је отишао један од највећих у српском и југословенском фудбалу. Са Шекијем сам увек био у сјајним односима. Када смо се последњи пут видели већ је био у веома тешком стању, није могао малтене на ноге да стане, али је увек био расположен за шалу. Стварно смо увек били добри и усудио бих се да кажем да је Шеки био тренер са којим сам имао најбољи однос од свих који су ме тренирали. Давао ми је доста слободе и верујем да би Звезда и са њим освојила титулу у Барију да није тада суспендован - уверава Дејо.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛЕГЕНДАРНИ ШЕКИ НАЈАВИО КРАЈ: Ово је мој последњи интервју за моје “Новости”. Не верујете? Ја вам кажем да јесте


ЗВЕЗДА О ШЕКИЈУ: ИШАО ЈЕ СРЦЕМ, НЕ РАЗУМОМ

ЦРВЕНА звезда се на званичном сајту топлим речима опростила од човека који је дао немерљив допринос развоју клуба из Љутице Богдана 1а.

- Кроз Црвену звезду је прошло више хиљада врхунских спортиста и сваки од њих је својим примером на терену и ван њега допринео да са поносом милионска армија навијача изговара име свакога од њих. Ипак, постоје људи којима је успех предодређен, особе којима је у звездама записано да буду успешне и популарне. За то је неопходно да поседујете велики шарм, да будете џентлмен и господин, да вас обожавају у друштву и обавезно нешто што вас издваја од свих осталих, да будете јединствени. Све то је красило нашег Шекија. Увек се борио за истину и правду, о последицама није размишљао, био је врло темпераментан, реаговао је срцем, а не разумом.


ПРАЗНО И ТИХО НА БУЛЕВАРУ

У БУЛЕВАРУ краља Александра 74, на адреси где је годинама на трећем спрату у стану број 10 живео Драгослав Шекуларац "Новости" су јуче наишле на тишину. На улазу зграде, па ни на улазним вратима стана није било умрлице, чак ни једног цвета или обележја Црвене звезде чија је друга звезда био популарни Шеки. Позвонили смо два пута на врата стана, нико нам није отворио... Један од комшија нам само у пролазу рече:

- Долазили су му последњих дана, баш више него раније, у посету многи. Испаде, као да су се опраштали од Шекија.

ОД "МАРАКАНЕ" ДО КАНАДЕ

ДРАГОСЛАВ Шекуларац рођен је 8. новембра 1937. у Штипу (Македонија). Током богате играчке каријере одиграо је пуних 11 сезона у дресу Црвене звезде, освојио седам титула и пет купова, постигавши 119 голова на 470 утакмица. Био је виртуоз на терену и као такав је остао упамћен и у ОФК Београду, Паризу, Српским белим орловима (Канада), Сент Луису, Санта Феу, Атлетико Букараманги, Милионариосу и Америка де Кали.

За репрезентацију Југославије је одиграо 41 утакмицу и постигао шест голова, а као тренер је са клупе предводио: Гватемалу, Футскреј, Црвену звезду, Америку, Ал Наср, Хајделберг, Марбељу, Бусан, Обилић и Српске беле орлове.

ВУЧИЋ: УЗОРМНОГИМ ГЕНЕРАЦИЈАМА



АЛЕКСАНДАР Вучић, председник Србије, упутио је поводом смрти Драгослава Шекуларца телеграме саучешћа његовој породици и ФК Црвена звезда. У телеграму се наводи да стотине одиграних утакмица и постигнутих голова, десетине освојених титула у играчкој и тренерској каријери "представљају његово завештање како српском тако и светском фудбалу".

- Дубоко ме је ожалостила вест да нас је напустио Драгослав Шекуларац, друга Звездина звезда и врстан југословенски репрезентативац. Шеки је фудбал играо, волео и живео. Отишао је у легенду као узор бројним генерацијама, које се и данас диве фудбалским умећима и вештинама нашег врхунског дриблера - наводи се у телеграму председника Вучића.


ФИЛИПОВИЋ: БИО ЈЕ ПОСЕБАН

НЕКАДАШЊИ голгетер Звезде Зоран Филиповић истакао је да је смрт Драгослава Шекуларца велики губитак за све љубитеље фудбала јер је отишао човек који је у сваком погледу био изузетан.

- Шеки је био посебан лик, посебан играч, посебан карактер, легенда Црвене звезде, али то је живот, против природе се не може ићи. Таквих играча мало је било у оно време, а да не говорим данас у савременом фудбалу. Он је желео и хтео да га људи препознају, да га виде, био је интересантан за сваког.


ПОСЛЕДЊИ ИНТЕРВЈУ ЗА "НОВОСТИ": ДА СЕ ВРАТИ ВИТЕШКО ВРЕМЕ
У ПОСЛЕДЊЕМ интервјуу датом нашем листу маја прошле године Драгослав Шекуларац као да је предосетио да је крај близу.

- Mој фудбалски живот је прошао. И, ја сам се с тим, одавно, помирио. А, да ли сам нашао мир? Та лопта је стално преда мном. У мом телефону - снимак. На мом ТВ - снимак. Шутеви. Успомене. Тако то траје. Тако ће се и завршити. Ово је мој последњи интервју за моје "Новости". Не верујете? Ја вам кажем да јесте - рекао је тада легендарни ас, друга Звездина звезда.

Две захтевне операције које су претходиле интервјуу нису оставиле трага на духу непоновљивог шармера.

- Волео бих да, ипак, имам једну фотографију са стадиона Звезде... да ме људи памте какав сам био. Сад не излазим, не волим да разочарам и себе и друге који ме воле. Ви кажете: добро се држим. Али, ја знам, видим себе у огледалу, потпуно сам свестан и потпуно равнодушан. Замислите да човек који је имао такав живот буде гневан. Не! Потпуно сам равнодушан.

Звезда је била Шекијев живот, а његове речи о ривалству вечитих би требало да представљају смернице за нове генерације.

- Када сам ја био у Звезди, а то је читава деценија (од 1955. до 1966), ми смо с Партизаном били пријатељи. Било је то витешко време фудбала. И звездаши и партизановци су били супарници. Али супарници с мером. Док се играла утакмица, свако је навијао за свој клуб. После, заједно, заседнемо у кафану. Пева се, грлимо се. Ово сад, не да ми се не допада, него боли ме, човече. Идите бре, сви у п... м..., за кога рушите, за кога лупате, урлате. Ко вас је учио да се тако понашате. У моје време ми смо били пријатељи, играчи Звезде и Партизана... Вратите те филмове, па ћете видети какво је то поштовање било. Какви су нам навијачи били. Не, ови данас мисле да све почиње од њих. Од овог тренутка. Није то тачно, бато. Наше време, било је витешко време. Моји најбољи пријатељи били су партизановци. Уосталом, Звезда је и поникла на Партизановом стадиону.

Линк:http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8/%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82.434.html:769953-OTISAO-SEKI-KRALj-DRIBLINGA-O-ucitelju-i-idolu-za-Novosti-govore-Pizon-Dule-Savic-Piksi-i-Dejo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.