Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 217 218 220 221 ... 233
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Жута патка,крваве кошуље,1 од 5 милиона,ко зна шта...  (Pročitano 142147 puta)
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Jeste čuli najnoviju vest? Metju Palmer kad je dolazio u Beograd posedao lidere opozicije na kanabe pa im saopštio da njihov dečko Vučić Aleksandar ima mnogo važnijih poslova trenutno od bavljenja opozicijom, izborima, medijima i tim tricama i kučinama i da ne bi bilo dobro da oni tu nešto sad mnogo talasaju, pa eto jednog dana, bože zdravlja, možda budu i izbori pa će se eto on lično angažovati da im pomogne da dobiju neke mrvice i zadovolje sujete.

I oni kao dobri kerovi poslušali svog gazdu...


I tako...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Pa jbga kad je u Srbiji stvoren sistem u kojem se vlast ne menja bez pomoci spolja. Al nebitno ... zato jos mozemo da negujemo taj "zal" zbog propustene lustracije. To je ono kad demokratiju stvaras od nule, a tripujes da je praktikujes vec vekovima, pa je dovoljno da je stitis nekim zakonima i telima. Ja sam posebno ogorcen da svi ti "bardovi" demokratske borbe i dalje ne kapiraju sta su zajebali, a ni na kraj pameti im nije da kazu, jbga nismo sposobni to da napravimo, aj pustimo neke druge ljude da to rade.
Ja cu da ponovim ovim "demokratorima", ako neko eventualno cita ove amaterske politicke forume. Jedino privatni kapital moze da napravi neki balans sa drzavnim resursima koje kontrolise vlast. Znaci fail 5. oktobra je to sto nisu dozvolili da preduzetnicku elitu Srbije bira trziste, na kojem bi svi subjetki ucestvovali pod identicnim uslovima, nego je kapital tekao u ruke politicki podobnih preduzetnika.
U takvoj situaciji, opozicija ostaje vecito kratka u resursima potrebnim za opozicionu borbu. Imas sigurno 2 milje ljudi koji su protiv Vucica, neki glasaju, a neki i ne glasaju na izborima. To je jedno lepo medijsko trziste koje skoro da niko ne "napada", a ne napada, jer ne sme da napada. Plain and simple. Da postoje ekonomske slobode i jednakost pred zakonom, ne bi imali razloga da kukaju na Pink i Mitrovica, nego bi neki privatni iskoristio sansu da zaradi pare na tom opozicionom trzistu i paff .... probijena medijska blokada. Pa u mojoj kuci se gleda jebena Al Jazeera, nemas gde vesti da pogledas da nisu zagadjene Vucicevom propagandom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 7150
Горња 2 поста све објаснила, ко диригује и ко бира и одлучује у Србији у претходне 2 деценије, чије су власти и опозиција дозволиле да буду послушни кучићи колонијалних џукела, ко то не примећује није политички писмен. Но, то нешто негативно говори о нама као грађанима као и о трпељивом менталитету Срба, који превазилази нормалне границе и претвара се у болесну, патолошку мазохистичку девијацију..... Да би се нешто променило набоље, претходан и нужан услов је да се грађани у Србији промене и освесте  Smile  Smile  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jul 2019, 12:26:23 od Odbojkaš »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Srebrni, potpisujem. Nije demokratija tamo gde iole funkcionise pala s marsa. Stvorilo ju je slobodnije trziste, kapitalisti i jaka srednja klasa
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Pa jbga kad je u Srbiji stvoren sistem u kojem se vlast ne menja bez pomoci spolja. Al nebitno ... zato jos mozemo da negujemo taj "zal" zbog propustene lustracije. To je ono kad demokratiju stvaras od nule, a tripujes da je praktikujes vec vekovima, pa je dovoljno da je stitis nekim zakonima i telima. Ja sam posebno ogorcen da svi ti "bardovi" demokratske borbe i dalje ne kapiraju sta su zajebali, a ni na kraj pameti im nije da kazu, jbga nismo sposobni to da napravimo, aj pustimo neke druge ljude da to rade.
Ja cu da ponovim ovim "demokratorima", ako neko eventualno cita ove amaterske politicke forume. Jedino privatni kapital moze da napravi neki balans sa drzavnim resursima koje kontrolise vlast. Znaci fail 5. oktobra je to sto nisu dozvolili da preduzetnicku elitu Srbije bira trziste, na kojem bi svi subjetki ucestvovali pod identicnim uslovima, nego je kapital tekao u ruke politicki podobnih preduzetnika.
U takvoj situaciji, opozicija ostaje vecito kratka u resursima potrebnim za opozicionu borbu. Imas sigurno 2 milje ljudi koji su protiv Vucica, neki glasaju, a neki i ne glasaju na izborima. To je jedno lepo medijsko trziste koje skoro da niko ne "napada", a ne napada, jer ne sme da napada. Plain and simple. Da postoje ekonomske slobode i jednakost pred zakonom, ne bi imali razloga da kukaju na Pink i Mitrovica, nego bi neki privatni iskoristio sansu da zaradi pare na tom opozicionom trzistu i paff .... probijena medijska blokada. Pa u mojoj kuci se gleda jebena Al Jazeera, nemas gde vesti da pogledas da nisu zagadjene Vucicevom propagandom.
Jel ti stvarno mislis da su oni uopste imali toliku kontrolu? Oni su dobili pare spolja, dobili su zadatak, dobili su vlast i posle je bila naplata za uslugu, a ta usluga je bila u vidu rasprodaje industrije ili "fire sale" sto mi preko bare rekli, a pri tome, zasto bi se EU/USA i ekipa zezali da urgiraju na nekom postenju i slobodnom trgovinom kada toga nema nigde u svetu. Ostavili su takav sistem jer su i pomogli takav sistem kriminalne vlasti, gde mogu da uticu i manipulisu kako zele bez ikakvih tragova i "otisaka prstiju." 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ma koji ti je kurac?  Uprli oni da uniste raspalu srpsku ekonomiju posle devedesetih! Jako mudo!
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
vlast prosto troluje...

