Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Јевреји међу десничарима  (Pročitano 1442 puta)
02. Okt 2018, 21:21:39
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Јевреји међу десничарима
Група је мала, али је изазвала велику дебату – у недељу се у оквиру десничарске Алтернативе за Немачку оснива група „Јевреји у АфД“. Странка позива Јевреје на заједничку борбу против „исламизације“ земље.

   
 дефаулт
„Након цивилизацијског слома током националсоцијализма, ми желимо да јеврејски живот у Немачкој поново процвета. Управо с обзиром на чињеницу да је опстанак јеврејског живота у Западној Европи угрожен исламизацијом, ми свим снагама морамо да се томе одупремо“, написала је Беатрикс фон Шторх, посланица Алтернативе за Немачку.

Та странка крајње деснице, коју многи оптужују за кокетирање са нацизмом и расним теоријама, налази се на мети критика након што се унутар партије формира иницијатива „Јевреји у АфД“ која званично треба да почне са радом у недељу (7. октобар).

Такво формирање фракције или интересних група није ништа необично у немачком партијском спектру – у истој партији рецимо функционише и група „Хришћани у АфД“.

Али за АфД у немачком мејнстриму важе другачија мерила чему су челници ове партије итекако сами доприносили. У јуну је, рецимо, председник станке Александер Гауланд описао раздобље нацизма као „брабоњак у хиљадугодишњој немачкој историји“.

Нејасно је колике симпатије међу Јеврејима ужива АфД са својом превасходно антиисламском и антиимигрантском реториком. Али очито има довољно Јевреја у самој странци да могу да формирају поменуту радну групу.

Саопштење је изазвало је збуњене реакције истакнутих јеврејских личности у Немачкој. „АфД јесте и остаје партија у којој се антисемити осећају и више него пријатно“, изјавила је Шарлоте Кноблох, бивша председница Централног већа Јевреја у Немачкој за таблоид Билд. То што „Јевреји могу сами себи да оправдају чланство у таквој партији је апсолутно запањујуће“, изјавила је она.

АфД и прикривање кривице

Истакнути политичари су се такође изјаснили против групе. „АфД никад није повукла јасну линију код антисемитизма у последњих неколико година“, каже Кристијан Линднер, шеф немачких Либерала, за ДW. „Покретање такве платформе може само имати карактер смоквиног листа. Позивам јеврејске грађане да не падну на то.“

На то је поменута Фон Шторх одговорила да ко овако попут Линднера назива Јевреје који се из убеђења ангажују у АфД „смоквиним листом“ и сам има проблем са антисемитизмом. „АфД је заступница конзервативних, евроскептичних Јевреја критичних према исламу. Њих у Немачкој има много више него што наши политички противници желе да прихвате.“

 Ханновер АфД Партеитаг Гауланд Сторцх
Гауланд и Фон Шторх, истакнута лица АфД

Шеф Хришћанске организације странке Јоахим Кус, говориће на догађају поводом оснивања ЈАфД, на коме се очекује да присуствује око 20 „чланова оснивача“ – мада је Кус умањио значај тог броја.

„Није важно колико ће се људи појавити на оснивању јеврејске групе у АфД“, каже за ДW Јоахим Кус, шеф хришћанске групе у овој странци. Претпоставља се да ће оснивача бити двадесетак. „Хришћанска група је почела са око двадесет људи, а сада нас има скоро десет пута више. Ово су људи који имају храброст да започну нешто и добијају много критика. Али ми их подржавамо и поздрављамо то што раде“, додаје Кус.

Одговарајући на коментаре Кноблохове и осталих јеврејских лидера, Кус каже: „Заиста сам шокиран, искрено. То се уопште не односи на оно што ми јесмо. АфД није антисемитска партија. Ми не толеришемо антисемитизам у партији. Уколико се појави, ако то приметимо, ти људи буду избачени из партије.“

Међутим, последица по чланове странке који дају антисемитске изјаве практично не постоје. У 2016. години, Волфганг Гедеон, члан покрајинског парламента у Баден-Виртембергу, напустио је посланички клуб АфД, али није избачен из странке. Он је у својим књигама релативизовао холокауст и јудаизам називао „унутрашњим“ непријатељем хришћанства док је ислам „спољни“ непријатељ.

Прошле године АфД није успела да избаци из својих редова Бјерна Хекеа, шефа пртијског огранка у Тирингији који је споменик страдалима у холокаусту у Берлину назвао „спомеником срама“.

„То се увек цитира, али он није рекао да је споменик срамота за Немачку, него да је сећање које он чува срамотно“, рекао је Кус. „Наравно да је то што је рекао амбивалентно, али не можете да скратите и исечете изјаву и тврдите да је то антисемитска изјава.“

Група Јевреји у АфД у једном саопштењу признаје да у партији има „појединих случаја антисемита“, али додаје да се „жеља АфД да Немачка поново постане самопоуздана земља не коси са јеврејским интересима“.

Размотрите гласника

Заправо, упркос речима самих чланова партије, у изјави поводом оснивања групе наглашава се улога АфД као бедема против уоченог антисемитизма „муслиманске омладине“ у Немачкој. Кус тврди да је антисемитизам присутан у арапским земљама. „За њих је то нормално“, каже он. „Зашто би били другачији када стигну овамо?“

Међутим, званична статистика полиције указује на то да више од 90 одсто антисемитских инцидената у Немачкој има крајње десничарске мотиве. Чини се да је у порасту страх јеврејских заједница широм Европе.

Заменица директора Светског јеврејског конгреса Марам Штерн, изјавила је за Билд да „АфД није као ниједна друга партија“. Изјавила је да АфД отворено користи говор мржње против мањина, и упозорила јеврејски народ да не легитимизује партију својим учлањењем.

https://www.dw.com/sr/jevreji-me%C4%91u-desni%C4%8Darima/a-45708943
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ja sam navodio primer ovde...

nemacki okupatori su uvek koristli ljude iz lokala...

ovde je takav slucaj...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
Значи Немци су окупатори и у својој земљи.  Smile Smile

Па ваљда је логично да АфД привуче највеће исламофобе, као што је логично да се левичари лижу са исламистима.
Што се тиче браће ...
Kod:
[b] Али зато чак 12 одсто миграната из бившег Совјетског Савеза сматрају да је АфД најбоља немачка странка.
[/b]
https://www.dw.com/sr/migranti-u-nema%C4%8Dkoj-su-konzervativni-bira%C4%8Di/a-45723518
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.