Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 50 51 53 54 ... 100
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Nevakcinisana deca ne mogu u vrtić  (Pročitano 118195 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
90% medicine je prevencija...

organizam je jedan ekosistem...

koji ima odredjenu elasticnost...

ali ona nije beskonacna...

sve je vezano jedno za drugo...

i posle odredjenog vremena on prosto prestaje da bude upotrebljiv...

nikakvih visak "delova" u organizmu nema...

postoji odredjeni nivo regeneracije...

zbog slozenosti organizma on je mali...

i nikad nece biti veliki...

« Poslednja izmena: 17. Nov 2017, 18:53:27 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
90% medicine je prevencija...

organizam je jedan ekosistem...

koji ima odredjenu elasticnost...

ali ona nije beskonacna...

sve je vezano jedno za drugo...

i posle odredjenog vremena on prosto prestaje da bude upotrebljiv...

nikakvih visak "delova" u organizmu nema...

postoji odredjeni nivo regeneracije...

zbog slozenosti organizma on je mali...

i nikad nece biti veliki...



Preventivna medicina bavi se iskljucivo metodama ojacavanja organizma i odbrane od bolesti pre nego sto one nastupe.

Pojavljuje se pojam preventivna zdravstvena zastita koja u principu znaci isto sto i preventivna medicina ali se tice i odbrane od bolesti nakon sto ona nastupi i nakon sto se od bolesti izlecimo.

Preventivna medicina u pravom smislu znaci ojacavanje organizma prirodnim putem bez uplitanja sintetickih lekova jer preventivna medicina smatra da i sami lekovi jesu delom i stetni . Zatim preventivna medicina bavi se edukacijom o zdravom zivotu u sta spada zdrava ishrana , higijena tela , zdrave navike na sta se uglavnom misli na izbegavanje stresa i slicnih okidaca i tako dalje.

Preventivna medicina kao struka je ugasena , zadnju rec o preventivnoj medicini cuo sam od moje babe koja me tera da nosim vunene carape zimi , da nesedim na hladan beton i obavezno obilno da doruckujem.

Vi ni na wiki nemate objasnjen pojam preventivna medicina , imate ovo preventivna zdravstvena zastita sto u principu nije isto.

Preventivnu medicinu su izmedju ostalog pod tepih gurnule farmaceutske kompanije jer nepostoji lek koji deluje preventivno a da nepostoje nezeljenja dejstva .

Sve studije govore da navike u ishrani coveka danas potpuno neodgovaraju ljudskom organizmo prvenstveno zato sto smo mi uglavnom biljojedi i nas organizma je manje vise organizam biljojeda.
Takodje u prilog svemu ide nasa neaktivnosto i lenjost.

Nas zivotni vek i tekako je ugrozen i ishrana je dosta tu pripomogla uzeci u obzir da danasnja medicina toliko napredovala gde bi po svoj logici trebalo biti manje bolesti , mi smo sve bolesniji.

Ne bih da ulazim u to jer se tu preplicu razna misljenja gde se uglavnom tvrdi da covek sve cesce i lakse i brze stvara negativan ambijent za zivot i za svoj organizam dok neka druga strana svaljuje krivicu na lose lekove.

Bilo kako bilo jedno je sigurno , postoji nacin ishrane koji bi nam produzio zivot u dalekoj meri ali zivimo u takvom drustvu gde smo bombardovani raznim otrovima i jednostavno grupna svest i pritisak nedozvoljava da se odlepimo od nezdravog zivota.
Tu su gomila losih navika koje svi praktikujemo , cigare , alkohol , brza hrana , stres , novac , narkotici , lenjost i fizicka neaktivnost , spisak je dugacak.

Ipak , potpuna zabluda i zaludjivanje javnosti je uveravanje da organizam nemoze da se oporavi.

Znaci ja imam milion primera gde su se ljudi vratili prirodnoj medicini i adekvatnoj ishrani i bukvalno ponovo prodisali.
Nase trenutno fizicko - psihicko stanje je u takvom stadiumu da ce mo za desetak godina svi zaliti sto se prirodnoj i preventivnoj medicini nismo okrenuli ranije.

Prvo ce mo se setiti ovih vakcinacija i lupati glavom o zid.