trenutno...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
KAKVA JE BUDUĆNOST "1 OD 5 MILIONA" Na protestima sve manje ljudi, postoji li ALTERNATIVA
23.07.2019. 07:00
 Logično je da se energija jednom istroši: Sa protesta "1od 5 miliona" u Beogradu Foto: Oliver Bunić / RAS Srbija
Protest "1 od 5 miliona" i dalje se održava svake subote u Beogradu, ali je građana na ulicama sve manje, zbog čega se postavlja pitanje koja je svrha ovakvog okupljanja i da li opozicija ima alternativu?

Čak i jedan od redovnih učesnika protesta, lider PSG-a Sergej Trifunović priznao je da se energija na tim okupljanjima gotovo u potpunosti izgubila.

- Meni se čini sa ove distance kao da neko namerno ruši te proteste. Kao da su oni namerno loše vođeni sa namerom da se raspe snaga naroda. To je misao koja mi se javila u poslednja tri dana pošto sam prilično učestvovao u isterivanu naroda na ulicama. Malo smo potcenili narod i njegovo nezadovoljstvo. Umesto da ga mi vodimo, mi kao da smo učinili sve da razvodnimo te ljude da ih odbijemo od protesta. Ja sam prestao da idem na te proteste - istakao je Trifunović u prošlonedeljnom intervjuu na kosovskoj RTK2.

Kako je rekao, to je učinio zato što su protesti “kompletno jako loše vođeni od samog početka prema kraju”.

- Kao da je vođeno da se ne desi ništa. Kao da je neko namerno to uradio. Zašto? Ne znam. Verovatno da razvodni snagu još malo. Ko je to uradio? Videćemo - naglasio je lider PSG-a, i dodao da jedini način da se nešto promeni vidi na izborima i da mu “poziv na bojkot deluje kao jalovo vođenje protesta”.

Ivo Čolović iz CESID-a smatra da se narod očigledno zasitio protesta.

