IN < - Mešoviti brak, problemi na nacionalnoj osnovi - >LO
(1/8) > >> :: Odgovori!
Autor: mbč :
Pozdrav svima.  Postajem jako frustriran zbog nacionalističkih gluposti i počinjem da imam ozbiljnih problema u braku.  Zato ću da napišem ovaj post, više da olakšam sebi nego što očekujem da čujem nešto pametno  :D.

U braku sam već 4 godine, različitih smo nacionalnosti supruga i ja (nije bitno za priču kojih).
Pre godinu dana smo dobili kćerkicu, volimo se i uživamo u roditeljstvu.

Ali stalno se vraćamo s vremena na vreme istom problemu oko kojeg se posvađamo.  I ne vidim dobro rešenje.

Suprugini roditelji su me prihvatili u početku dobro, sve je bilo ok tokom zabavljanja.  Njeni roditelji su inače razvedeni i žive dijametralno suprotne živote.  Otac je može se reći normalan, debelokožac koji gleda samo sebe i ne meša se preterano u naš život.  Problem imam sa njenom majkom.

Ona je žena koja nakon razvoda nije nastavila život, upala je u depresiju, već 20 godina je na nekim tabletama i oterala je sve bližnje od sebe.  Moja supruga je kao dete propatila nakon razvoda dok je bila sa majkom, brinući o njoj da ne digne ruku na sebe, sama se školovala i borila kroz život.

Problem počinje u zadnje 2 godine otkad je njena majka otkrila fejsbuk, žena non stop piše razne gluposti.  Svađa se sa neistomišljenicima a okružila se sa par sličnih budala koji joj daju podršku.  Pitate zašto me se to tiče.
E pa ne bi bilo problema da redovno ne objavljuje nacionalističke tekstove, hvali ratne lidere svog naroda dok sve najgore o mom narodu piše.  Žena je u nedostatku života pronašla smisao svog bitisanja u provociranju na fejsbuku samo da razbije učmalost.

Suprugi je dugo trebalo da otvori oči i vidi koliko me to sve vređa.  Ženu sam obrisao sa fejsu, ne viđam je često (hvala Bogu) a kad je vidim samo pričam iz kurtoazije.
Ne želim svoju kćerkicu da uskratim za ljubav bake (mada ta žena nikoga ne voli, najmanje sebe) ali postaje nepodnošljivo čitati te njene javne objave.  Supruga je milion puta rekla majci da prestane to da radi, kakav uticaj ima na mene ali ne vredi.  Ona fura po svom a moja supruga je previše slaba da prekine sa njom taj toksični odnos.  Ne mogu da shvatim kakva je to majka koja rasplače trudnu kćerku, obriše je sa fejsbuka i prekinem kontakt mesecima sve dok je trudna kćerka prva (iz slabosti) ponovo ne kontaktira.

Ne znam šta da radim, ne mogu da ignorišem više ponašanje punice, frustriran sam jer je supruga brani odnosno neće da prekine odnos sa njom (znači sve joj je dozvoljeno), najviše me boli kad ode sa kćerkicom njoj u posetu.

Krajnji korak koji ne želim da uradim jeste da zabranim da viđa dete dok ne prestane da sere po meni ali znam da i to nije neko rešenje.  Počeo sam da mrzim ženu a to nikako nije dobro.  

Plus trpim pritisak i od strane svojih roditelja koji su s pravom takođe prozvani i uvređeni jer su uvek najlepše se ophodili prema mojoj punici.  Moji roditelji ne smeju reč da kažu protiv moje supruge, uvek sam tu da je zaštitim, dok ona ne štiti mene od svoje toksične majke.

Tako da sam trenutno sa svima u konfliktu i dođe mi da odjebem sve dok ne puknem

Autor: Raven_Claw3190900 :
Пошаљите је у бању да упозна неког декицу.
Autor: Anea :
Vi treba da imate svoj zivot i svoju porodicu, a baka ako zeli da bude deo porodice, neka se potrudi, i pre svega, pocne da postuje svoju cerku.

Ako to nije u stanju, ako joj je ego vazniji od deteta, onda neka se nosi i tornja, jer vase dete ne zasluzuje da bude odgajano pored takve toksicne osobe.
Autor: dabisha :
To je problem koji tvoja Zena treba da resi ako je to stvarno problem.
A tebe treba da boli uvo I da ne budes ni kulturan prema njoj ako te nervira.. Uz dogovor sa svojom zenom.
Svadja sa svekrvom sta ti dodje, do kraja zivota, nije nista tragicno
Autor: bluesoniq :
Da sta te boli uvo za neku babu koja serenda po facebooku
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana