Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kako živi prosečan Slovenac 27 godina posle izlaska iz SFRJ?  (Pročitano 8230 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Ma daj bre to sto vas par ljudi lupate gluposti jer mislite da ja i meni slicni iz sujete pljujemo po EU..grdno se varate Smiley
Ko da bih ja imao nesto protiv da se mi preko njihovih ledja obogatimo i dignemo sebi standard Smiley
Bezobzira na moju mrznju prema njima, njihove pare volim..samo price koje se sire su retardirane i nemaju veze sa pravim zivotom..sa realnom pricom.

Ljudi koji ovde seru i glume diplomirane ekonomiste (sistem ili dabisa), na drugim temama ce da budu vrhunski biolozi a na religiji i slicnim temama filozofi.
Ja kad ove stvari pisem ne pisem kao neko ko drzi ekonomiju u malom prstu. Govorim iz ugla obicnog coveka koji tu i tamo cuje necije iskustvo, sam dozivi nesto..procita ili pogleda Smiley

Drugo, za razliku od godina kad se uz pomoc domacih lopuza EU uvukla u nas u zemlju..sada u 2018. vecina gradjana je tu i tamo informaticki pismeno. Svaki drugi "Matoriji" pravi sebi facebook profil ima mejl i gleda jutjub.
Samim tim ne mozes toliko da lazes ljude.
Ko stvarno misli da se u Sloveniji zivi dobro, neka progula sta oni o tome misle ili iskustva ljudi koji su neko vreme radili tamo.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
I šta kažu ti ljudi užas, loše?
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
- Ono što je slovenačko društvo očekivalo od EU je bilo pomalo naivno, da će biti samo med i mleko i samo olakšice za naše društvo. Na nivou države Slovenija ima više prilika, u spoljnoj politici, na primer, jer ona je mala, ne može sama da uspostavi bezbednost i treba da bude ekonomski otvorena. Tako da, na nivou države, nema toliko očiglednih negativnih posledica, ali ih ipak ima. Na primeru ekonomske krize se pokazalo da politički sistem EU i ECB nisu baš radili u korist svih država EU, već samo za one velike. Pokazalo se da postoji unutrašnja nejednakost država - rekla je Fenko.

Što se tiče problema nezaposlenosti, poslednji podaci pokazuju stopu od 10,2 odsto, prema čemu je Slovenija bolja od Srbije (13 odsto), ali se ipak nalazi ispod trenutnog proseka za EU (8 odsto).

......................................................

Iako je prosečna plata u Sloveniji, koja iznosi oko 1.000 evra (2004. bila je oko 700 evra), za naše pojmove velika, činjenica je da život u Sloveniji nije jeftin i da taj iznos ne obezbeđuje luksuzan život. Na vrhuncu ekonomske krize, Slovenija je dosta stradala. Između 2009. i 2013. godine imala je drugo najveće povećanje siromaštva u EU, lošija od nje je bila samo Grčka.

Najugroženija je Savinjska regija, gde se nalaze gradovi kao što su Celje i Laško. Međutim, evrointegracije su omogućile Slovencima da putuju po EU pa i da traže bolje plaćene poslove. Mnogi mladi Slovenci tako odlaze da žive u Austriju i Nemačku gde prihvataju i poslove za koje su prekvalifikovani, ali imaju bolju zaradu.

Blic
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Meni drug koji zivi u sloveniji kaze da mu je dobro i da je slovencima uglavnom dobro.

Statistike kazu da im nije lose. Ako prodjes kolima lepo izgleda.... To znam
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ovi slovenci su na niske grane spali kad se uporedjuju sa srbijom...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Sto volim uvek ove price "moj prijatelj, brat, sestra, cava" zive u X zemlji, i kazu kako im je sve super. Slusajuci pojedine, u svakoj zemlji van Srbije je divno, i raj na zemlji. U Rusiji su Putin i Bog, i to je toliko razvijeno da Ruse treba da bude sramota koliko im je dobro. Ista stvar sa bilo kojom drugom zemljom. 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne znam. za X zemlju nikad cuo nisam
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
...
Prvo, firme su bile izmestene iz Srbije u Hrvatsku i Sloveniju.
...

