Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tramvaj izleteo iz sina u Resavskoj, jedna osoba poginula  (Pročitano 983 puta)
13. Nov 2018, 12:09:53
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
JEZIVA SVEDOČENJA OČEVIDACA "Tramvaj je bukvalno priklještio muškarca, vozač je na sav glas vikao: Nisam kriv, nisam kriv!"
12.11.2018. 22:31


nesreca resavska foto vladislav mitic0028Foto: Vladislav Mitić / RAS Srbija

Hitna pomoć je brzo došla, ali mogli su samo da konstatuju smrt mladića. Tramvaj ga je bukvalno priklještio, a vozač tramvaja je vikao na sav glas: "Ja nisam kriv, nisam kriv!"

Ovako očevidac I. S. za "Blic" prepričava detalje stravične nesreće koja se dogodila jutros u Resavskoj ulici, kada su se, pod još uvek nejasnim oklnostima, sudarili automobil i tramvaj na liniji broj 12. Prema prvim informacijama vozač automobila marke "dacia" prošao je kroz crveno i zakucao se u tramvaj, koji je od siline udarca izleteo iz šina, pokosio pešaka, pa se zabio u drvo, a potom i u zid zgrade Ministarstva odbrane.

Međutim i vozač tramvaja i vozač automobila su, pre odlaska u bolnicu, rekli da nisu krivi za udes. Vozač automobila je priveden, saopšteno je večeras iz MUP-a, priveden i određeno mu je zadržavanje do 48 sati.


Foto: Vladislav Mitić / RAS Srbija
Očevidac, I. S. kaže da je bio u zgradi kada je jutros oko osam sati čuo strahovit prasak.

- Čuo sam veliki prasak pa sam izleteo iz zgrade. Bukvalno sam uleteo u oblak prašine i pokušavao sam da pomognem svima tu. Odmah sam pozvao hitnu pomoć, ali mogli su samo da konstatuju smrt mladića koji je ležao ispod tramvaja - kaže on za "Blic".


Foto: Vladislav Mitić / RAS Srbija
Kako dodaje, čoveku kog je pregazio tramvaj "nije bilo spasa".

- Doktori su ga kačili na aparate, tražili mu puls, ali ništa... tramvaj mu je gotovo presekao noge - rekao je on.

U stravičnoj nesreći poginuo je Slaviša T. (42), a teško su povređena oba vozača, tramvaja i automobila, dok je u udesu povređeno još nekoliko putnika iz tramvaja.


Foto: Vladislav Mitić / RAS Srbija
Još jedan očevidac udesa, rekao je za "Blic" da je sišao na ulicu čim je kroz prozor stana video šta se dogodilo.

- Čudo je da još neko nije poginuo, jer je pored muškarca kog je pokupio tramvaj bilo još nekoliko ljudi - kaže on.

Kako dodaje, sve se dogodilo brzo.

- Nisam video sudar, al sam čuo jak udarac i čuo sam zvuk lomljave. Strašna tragedija, putnici su bili u šoku - rekao je on.


Foto: Vladislav Mitić / RAS Srbija
Kako je dodao, hitna pomoć je brzo povređene putnike prevezla u Urgentni centar, dok je na pločniku ostalo telo stradalog muškarca.

- Svi su bili u panici. Molili su za pomoć - rekao je on.

Automobil koji je učestvovao u udesu uklonjen je iz Resavske ulice. Policija još pokušava da ukloni tramvaj.

Na licu mesta ostala su velika oštećenja, uništen kolovoz, oboreno drvo, kao i ulubljenje u zidu zgrade u koju se zakucao tramvaj.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"SUDBINA MU NIJE BILA NAKLONJENA" Porodica pešaka kog je pregazio tramvaj u stravičnoj nesreći u Resavskoj u ŠOKU
13.11.2018. 07:56


Slaviša Tešić facebookFoto: Facebook / screenshot
Porodica i prijatelji Slaviše Tešića (43) iz Stanara, koji je preminuo juče u centru Beograda kada ga je pokosio tramvaj koji je zbog udesa ispao iz šina, u šoku su zbog strašne tragedije.

Naime, Tešić je iz Republike Srpske, ali je posle završetka ugostiteljske škole otišao na rad u Beograd, gde se oženio i u braku sa suprugom Nafijom bio pet godina.

Imaju ćerku od dve godine, a sa njima je živeo i Nafijin sin iz prvog braka, kojeg je, kažu Slavišini prijatelji, prihvatio kao svoje dete.

- Porodica je čula za vest neposredno posle tragedije i u ponedeljak otputovala u Beograd - rekao je Tešićev kum Lazo Zeljić.

Sin Slobodana i Smiljke bio je čovek za primer. Dobro je činio svakome ko bi mu se obratio za pomoć, ali mu očigledno sudbina nije bila naklonjena - rekao je on za Novosti.

Nastradali Slaviša Tešić je dve godine radio u Beogradu za firmu koja se bavi ugradnjom prirodnog kamena.