- Logično je da se energija istroši kada se protesti održavaju svake subote, a pritom su organizatori menjali ciljeve, konstantno postavljali, pa zaboravljali te iste uslove da bi na kraju ostali bez ideje. Nijedna ideja nije beskonačna. S druge strane, mora se reći da su protesti ostvarili određenu svrhu, pomenuti su u izveštaju Evropske komisije, ali doneli i nešto drugačiji odnos vlasti. Tako je vlast najavila kontrolu biračkih spiskova, što je jedan od osnovnih zahteva opozicije - kaže Čolović.

Opozicija po njegovom mišljenju nema mnogo načina borbe protiv vlasti.

- Ako se odluči za bojkot izbora, onda ne postoji drugi način borbe protiv vlasti osim na ulici. S tim, da bi bojkot uspeo, opozicija mora možda da napravi i jaču kampanju nego za izbore. Ukoliko narod bude imao prilike da bira, recimo, između SNS-a, SPS-a, Sergeja Trifunovića, Nenada Čanka, Čedomira Jovanovića, SRS-a i ako izađe između 52 i 57 odsto birača, bojkot neće imati nikakvu svrhu. Ako, pak, opozicija odluči da ne bojkotuje izbore, onda je jedini način da se upusti u parlamentarnu borbu - podvlači Čolović.

Politikolog Vladimir Goati ističe, pak, da je trenutno mrtva sezona, pa očekivano ima manje ljudi na protestima.

- I u gradskom prevozu je manje ljudi. Verovatno će od septembra biti znatno više učesnika na protestu. Ono što je najbitnije jeste da je dijalog, odnosno okrugli sto vlasti i opozicije, neizbežan ukoliko želimo da izbori imaju i legitimitet, a ne samo legalitet. Bojim se jedino da je sve manje vremena za dogovor, a bez sporazuma Srbija će ući u krajnju neizvesnost, zbog čega bi morala da reaguje i međunarodna zajednica - smatra Goati.

Boško Obradović, Dveri

Ako sad odustanemo od zahteva za slobodne medije i fer izbore, sada kada su i relevantne međunarodne organizacije i domaća stručna javnost rekli da su ti zahtevi normalni i opravdani, posle nećemo imati drugu šansu da se za njih izborimo.

Zoran Lutovac, DS

Dok ima razloga i nezadovoljnih, biće i protesta. A njih ima sve više. To se sada ne odražava na masovnost protesta, ali to će se promeniti. Događaj okidač, ako ne neki pre, biće svakako raspisivanje izbora pod nepromenjenim uslovima.

Miroslav Aleksić, Narodna stranka

Protesti ne smeju da prestanu jer su oni izraz nezadovoljstva građana i nada da se stvari mogu promeniti. Taj plamen slobode će trajati sve dok se ne stvore uslovi za fer i demokratske izbore i normalan politički život.

Radomir Lazović, Ne(da)vimo Beograd

Prebrojavanje ljudi koji protestuju je pogrešno, jer su razlozi zbog kojih su oni na ulicama mnogo bitniji. A razloga je puno, od loših uslova života, preko devastacije i otimačine javnih i prirodnih dobara, do razaranja demokratskih institucija.

Mila Jovanović, "1 od 5 miliona"

Od prvog dana smatram da protesti treba da se održavaju svake subote. Ljudi koji su na ulicama, bez obzira na broj, dokaz su da je ovakav vid bunta neophodan u sistemu koji stoji na staklenim nogama korupcije, neistine i ličnih interesa.

Borko Stefanović, SSP

Protesti će trajati dokle god ljudi žele da protestuju. Očekujem da od jeseni budu masovniji i dobiju neke druge vidove. Povoda za proteste ima i više nego što je normalno za jednu civilizovanu zemlju.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Budućnost bi bila da neko napravi neku normalnu stranku za početak...
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ako vlast pravi manje gresaka...teze je biti opozicija...

inace delegiranje spolja...najvise koristi nasim vlastima i politicarima...

pa tek onda ovima spolja...

mada i oni to koriste iskljucivo u svrhu unutrasnje politike..
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 217 218 220 221 ... 233
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.