Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 62 63 65 66 ... 104
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Слоби споменик у Београду"  (Pročitano 63263 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 8957
Има онај клип где каже баби која се жали: "А можда је проблем у вама госпођо, хехе."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
Meni je bio bolji kao opozicionar nego kao vlast. Iz današnje perspektive, čitava ta demokratska opozicija je imala neku vrednost samo kao sredstvo pritiska i određenih korekcija miloševićevog režima, i to su po meni njihovi krajnji dometi u politici. Ako izuzmemo strani faktor, tj sankcije, danas mislim da je bilo bolje da je ostao Sloba i tadašnja opozicija kao odličan instrument vršenja pritiska na njega i to je to. Naravno, zapad je imao druge računice.  Mislim da bi iz te pozicije daleko lakše napredovali, naravno uz uslov da nam Kina i Rusija nekako izbunare ukidanje sankcija, što je sve u rangu "šta bi bilo, kad bi bilo". Mogu i da objasni zašto ovo mislim. Pre svega imali bi politički aktivno građanstvo, koje se bukvalno rasturalo u maglu i dim posle 5. oktobra. Ono što ljudi ovde nisu skapirali je borba za demokratiju ne prestaje nikad, jer ne postoji tako pošten političar kojem ne smeta javna kontrola njegove vladavine. Ključni promašaj petooktobaraca je u tome što su narod uverili da je padom Miloševića završena borba za demokratiju, iako se ona u suštini nikada ne završava. Prepisan je model iz zemalja u kojem je demokratija navika i politike i institucija i građana, na zemlju u kojoj takve ne postoje ni u jednom od navedenih političkih i društvenih aktera, što je po meni bilo vrlo neozbiljno, pa čak i neodgovorno.
Govoriti o takvom čoveku da je "vizionar", a da nije shvatao rođenu zemlju i narod koji je živeo tu oko njega je debilizam u koji su verovali debili i oni kojima je sve to koristilo. Znači da ili nije bio vizionar, ili je svesno učestvovao u sistemu koji je trebao jednom delu ljudi da napuni džepove. Gledajuči stručnjake tipa Đelić, Dinkić, Pitić, Vlahović i druge koje je doveo u priliku da lopaju, sumnjam da nije svesno napravio sistem za drpanje love.
Mada raspisasmo se o Đinđiću, iako on nije tema.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Fora je sto su glasaci ponovo hteli vodju. Da bi mogli da  se ne bave politikom i da ne nadgledaju nista. A sto se lopovluka tice, djindjic nije bio ekonomista, sumnjam da je mnogo znao o tome pa se priklonio struji vremena koju cini mi se zvase neoliberalizmom. Privatizacija kao ideal.
Pretpostavljam. Ne znam. Prebrzo su ga ubili
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
mob
SonyEricsson xperia m2
Citat
Ono što ljudi ovde nisu skapirali je borba za demokratiju ne prestaje nikad, jer ne postoji tako pošten političar kojem ne smeta javna kontrola njegove vladavine. Ključni promašaj petooktobaraca je u tome što su narod uverili da je padom Miloševića završena borba za demokratiju, iako se ona u suštini nikada ne završava.



Ne znam kome je onda ovo pricao Smile

Ja citao malo njegova pisanija. Deluje kao ozbiljan covek.
Alnsa rajom govorio o gutanju zaba

Profesor filozofije na univerzitetu ali sta je to spram forumskih intelektualaca.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2018, 11:22:28 od FilipFr »
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12623
Zastava
И Шешељ је био професор на Универзитету притом најмлађи доктор наука у СФРЈ.  Smile





IP sačuvana
social share
What about love?

Overrated. Biochemically no different than eating large quantities of chocolate.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
mob
SonyEricsson xperia m2
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Citat
Ono što ljudi ovde nisu skapirali je borba za demokratiju ne prestaje nikad, jer ne postoji tako pošten političar kojem ne smeta javna kontrola njegove vladavine. Ključni promašaj petooktobaraca je u tome što su narod uverili da je padom Miloševića završena borba za demokratiju, iako se ona u suštini nikada ne završava.

Ključni problem petooktobaraca je malo manje patetičan od borbe za demokratiju. Njihov problem je što se skupila ekipa od zla oca i još gore majke koja nije imala nikakvi ideju niti viziju šta će da rade kad dodju na vlast osim puke želje da obore diktatora. Ta i takva ekipa nije mogla ni doći dalje od potpunog ekonomskog sloma zemlje 2008.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
И Шешељ је био професор на Универзитету притом најмлађи доктор наука у СФРЈ.  Smile







I najmladji ludak:)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


'bem li ga

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9627
mob
SonyEricsson xperia m2
Jer je nas narod prepametan i jedini nacin da se srusi Sloba, posle 10 godina uzasne vlasti, je bio da se ujedine svi. (osim Vuka i radikala)
Ili si ti bio da ostane jos Slobica? Biralo se manje zlo.

I zar nismo vec utvrdili da glavni elementi Slobinog sistema nisu nikad lustrirani, niti je doslo do prave promene tak oda je uzaludna bilo kakva prica o promenama.  Smile



Premotao sam deo oko lustracije.
« Poslednja izmena: 10. Dec 2018, 16:37:45 od FilipFr »
IP sačuvana
social share
"Da je ustaša rođen u Srbiji bio bi četnik. Da je četnik rođen u Hrvatskoj, bio bi ustaša. Da je hrišćanin rođen pre 2500 godina u Grčkoj, verovao bi u Zevsa. Da je musliman rođen pre 3500 godina u Egiptu, verovao bi u Ozirisa. Vaša nacionalnost i veroispovest zavise od vremenskog i geografskog položaja na kojem ste rođeni. Nacije i religije su izmišljene da vas razdvajaju, da se zbog istih ubijate, a da se ratnoprofiterska bagra bogati na vašim jeftinim životima."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Kad si u Rimu ponašaj se kao Rimljanin

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20540
Zastava
Ovo mene pitaš? Jeste ja sam bio za to da Milošević ostane.

Filipe ne razmišljamo ja i ti na istim talasnim dužinama uopšte, to je problem.
IP sačuvana
social share
Da li i u političkoj sferi postoji kolonijalno potčinjavanje? Nekome se može i to pričiniti. Ali, kada Šreder ili Bler savetuju vladu, to nikako nije čin najcrnjeg ponižavanja nacije i ruganje žrtvama iz 1999. To nije ni tragična slika države koja je izgubila svako samopoštovanje. Ne, to je manifestacija mudrosti, dubokog političkog uvida i afirmacija realpolitike kakva nije viđena još od vremena kneza Miloša. Srbija je, nema sumnje, na pravom putu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 62 63 65 66 ... 104
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: quot

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.