- Odmah posle nesreće policija me je obavestila da je Slaviša nastradao - priča direktor firme u kojoj je radio. - O tome sam obavestio njegovu suprugu Nafiju. Porodica bi trebalo da dođe u Beograd i identifikuje telo. Svi su u šoku, a i mi ovde, još ne možemo da verujemo šta mu se dogodilo. Zaista je bio dobar i vredan radnik, pravi majstor. Ovde je radio, zarađivao i izdržavao porodicu koja živi kod Doboja. Kad god je mogao, odlazio je da ih vidi.

Slavišin direktor kaže da su mu u policiji rekli da nesreće ne bi bilo da je "dačija" udarila tramvaj makar deset centimetara više ili niže.

Do stravične nesreće došlo je oko 8 sati juče kada je automobil prošao na crveno svetlo i udario u prednji deo tramvaja. Tramvaj je od siline udarca iskočio iz šina, pokosio Tešića i usmrtio ga na licu mesta, pa se zakucao u drvo, pa u zgradu.

U nezapamćenoj nesreći u Resavskoj ulici u centru Beograda povređeno je još šest osoba, uključujući i vozača tramvaja i automobila.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
ja se iznenadio kada sam čuo da se tramvaj vozi B kategorijom uz neku doobuku.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"Slaviša je žurio na posao i na samo par minuta od firme NESTAO JE U SEKUNDI"
15.11.2018. 11:44
Slaviša TešićFoto: RAS Srbija
"Slaviša je kobnog dana krenuo na posao kao i svakog dana. Bio je nedaleko od svog radnog mesta kada je poginuo ni kriv ni dužan. Ostali smo bez njega u sekundi."

Ovako započinje za "Blic" priču Lazo Željić, venčani kum Slaviše Tešića (42), čoveka koji je tragično nastradao u ponedeljak ujutru u saobraćajnoj nesreći kada ga je pokosio tramvaj koji je zbog udesa ispao iz šina. U šoku i neverici zbog iznenadnog gubitka i tragedije koja ih je zadesila članovi porodice nastradalog Slaviše nemaju snage da govore.

Njegov venčani kum Lazo Željić u ponedeljak je pravo iz Republike Srpske, iz rodnog mesta tragično nastradalog Tešića, došao u Beograd. Kako kaže, ne može da veruje šta se desilo, da je svet izgubio najbolju osobu koja je postojala.

- Slaviša je 2009. godine iz svog rodnog mesta nedaleko od Doboja odlučio da dođe u Srbiju. Imao je dvojno državljanstvo - Bosne i Hercegovine i Srbije. Bio je vredan. Ubrzo je našao posao. Zaposlio se. Upoznao svoju suprugu, ubrzo se oženio. Ženinog sina je prihvatio kao svog. Dao mu je svoje prezime. Sa ženom je dobio i ćerkicu od dve godine. Oboje će sada odrastati bez oca - teškim glasom priča Lazo.

Sa knedlom u grlu Lazo dodaje da je njegov kum nastradao na putu ka poslu. Iznenada. Ni kriv ni dužan.

- On je bio vredan čovek. Moj kum, duša od čoveka. Radio je non-stop. U ponedeljak je išao na posao koji je na Bulevaru kralja Aleksandra. Ubio ga je tramvaj na svega pet minuta od posla. Ne možemo da verujemo da ga nema - kaže Lazo i dodaje da će Slaviša biti sahranjen u svom rodnom mestu nedaleko od Doboja.

Podsećanja radi, Slaviša Tešić nastradao je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u ponedeljak ujutru na raskrsnici Krunske i Resavske ulice. Nesrećnog muškarca usmrtio je tramvaj koji je saobraćao na liniji broj 12 koji je posle sudara sa automobilom "dačija" izleteo iz šina, udario u drvo, pokosio pešaka i zakucao se u zid. Vozilo GSP-a zaustavilo se tek pošto je udarilo u zgradu Ministarstva odbrane u Krunskoj ulici. Prilikom sudara povređeno je šestoro ljudi, među kojima je i jedna trudnica (32). Četiri putnika tramvaja prošla su sa lakšim povredama, dok su vozač tramvaja Z. M. (55) i vozač "dačije" D. M. (49) pretrpeki povrede opasne po život.

Prema rečima očevidaca, sve se odigralo munjevitom brzinom, a kako se sumnja automobil je prošao na crveno svetlo i izazvao nesreću.

- Čuo sam jak udarac i lomnjavu, a kada sam istrčao iz zgrade, video sam oblak prašine. Tramvaj je pregazio pešaka, prikleštio ga uza zid, gde se i zaustavio. Odmah sam pritrčao da pomognem, a tada sam čuo vozača kako viče "nisam kriv, nisam kriv". Putnici su dozivali u pomoć. Bilo je strašno - kazao je očevidac za "Blic".

"Blic" je pokušao da razgovara sa vozačem tramvaja, ali on nije bio u mogućnosti s obzirom na to da je i povređen i da je istraga u toku.

Saslušanje vozača

Vozač "dačije" D. M. (49) osumnjičen je za izazivanje nesreće uhapšen i određeno mu je zadržavanje do 48 sati.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.