Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:39:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 295 296 298 299 ... 323
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Srbija u EU  (Pročitano 557248 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Pa naravno da je vama gnjidama to smesno. Zivis medju potomcima ljudi koji su na najsuroviji nacin ubijali druge ljude.
I medju ljudima cija drzava i dan danas ubija ljude sirom sveta zbog neposrednih interesa.

A ja govorim o referendumu..ljudima cija se kultura svodi na logore i bombardovanja  Smile

Referendum je oblik neposredne demokratije, tj. oblik neposrednog učešća građana u vršenju državne vlasti i donošenja političkih odluka.
Putem referenduma građani se izjašnjavaju (neposredno i tajno) da li su za ili protiv određenog zakona, akta, političke ili druge odluke koje su već donešene ili se njihovo donošenje planira.

Referendum je najčešći oblik neposredne demokratije i kao takav je predviđen u velikom broju ustava u svetu. Po učestalom korišćenju referenduma ističe se Švajcarska, kao i skandinavske zemlje.

Uglavnom, Mandara vise voli nemacki kurac od referenudma. I ja to podrzavam!
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
to sto si besan ne cini da budes u pravu.

inace, upravo u nemackoj referendum na federalnom nivou skoro da ne postoji. ustavom je propisano da se odrzava samo u slucaju izmene federalnih jedinica i eventualno pri promeni ustava ali je taj neobavezan.

nisu nemci sisali vesla da se igraju referendumima
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Morali bi prvo da raspravimo kulturi Nemaca..koji su manje vise mentoli Smiley

Ustvari, generalno gledano ljudi koji zive u EU..uglavnom imaju drugaciju kulturu gledanja na politiku u odnosu na nas ili ne znam vec nekim poput nas. Pa u tom smislu me ne cudi da za bitna pitanja ne koriste referendum.

Na kakvu kulturu mislim..Da ne razvlacim 10 pasusa, skraticu maksimalno.
Ljudi koji zive u EU se ne bave politickom situacijom u svojoj zemlji Smiley Imaju neki njihov izraz na koji sam vise puta naleteo "Pusti to to je politika". Sa bilo kim da razgovaras o nekom sranju koje cini njegova drzava, on maksimalno skida odgovornost sa sebe i prebacuje je na foru "Pa to je politika.." Smiley
Cak sta vise oni o politici svoje zemlje i nemaju blage veze Smiley
Njihova paznja je preusmerena na egzistencijalna pitanja i posao. Sta radi njihova drzava ? Boli ih kurac.

E sad, takvim ljudima uopste nije tesko manipulisati Smiley Covek cija je paznja usmerena da radi 10 ili 12 sati dnevno, koji se vraca sa posla i spusta roletne nije sposoban da isprati crtani film zdravim razumom..a ne neka ozbiljna pitanja.
Robovi (i umni i fizicki), ciji su "Veliki" gradovi prazni radnim danima vec od 8 uvece..i koji zive da se vikendom napiju i drogiraju..predstavljau plodno tle da njihove vlade sprovode u delo sta god zamisle. Smiley
Ja vam garantujem, da Nemacka vlada danas odluci da bombarduje Beograd..Da bi ubedili svoj narod u tako nesto ne bi im trebalo vise od nedelju dana medijske satanizacije i manipulacije Smiley

Sa druge strane imas nas. Ne kazem da smo mi superiorniji od drugih ili Bogom dani. Ali mi imamo kriticku analizu za svaki potez koji povuce nasa vlada ili neki bitan faktor Smiley

E to je razika koju ja podvlacim. Ja mrzim EU i ne zelim da smrde ovde, ali ako vecina zeli EU i to legitimno iskaze..ja se ne protivim ni najmanje Smiley
Ali sredstvima manipulacije, ispiranju mozgova, nasilnim uclanjivanjem u neka clanstva i slicne nacisticke metode..tu vec ide druga prica.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
vi ne mozete da zamislite koji su to ludaci...

ali da bi imali bar neku predstavu...

procitajte stenograme sa nirmberskog procesa...

to je sasvim odgovarajuca slika...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Morali bi prvo da raspravimo kulturi Nemaca..koji su manje vise mentoli Smiley
to je potpuno neozbiljno i nemamo o cemu da raspravljamo

IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Ja u klin ti u ploču. To što ti nabrajaš može lako da se zaustavi izadješ na izbore glasaš Dveri i puj pike ne važi sve to poništiš. Jedina stvar vredna referenduma je članstvo u EU jer prenosiš deo suvereniteta na tu organizacija, a ti zakoni koje oni prepisuju od EU to ti je kao kad bi tražili referendum za zakon o saobraćaju ili za bilo koji zakon koji vlada predloži a parlament usvoji, na šta bi to ličilo.

Da samo sto posledice ne moze da izbrises  Smile
Logika je jasna..Referendum za biranje puta je najnormalnija jebena stvar na svetu, tacka.
Referendum na samom kraju nema nikakvog smisla jer ne sluzi nicemu.
A o suverenitetu da ne pricamo, jer ga ne posedujemo. Mislim ok, ako cemo da govorimo sta imamo na papiru, realnost je drugacija.

