Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: HTEO JE PLATU - a postao meta PUTINOVIH SNAJPERISTA  (Pročitano 3435 puta)
08. Apr 2018, 21:19:25
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
HTEO JE PLATU, A DOBIO METU NA ČELU

Kako je Užičanin vitlao EKSPLOZIVOM na kranu u Sočiju pred očima PUTINOVIH SNAJPERISTA




Nije na pozor, nego na znanje Užičanima – sivim taksi „micubišijem“ pod brojem 592 upravlja Arsenije Basur (45), čovek koji je, dižući bunu za radnička prava, digao ruske bezbednosne službe na noge i bio meta snajperista Federalne službe bezbednosti (FSB).

Nišanili su ga dugo kao rizik za bezbednost ni manje ni više nego sadašnjeg predsednika Rusije Vladimira Putina i premijera Dimitrija Medvedeva, a metka su ga spasili poziv prestravljene supruge i lažno obećanje pregovarača na koje je naseo. Scenografija ruska, a priča holivudska, s tim što je on mislio da igra svoju dramu, neznajući da se oko njega raspliće triler.

Posredstvom srpske građevinske firme koja je gradila Soči za Zimske olimpijske igre, Arsenije Basur, danas taksista, radio je u crnomorskom gradu kao tesar. Dugo je bio tamo, pa se i oženio Ruskinjom.

- U to vreme srpske građevinske firme su koristile i naše i ruske rupe u zakonima, pa na gradilište vodile i neprijavljene radnike. Bio sam jedan od njih. Na platu se, mada je kasnila, nisam žalio, ali na ostalo jesam - priča Basur za "Blic".

Sredinom 2009. spasavajući živu glavu od oplate koja se obrušila, skočio je sa platforme visoke 12 metara i slomio petu i povredio dva kičmena pršljena. Tri meseca je bolovao ne primivši za to vreme ni dinar ni kopejku (prim. ured. ruski novac). Kada se vratio na posao, ne kao tesar, već kao portir, rešio je da pravdu uzme u svoje ruke.

- Niko se nije obazirao kad sam tražio odštetu za povredu na poslu i novac koji sleduje za bolovanje. Nisam mogao da ih prijavim, jer ni sam nisam bio prijavljen kao radnik, dakle, za Ruse nisam ni postojao. Rešio sam da štrajkujem glađu. Napravio sam molotovljev koktel, pred kraj prve smene iskoristio odustvo kraniste i popeo se na kran, pored kabine na visini od 40 metara. Telefonom sam obavestio da ostajem ovde, dok ne legne novac i da ću gađati koktelom svakog ko pokuša da se popne do mene - prepričava Užičanin.

Znao je da je se kran nalazi u bulevaru koji je veza aerodroma u Sočiju i predsedničke rezidencije, ali ne i da naredne noći njima treba da prođu prve dve glave Ruske Federacije i da su preduzete sve mere da se nešto nepredviđeno desi.

A nepredviđeno se dešavalo. Srbin, tesar, stajao je na kranu, tik uz put. Nije ruske službe zanimala njegova revolucija, nego onaj eksploziv kojim je vitlao.

Dva sata od kada je objavio štrajk počela je opsada gradilišta. Skupljala su se vozila sa obeležjima FSB-a i redovna policija, specijalci, hitna pomoć, čak i patrola Interpola, s obzirom na to da je Basur strani državljanin. Pomišljao je „otkud sve ove službe, zar toliko zavređujem pažnju da se sve digne na ovaj nivo“. Gledao je ono što se dešavalo ispod njega, nemajući pojma da iz tajnih busija i njega neko gleda - kroz sočivo snajpera.

On je sam hteo svoj novac, ne sluteći da je uzbunio bezbedonosne službe toliko da su prsti antidiverzanatai stiskali oroze do granice strpljenja.

- Šefovi sa kojim sam održavao vezu su me molili da siđem i obećavali novac. Bila je subota popodne, pa nisu mogli da mi uplate na račun, ni u Rusiji ni u Srbiji. Nudili su mi i pare na ruke ako se spustim dole, ali im nisam verovao. Zahtevao sam da novac odnesu mojoj supruzi - seća se Arsenije.



Pregovori su se otegli do duboko u noć. Poslovodstvu firme se žurilo da se drama sa neprijavljenim radnikom što pre okonča. Vreme nije bilo saveznik ni trećoj stani za koju buntovnik uopšte nije znao ni da postoji, a kamoli koliko je zainteresovana za njegov silazak.

- Dva sata iza ponoći, punih 11 od kako sam stupio u štrajk, žena me je pozvala i rekla da su neki ljudi došli i doneli novac. Sišao sam i odmah su me priveli na razgovor - govori Užičanin.

Tek je od bezbednjaka saznao da su ga snajperisti ciljali kao pretnju po Putina, tada premijera, Medvedeva, predsednika, koji su sat kasnije prolazili pored gradilišta.

Gorku knedlu je progutao kada su mu rekli da bi bio upucan da je još samo malo buntovao gore. Laknulo mu je kad su mu objasnili da bi pucali "samo" metkom za uspavljivanje.

- Znali su oni da ja ne planiram ništa protiv Putina i Medvedeva, ali su se plašili da eksplozija može skrenuti pažnju vozačima u njihovoj koloni - veli Basur.

Mnogo gorču knedlu od one isledničke je progutao kada je došao kući. Obećanog novca nije bilo. Jesu ga doneli, ali ga i odneli. Koji dan kasnije ne da više nije bio neprijavljen radnik, već uopšte nije bio radnik. Dobio je otkaz. Još ga drži nada da će nekome zbog svega proraditi savest.

- Bio sam samo jedan od mnogih kojima su kršena prava po ruskim gradilištima - kaže Aresnije Basur.

Ipak, jedini koji je Rusiju digao na noge.

Izvor: Blic.rs
« Poslednja izmena: 08. Apr 2018, 21:19:47 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
 Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
mob
Qtek 小米
 Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
 Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
ccccc..combo breaker
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
pokvaren..
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
budale jbt...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Citat
budale jbt...

Jasta, oce pare, di to ima  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.