Sve sto vam vakcine nude , a ja neosporavam da vam nude zastitu od odredjenih bolesti nas organizam u oderedjenom pozitivnom ambientu stvara bez problema i oslobadja iz tela sve stetne supstance.

Pre tri ili cetiri godine naucna elita bila je zaprepascena kada je utvrdila da nase zlezde mogu da luce agens koji je na bazi benzodiazepana koji otvara Gaba-a receptore i cini nas opustenijim , smirenijim , pospanim i tako dalje , tacnije sve ono sto nam cine lekovi za smorenje i spavanje.
Sada je problem resiti zasto se ta mogucnost nasih zlezda jednostavno umrtvila , nase zlezde ne rade kako bi trebalo.
I naravno postavlja se pitanje kako je to organizam u fazi razvoja znao da nam je potrebna supstanca koja ce nas smirivati , tacnije kako je organizma znao da ce mo se suocavati sa stresom i da ce on biti stetan.

Citajte proucavanja i videcete da vase telo moze da stvori bilo koju supstancu koju poseduju danasnji sinteticki lekovi samo mu treba obezbediti uslove.

I moram da pomenem danas sam gledao na vestima da je jedna majka sa detetom u Beogradu smestena na infektivno odeljenje zbog malih boginja. Smestena u bolnicu zbog malih boginja , ovo vise nije vredjanje intelignecije i zdravog razuma vec opste manipulisanje narodom nebirajuci sredstva ali i medije posto je ovo objavljeno na RTS.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
danas u novinama tekst da su farmaceuti krivi za epidemiju...

Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
nema epidemije, nema para za farmaceute.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 17114
danas u novinama tekst da su farmaceuti krivi za epidemiju...

 Smile

Ko je smeo tako nesto da napise? Tom nekom ce to biti poslednji tekst u novinarstvu. Farmaceutska mafija je jedna od najjacih na svetu sto, sigurno, znate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
rts ja mislim...

neki bistri slobodni um ...neopterecen materjalizmom...i svojom platom...

Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
malo dosadno, progresiv profesorski ali potpuno na mestu.

http://www.danas.rs/dijalog/kolumnisti.889.html?news_id=362565&title=Vakcine+i+%C4%8Dinjenice

i sustina:


"I sad, sva ova prva tri pasusa - iako su zasnovana na nauci, podacima i činjenicama - nemaju nikakvog smisla. To jest, predstavljaju bespotrebno arčenje papira, karaktera i vremena. Jer, nauka, znanje ili činjenice jednostavno neće promeniti mišljenje onih koji se protive vakcinaciji....

Zato što je stvarni raskorak ili neslaganje između onih koji su "za" i "protiv" vakcinacije na terenu verovanja, odnosno vrednosti, a ne činjenica. Naučnici su ti koji tuđe argumente dovode u pitanje pozivanjem na dokaze. Ali, većina ljudi to jednostavno ne radi, a dokaze naprosto ne smatra dovoljno ubedljivim ili ih relativizuje....

A koja su to verovanja i vrednosti antivakcinaša? Na prvom mestu, u pitanju su verovanja u teorije zavere. Ne postoji antivakcinaška ekipa koja istovremeno ne veruje u zaveru "farmakomafije", lekara, Amerikanaca, političara i ostalih masonskih reptila. Pitanja o opasnosti vakcina jednostavno se ne postavljaju izvan krugova teoretičara zavere. Drugo, u pitanju su posvećena verovanja o delotvornosti popularnih "alternativno medicinskih" ili nadrilekarskih metoda lečenja, i uopšte rasprostranjena osećanja sumnje u naučno zasnovanu medicinu. Ovo je izraz specifične posleratne, postindustrijske, postmoderne, "sam svoj majstor" i "hipi" antinaučne kulture ili skupa vrednosti u kojoj živimo. Pri čemu među antivakcinašima ima i podosta nadrilekara koji celu tu gužvu koriste da otvoreno guraju ili prodaju svoje sumnjive i opasne metode lečenja. Najzad, antivakcinaški stavovi počivaju na još dublje ukorenjenim vrednostima i verovanjima o "prirodnom - neprirodnom", "prirodnom - veštačkom" i "zdravom - nezdravom". Upravo zbog ovih duboko ukorenjenih verovanja, laž jednog korumpiranog naučnika o vezi između vakcina i autizma je poprimila oblike epidemije, a zatim dovela i do stvarne epidemije zaraznih bolesti. I, uz one zlonamernike što poriču klimatske promene, trenutno postala najštetnija teorija zavere po čovečanstvo."