Biranju kakvog puta? Ja moram priznati da te ne razumem. Izadjem ja na izbore, dobijem izbore na nekom programu kakav god da je i sad će neko da kaže, a ne ne ne može to tako ti moraš da raspišeš referendum o tome da li ćemo da sprovodimo tvoj program.

Vučić krije mnoge stvari koje ljudi ne razumeju, aranžman sa MMF, cifre, cubvencije, ima tu dosta stvari koje ljudi možda i ne percipiraju, ali EU?! To je kod njega jedna jako transparentna i eksploatisana tema čak i bizarno naglašavana kroz njegov odnos sa kancelarkom Merkel i to zna i poslednji onaj poluobavešteni stanovnik u Srbiji od Kikinde do Leskovca kada ga pitaš o Vučiću i EU i on ima legitimitet da to sprovodi bez ikakvog referenduma. Članstvo je potpuno druga dimenzija i on to ne sme da uradi BEZ referenduma.

Citat
Ako si Madagaskar ne znači, u Evropi jako znači da bi te ostavili svi na miru.

Nije nikom u interesu cackati mecku, okolne zemlje su razoruzali, nema vise tona municije i ostalog nego neka simbolika sminka sa par hamvija i placenih specijalaca i pod kontrolom su NATO-a a nisu recimo silni ko Turska sa Kiprom. Nece te niko dirati ni ako nisi u savezu. Ko sto vidis, i Ameri i Svabe i Putin podrzavaju Vucica i uzdaju se da drzi sve pod kontrolom. A NATO se ne boji sad da ce Srbija biti neka Putinova baza jer nema nikakve koristi da pravi baze u jednoj zemlji gde celokupna logistika moze jedino da ide vazdusnom linijom, preko zemalja clanica NATO-a, tu im je bitnije da Putin ne napravi Tartus u Boki Kotorskoj ali i to je danas nedostizno nit Putin misli da se bakce stim.


Razgovarali smo mi više puta na tu temu ja i ti. Da se ne ponavljam nije članstvo samo to hoće li tebe neko napasti i gde su rakete okrenute, vojni savezi su političko-vojno-ekonomski savezi i sve vezano za to se odvija u odnosu na tvoju poziciju. Može da greši jedna zemlja, mogu i dve, tri, ali ako na kontinentu sa 50 država imaš 2 za koje se ne zna šta su, onda neće biti da smo toliko prepotentni da kažemo da je onih 48 poludelo, a mi obrnuli igricu.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361

Uglavnom, Mandara vise voli nemacki kurac od referenudma. I ja to podrzavam!


Vidim, podsvesno ubacujes svoju kevu u igru, sta ti je Frojd i edipovski kompleks na tvom licnom primeru  Smile

Morali bi prvo da raspravimo kulturi Nemaca..koji su manje vise mentoli Smiley
to je potpuno neozbiljno i nemamo o cemu da raspravljamo



Ma budala, neznas jel gluv ili glup, izgleda oboje  Smile

Citat
Razgovarali smo mi više puta na tu temu ja i ti. Da se ne ponavljam nije članstvo samo to hoće li tebe neko napasti i gde su rakete okrenute, vojni savezi su političko-vojno-ekonomski savezi i sve vezano za to se odvija u odnosu na tvoju poziciju.

Eventualno neki plus za investicije na bonus sigurnosti. Neka opasnost za Srbiju moze danas samo da bude u vidu gradjanskog rata ali tu polazu na jakog igraca na vlasti da to drzi pod kontrolom i pravi balans. Clanstvo izgleda tu bitnije recimo za CG, koja je barem po meni nestabilnija ispod povrsine od Srbije (mozda se varam).
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Morali bi prvo da raspravimo kulturi Nemaca..koji su manje vise mentoli Smiley
to je potpuno neozbiljno i nemamo o cemu da raspravljamo

Pa mene boli kurac da raspravljam. Narod koji manje vise vodi neprekidne ratove i to na svim krajevima sveta slobodno moze da se klasifikuje kao lud i izmanipulisan.

Citat
Ma budala, neznas jel gluv ili glup, izgleda oboje

Mene vidis kao budalu ali ne vidis da si nepismen.

Citat
Vidim, podsvesno ubacujes svoju kevu u igru, sta ti je Frojd i edipovski kompleks na tvom licnom primeru 

Ne razumem analogiju  Smile ti mi onda dodjes keva ?!

Citat
Članstvo je potpuno druga dimenzija i on to ne sme da uradi BEZ referenduma.

Pa ovaj deo se ne slaze sa tvojim misljenjem. Ako se vec rukovodis da moze da izabrana vlada da radi sta hoce bez referenduma. Ne vidim sto mi morali da raspisu referendum za clanstvo.  Smile
Po tom osnovu, ako nam se ne svidja EU..izaberemo stranku koja ce da nas isclaniti odatle.  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Morali bi prvo da raspravimo kulturi Nemaca..koji su manje vise mentoli Smiley
to je potpuno neozbiljno i nemamo o cemu da raspravljamo

Pa mene boli kurac da raspravljam. Narod koji manje vise vodi neprekidne ratove i to na svim krajevima sveta slobodno moze da se klasifikuje kao lud i izmanipulisan.

istorija ti nije jaca strana
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Pa ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 295 296 298 299 ... 323
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 01:39:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.