Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Некада су гладовали, а данас су једна од најуспешнијих  (Pročitano 3641 puta)
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
Sta mi jos pada na pamet, dosta su mobilni. Cak imaju neke autice koji idu max. 50 km/h i mogu klinci od 16 godina da voze, to vidis skoro na svakom cosku kako se vozikaju. Za socijalno drustvo govori i da imaju dosta kooperativa, nesto u modelu Yu samouprave. Robne kuce "SOKOS" je kooperativa. Jasno, kad si zaposlen imas redovne sednice valjda tu svake po godine i imas pravo glasa kad si zaposlen kod njih.
Inace, najbolji su im letnji festivali, pocinju tamo u Junu, muskarci se obicno otkinu od alkohola dosta rano i ako si na nogama ne mos da se spasis od zenki koje traze nekog iole treznog  Smile
Jedna Finkinja mi je pricala, kaze, svudge u svetu ovi neki menadjeri sto putuju, naruce zensku u hotelu i plate, obicno u hotelskom baru, onako na nivou, a u hotelu u Finskoj u baru zenske dodju dzabe  Smile
A i u dosta slucajeva je Kaurismaki u pravu za neke stvari  Smile
Interesantno je i da imaju romsku populaciju, koja dosta drzi do svoje tradicije :O
Uz to imaju nomade Samije na severu zemlje koji teraju Irvase ko pre iljadu i kusur godina, sad uz savremena pomagala...

Finci svoju državu zovu Suomi  Smile

A ostao im od Engleza spoljni naziv medjunarodno Finska.

Mislim onako bez guglanja da sam davno citao da su Svedjani dali naziv "Finmark", sto dodje kao krajnja granica posto su drzali te delove pa im je to bila granica prema istoku, kasnije se pretvorilo u Finland.

Fince je usralo sa naftom, ali su bili pametni da te pare racionalno koriste i prihvatili socijalnu solidarnost kao društvenu normu. Koliko sam čitao nešto po netu, oni će rado kupiti domaće, čak i ako je višestruko skuplje od uvozne robe, a probaj ti Srbina to da nateraš, odmah će u njemu da se probudi neoliberal koji veliča zakone tržišta, čak i ako na izborima glasa za neke konzervativce ili komuniste.  Kad budem video u Srbiji bogatog levičara, al pravog, ne ko ovi što su bili u JUL-u, znaću da ova zemlja može napred.

Ne gledaju nesto puno kad kupuju da kupuju domace. Ali znaju da plate vise ali da dobiju kvalitet zato. Od odece ne kupuju kinesku boflu vec im nije zao da plate trostruko ali da imaju kvalitetnu stvar koja ce im duze trajati. I ne pale se na kiceraj i sarene krpice. Kad predjes trajektom u Estoniju vis razlike drasticne od finskih zenski.

Placa gde ne placa. Cak placamo da reklamu cini mi se koja govori da smo jeftina radna snaga.

Investirajte u Srbiju, zemlju kvalifikovane, a jeftine radne snage. To je suština reklame na Si-En-Enu koju su platili Privredna komora Srbije i „Invest in Serbia“.



Pa kad nemas nafte, rude, rundik dijamanata i ostale lutrije moras da ponudis sta imas. Kina ko velesila radi isto tako, ko i recimo Vijetnam i ostali...

Mutava zemlja. Pretpostavljam dosadna i depresivna.

Dal imaju..koga boli kurac, ko daje sve u parama.
Jedino sam cuo za njih da imaju dobro obrazovanje.

Dosadna i depresivna, to stoji. Sa druge strane, ko ima decu idealno, najbolji skolski sistem, dobre beneficije i mala stopa kriminala. U Meksiku svakako nije dosadno i depresivno, cak je i toplije, samo sto se overavaju po stopi ko u Iraku a nisu odavno videli rata...
Recimo za nas je stvarno dosadna zemlja ali Finci i ne kriju da im je zemlja dosadna.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Najbolje su dosadne zemlje
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
90% covecanstva ovaj svet ne vidi kao kalenic pijacu...

vi samo niste u tih 90%...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.