mnogo mi se svidja jedna od poslednjih recenica

"Konačno, zapamtimo sledeće: argumenti zasnovani na činjenicama i dokazima neće promeniti tuđa uverenja, verovanja i vrednosti. "
naravno nije tacna  Smile
« Poslednja izmena: 19. Nov 2017, 10:07:49 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako Loncar tako kaze.. mora da je tako..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
...
Nas zivotni vek i tekako je ugrozen i ishrana je dosta tu pripomogla uzeci u obzir da danasnja medicina toliko napredovala gde bi po svoj logici trebalo biti manje bolesti , mi smo sve bolesniji.
...

Steta sto nisi imao priliku da posetis zubara u 17 ili 18tom veku.

Pre vodom hladjenih busilica i anestezije.

Mogu da zamislim tek hirurgiju onoga vremena.

Pre antibiotika i svega sto danas imamo.


Problem je sto su paradoksalno vakcine uradile posao kako treba, pa su neke opake bolesti nestale
i sad tupavi-glupavi tvrde da nisu ni postojale.

da pocnemo sa kugom i tetanusom...

« Poslednja izmena: 19. Nov 2017, 13:25:08 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
...
Nas zivotni vek i tekako je ugrozen i ishrana je dosta tu pripomogla uzeci u obzir da danasnja medicina toliko napredovala gde bi po svoj logici trebalo biti manje bolesti , mi smo sve bolesniji.
...

Steta sto nisi imao priliku da posetis zubara u 17 ili 18tom veku.

Pre vodom hladjenih busilica i anestezije.

Mogu da zamislim tek hirurgiju onoga vremena.

Pre antibiotika i svega sto danas imamo.


Problem je sto su paradoksalno vakcine uradile posao kako treba, pa su neke opake bolesti nestale
i sad tupavi-glupavi tvrde da nisu ni postojale.

da pocnemo sa kugom i tetanusom...



A cuti jado bolje i to nego amalgamske plombe koje se nekoriste evo tek zadnjih 3 - 4 godina i to u ovim malo razvijenijim zemljama a za ne razvijene mogu samo da mislim.

Da li sam ja negde napisao da vakcine nekada nisu bile zdrave ili pogubne ?

Ja tvrdim da je medicinska elita pre dvadeset godina bila daleko postenija u smislu lecenja , dok je ona pre trideset godina izmislila sve ono sto nas i dan danas leci , sto nam pomaze , i ako su i jedna i druga generacija tamo amo osmislila po neki virus - ubicu ali hajd da znemarimo to.

Cak sam i rekao da u vakcini jeste lek ali vakcina ima problem a to je ziva.

Druze moj ako tebe ovi iz SZO ubede da je ziva u vakcini iz nekog razloga opravdana do je tvoj problem a ja ti tvrdim odvoji 1 jedini dan i proucavaj kako i koliko i u kojim kolicima ziva izaziva stetu u organizmu , odmah ces preci na drugu stranu.

Ja gore objasnjavam da bi mi po svoj logici trebalo da budemo zdravi i da zivimo duze bez ikakve upotrebe lekova samo zbog porasta opsteg znanja kod ljudi i preventivne medicine , a ako na to dodamo i samu cinjenicu da je medicina ojacala , lekovi i nacini lecenja , zatim diagnostika kao veoma bitna grana i na kraju krajeva zdravstveno osiguranje onda moramo da kazemo da zivotni vek treba biti duzi.

Statistike govore kako se nekada mnogo krace zivelo ali statistike ti ne kazu da su od 18 v pa unazad nacije bile zahvacene cesctim sukobima , omaldina je ginula , zakoni su bili slabi pa su ubistva cvetala a tu je srednji mracni vek , zatim ogromne migracije zbog svih tih gore navedenih uticaja , to statistike negovore a istina je da je to sve nekada imalo direktnog uticaja na zivotni vek.

Sta od toga imamo danas ? Nista . A sta je sa zivotnim vekom pa sa 50/60 god. porastao na 80 god a sta je sa kvalitetom ?

