Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 51 52 54 55 ... 100
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nevakcinisana deca ne mogu u vrtić  (Pročitano 118240 puta)
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
mislim da je red da počneš da pišeš dosta duže tekstove,kratko je ovo mnogo nvrjm da će iko čitati
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
 Smile
IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083

Po tvrdnji naucnika , kada bi se covek samo pridrzavao zivtonih nacela zdravog zivota , ishrana , ojacavanje tela kao i imunog sistema prosecan zivotni vek coveka bio bi oko 100 godina kada se uzme uticaj zivotne sredine na koji nemozemo mnogo da uticemo. A gde je uticaj medicine ? Znaci govorimo o vecim ciframa a mi smo sada trenutno na 80g sa tendencijom da ta brojka jos malo poraste.



koji naucnici?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
nzm
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
i sta bi sa epidemijom...

ja mislim da sve gradjane srbije treba spricati za svaki slucaj...

a sta ako nisu spricani...

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950

Po tvrdnji naucnika , kada bi se covek samo pridrzavao zivtonih nacela zdravog zivota , ishrana , ojacavanje tela kao i imunog sistema prosecan zivotni vek coveka bio bi oko 100 godina kada se uzme uticaj zivotne sredine na koji nemozemo mnogo da uticemo. A gde je uticaj medicine ? Znaci govorimo o vecim ciframa a mi smo sada trenutno na 80g sa tendencijom da ta brojka jos malo poraste.



koji naucnici?

Grupa naucnika iz UK , koliko se secam projekat je pokrenut od strane Bristolskog ili Birmigemskong medicinskog fakulteta u kome su ucestvovali i matematicari sa Kembridza , na studiju sam naisao na Issuu.com pokusavam da je nadjem pretragom , vrteo sam deset minuta ali ima mnogo slicnih tema.

Elem , koristili su 22 razlicita matematcka modela za predvidjanje rezultata koristeci se prvo zvanicnim podacima koje je obezbedila SZO.

To istrazivanje trazilo je odgovor na dve stvari moguci , prvo je bio zivotni vek u trenutnim uslovima i trenutnim ciniocima a zatim imaginarni test gde se iskljucuje trenutno stanje zivotne okoline u prevodu ulepsavanje stanja , zatim iskljucivanje nezeljenih dejstva lekova i zadrzavanje opsteg stanja trenutne edukovanosti ljudi o zdravom zivotu.
U prevodu prvi test bi pokazao relano stanje a drugi test bi pokazao sta bi bilo kada bilo.

Istrazivanja pokazuju da ce se zivotni vek do 2033 godine u proseku povecati na 100 godina , secam se isto da ce narod sa najduzim zivotnim vekom biti Juznokorejski pa zatim Australijanci pa Svajcarci ili obrnuto i secam se da ce takodje ,a to mi je bio najzanimljiviji podatak, zivotni vek muskaraca i zena biti ujednacen.

Po imaginarnom testu zivotni vek coveka bio bi u proseku 140 godina.
Zakljucak bi bio uzevsi i neke druge studije da se bi se zivotni vek uvecao duplo u periodu od danas pa unazad jedan vek.
Uzelo se takodje u obzir da kada bi se u zivotnoj sredini u kojoj sada zivimo uvele mere poboljsanja lekova i promovisanje opsteg znanja o zdravom zivotu , nas zivotni vek bi danas bio oko 98 godina.

Danas je to 83 godine po poslednjim statistikama.

Konacan zakljucak istrazivanja je bio da ce se zivotni vek povecavati ali opadajucom stopom prvenstveno zato sto su kalkulacije tog testiranja bile da ce se stanje zivotne okoline pogorsati.Takodje se zakljucuje da su se neki drugi faktori koji su uticali na zivotni vek izgubili a neki su u ciklusu iscezavanja ali se stnje zivotne okoline duplo pogorsalo , tu je i uticaj nezdravog zivota uopste , generalno u obzir je uzet negativan trend.

Zao mi je sto nemam jos podataka , zanimljiva studija za citati , secam se cak da su projektovali da se zivotni vek Amerikanaca nece povecavati do 2033 godine sto je dobro jer trenutno je zivotni vek Amerikanaca u opadanju.

Imalo je tu podataka i za druge narode , ima te studije negde na issuu.com na jedno 100 strana kako se secam.

Opet , po mom misljenju netrebaju nam ikakve studije da uvidimo da na primer u gradovima zivotni vek traje dosta krace nego u selima a takodje se vidi porast broja ljudi koji se vracaju zdravom zivotu i pogotovu zivotu na selu iz zdravstvenih razloga i ja mislim da ce se taj trend odrzati u narednim godinama.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2017, 22:58:53 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ama sta bi sa epidemijom...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
ama sta bi sa epidemijom...

pa ništa evo malo ... posle odlaska diktatora miloševića stigle su investicije, teku med i mleko, tako da stižu i epidemije koje su odlika civilizacije.
ne mogu da se setim koliko hiljada epidemija je proglašeno kod nas u dvajes prvom veku.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 51 52 54 55 ... 100
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.