Ei Nis je inace bila velika firma u Sloveniji ?
Gosa je inace bila velika firma u Sloveniji ?
Servo Mihalj je inace bila velika firma u Sloveniji ?
Industrija mesa Topola je inace bila velika firma u Sloveniji ?
IMT je inace bila velika firma u Sloveniji ?
PKB je inace bila velika firma u Sloveniji ?
Dijamant je inace bila velika firma u Sloveniji ?
Hemofarm je inace bila velika firma u Sloveniji ?

Secerane, masinska industrija na sve strane, tako je izgledala SFRJ.

To uopste nije istina - kao sto vidis - neko te je jako lagao, ali bas jako.

Kada kazes "izmestene" verovatno mislis na to da u drugim republikama nisu trebale da postoje a ne izmestene.

Znam, ostale republike su trebale da budu vazali i kolonije Srbije... ali znas... ta ideja je propala - to je Slobodan M.
hteo.



Znam sve to je trebalo da bude u Srbiji, a ostatak prazan... ali to ne ide tako.

Nisam ja kriv sto tebe lazu.

Lazu te i kada kazu da pripadas nekom superiornom narodu - naciji - veri (  Smile )

Drugo, imas pristupne fondove koji ce ti dati 20 miliona ako prodas svoje firme koje vrede 100 milliona za 10.  Sto se sistematski radi.

Kada se prodaje firma ili njene akcije... ona vredi tacno onoliko koliko je neko spreman da plati.

Naravno ako se prodaje javno i transparentno - bira se najbolji ponudjac.

E sada sto najveci pogon za proizvodnju kocija, kapaciteta 10 000 kocija mesecno ne vredi mnogo
u eri motora sa unutrasnjim sagorevanjem...

to je tako.

Trece, protok o kojem ti pricas, ne postoji u EU, jer imaju oni dovoljno svoje demagogije i dogme.

У праву је систем ЕУ нуди слободан проток људи...зато је Бугарска опустела од кад је постала члан ЕУ а и Хрвати имају огроман проблем са наглим исељавањем од кад су постали чланови... Smile
Pa da, to je tacno, i chorava koka koje zrno ukljune.

Narano da postoji i sam si to potvrdio....

 Smile Smile Smile Smile Smile

Sto volim uvek ove price "moj prijatelj, brat, sestra, cava" zive u X zemlji, i kazu kako im je sve super. Slusajuci pojedine, u svakoj zemlji van Srbije je divno, i raj na zemlji. U Rusiji su Putin i Bog, i to je toliko razvijeno da Ruse treba da bude sramota koliko im je dobro. Ista stvar sa bilo kojom drugom zemljom. 

Niko ne kaze da je raj.

Svaka zemlja ima svoje probleme, u USA je zdravstveno osiguranje npr. problem.

Kazu da neke drzave imaju visi standard od Srbije, kao na primer..

Svajcarska, Norveska ili na primer Slovenija.

To znaci da su im prosecne plate i kupovna moc prosecnog coveke vece i to je to.


A sto se tice pokojne SFRJ po kojoj pljujes, to je drzava koja je proizvodila mlazne avione i racunare.

A hiper-naciJonal-vera-vecera Srbija, sa imperatorom na celu...

mota kablove a motaci su radnici u ... pelenama.
« Poslednja izmena: 30. Jun 2018, 20:54:59 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Hvala Bogu da Jugoslavije vise nema i ne daj Boze nikad vise da je ima.
Samo Srbija i nista drugo.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Hvala Bogu da Jugoslavije vise nema i ne daj Boze nikad vise da je ima.
Samo Srbija i nista drugo.

I profi motaci kablova...
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.