Statistike vam nece reci isto tako da se u poslednjih vek , vek ipo po pojavama vakcina najbolje stite novorodjencad.To je zapravo istina jer putem vakcinacije novorodjence se stiti od tih veoma rizicnih bolesti za taj uzrast s obzirom da je imuni sistem nerazvijen od 6 meseca u stomaku pa do navrsene prve godine nakon porodjaja.

To je dovelo takodje do naglog povecanja stanovnistcva ali to negovori opet o kvalitetu zivota.

Da uzmemo ovako:

Znamo da je higijena bitna i kako je odrzavati , pojam o tome nastao je u poslednjem veku.

Znamo da se zastitimo od razbolevanja u smislu prevencije kroz opstu kulturu.

Znamo da zastitimo druge kada smo i sami bolesni , opet deo opste kulture.

Znamo sta je zdrava sredina.

Znamo sta je zdrava ishrana.

Znamo da je zdravlje sklop i zdravog duha sa zdravim telom.

Znamo koje lekove iz prirode mozemo da koristimo u izlecenju cemu nas uci preneseno iskustvo.

To je ono sto smo naucili , sticali vekovima a sta bi trebao da nam bude plus :

Medicina , prevencija putem vakcina.

Sada mozemo da se obratimo doktoru koji poznaje sve bolesti i koji se zakleo da ce nas leciti po savesti.

Sada mozemo manje da se plasimo od razboljevanja kada znamo o postojanju leka sto je veliki psihicki faktor.

Sada znamo da postoji covek koji ce nas lakse dovesti do dusevnog mira , psiholog.

Znamo cak i da kada se ozbiljno povredimo , smrtno , postoji hirurg.

Generalno na svo opste znanje i praksu dodajmo i medicinu to je sve sto ima uticaj na zivotni vek a tu neubrajam i nekada vrlo ceste ratove i bezzakonje koji su uticali na zivotni vek nekada.

Po svemu tome nas zivotni vek trebao bi biti monogo duzi.

Po tvrdnji naucnika , kada bi se covek samo pridrzavao zivtonih nacela zdravog zivota , ishrana , ojacavanje tela kao i imunog sistema prosecan zivotni vek coveka bio bi oko 100 godina kada se uzme uticaj zivotne sredine na koji nemozemo mnogo da uticemo. A gde je uticaj medicine ? Znaci govorimo o vecim ciframa a mi smo sada trenutno na 80g sa tendencijom da ta brojka jos malo poraste.

Postavlja se pitanje zasto ?


Zakljucak , zivotni vek se mizerno uvecao i nas trud da ga uvecamo je uzaludan iako imamo uspeha , nesto nas koci a to je sve jaca farmaceutska industrija.

To ti je slucaj sa cigarama , pre neznam 40-50 god. u Americi  , reklame o tome kako su cigare zapravo vise zdrave nego nezdravei to je narod bez problema gutao.Cigarete su uzele maha i imamo ovo sto danas imamo.

Tako ce vam prodati i pricu da ziva u vakcini to samo pecne , nije to nista , bices zdraviji , jaci , neces zaraziti druge i slicne pricice.

Ja pozivam ljude da u to ne veruju , to je laz.

I to govorim bez da ulazim u pricu a zasto to rade.Nase je da se bavimo zastitom od tog zla i da ako nemozemo da ga pobedimo jedinstvom ili zakonski onda moramo da se vratimo prirodnoj medicini koja kaze da leka ima i da je smesno kako je lako izbaciti sve to napolje.

I opet evo sada kazem i tebi ti ne znas sta sem antigena raznih virsua , virusnih oboljenja i malo zive i aluminijuma ima u toj vakcini , znaci ne znas i nemozes da kazes da znas kada i sama SZO ima opravdanje zasto neobjavljuje potpun sastav.

Oni su priznali da ziva postoji i sad se kaju sto su priznali jer narod je pogresno shvatio , narod je needukovan , glup i ne razume kako ziva pomaze.

Znaci ti ne znas i upostno tvrdis kako je uredu vakcinisati se, a to je sem sto je glupo i nesavesno jos i malo vuce na posedovanje licne crte genocidnosti. Jer sta ako je sve to tacno zar vakcinisanje nije genocid ? Zar bombardovanje osiromasenim uranijumom nije genocid nad jednim narodom ?

Samo se malo zapitaj.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 50 51 53 54 ... 100
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.