Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: EU: Nisu dvostruki standardi, Kosovo "jedinstven" slučaj  (Pročitano 10520 puta)
03. Okt 2017, 22:11:11
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
EU: Nisu dvostruki standardi, Kosovo "jedinstven" slučaj

Brisel -- Portparolka EU Maja Kocijančič odbacila je navode da za Kataloniju, tačnije Španiju, važe drugačiji standardi od onih koji su važili za Srbiju u slučaju Kosova.

Ona je istakla da je međunarodno pravo univerzalno i da ga EU "u potpunosti poštuje".

Kocijančičeva je, povodom jučerašnjeg stava Evropske komisije da su slučajevi Kosova i Katalonije “neuporedivi”, naglasila u izjavi za Tanjug da “ne postoje dvostruki standardi”.

"Kosovo je sui generis slučaj”, rekla je Kocijančičeva Tanjugu.

“Kao što je to potvrdio Savet (Evropski savet), Kosovo je sui generis slučaj i kao takav se ne može uporediti sa bilo kojom drugom situacijom. Dvostrukih standarda nema. Međunarodno pravo mora biti univerzalno primenjeno, a EU ga u potpunosti poštuje”, stoji u pisanom odgovoru Kocijančičeve za Tanjug.

Kocijančičeva nije direktno odgovorila na pitanje Tanjuga kakvu “političku poruku” EU šalje zemljama kandidataima, posebno Srbiji, stavom da je ”Španija država članica” te da su zbog toga “slučajevi Kosova i Katalonije neuporedivi”.

Ona je, naime, ponovila stav da Srbija i Zapadni Balkan imaju “jasnu EU perspektivu”, koju su potvrdili i Evropski savet i predsednik Evropske komisije Žan Klod Junker u svom govoru o Stanju unije.

“Očekujemo da pozdravimo premijerku Srbije Anu Brnabić sledeće nedelje u Briselu, kada ćemo nastaviti razgovore o novim koracima na EU putu Srbije”, zaključila je Kocijančičeva.

Portparol Evropske Komisije Margaritis Shinas juče je na pitaje novinara o različitim pristupima EU pitanju nezavisnosti Kosova i Katalonije odgovorio da je “Španija zemlja članica” i da za njih ta dva slučaja “nisu uporediva”.

“Kada je priznanje Kosova u pitanju, to je bio vrlo specifičan kontekst. To je pozicija usvojena od strane Saveta, a na osnovu UN deklaracije i različitih rezolucija UN i međunarodne zajednice. U pitanju je veoma specifičana geo-politička logika i kontekst sa specifičnim razlozima. Za Evropsku komisiju te situacije nisu uporedive”, poručio je u ponedeljak portparol Evropske komsije Margaritis Shinas.

__________________________________________________________


EU se toliko bahati prema Srbiji da čak nije našla za shodno da priredi pristojno obrazloženje jer ako su ovako kazali kao što je preneto mislim da Srbija ima više nego jak razlog za tužbu protiv ljudi koji otvoreno zagovaraju diskriminaciju.

Nakon što su Francuzi oslobodili Haradinaja, Hag Gotovinu, Orića i brojne deceubice i sliovatelje i konačno ovakvog obrazloženja nadam se da je i odocnelom evrofanatiku Vučiću jasno da cvili pred pogrešnim vratima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
mob
HTC One
Nisu Francuzi oslobodili Haradinaja jer nije ni bio uhpsen u pravom smislu reci. Njegovo hapsenje nije bilo ybog interpolove poternice koju je raspisala Srbija vec je iskorisceno u svrhu podizanja njegovog "ugleda" medju Albancima na KiM, fabrikovanje junaka i dizanje politickih poena u susret planiranim izborima kojima smo videli rezultat. Klasicno stratesko planiranje.

Haradinaj je bitan jer kao poznati zlocinac (citaj - junak za Albance) ima legitimitet da donese neke nepopularne odluke poput formiranja ZSO i slicno a da mu se ne moze nikako prebaciti da je izdajnik. Jedan slican modus operandi mi je takodje poznat.

Ukratko, to je bila sustina njegovog hapsenja u Francuskoj i farse visemesecnog zadrzavanja iza resetaka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
nikako mi nije jasno zasto ne kazu otvoreno da je razlika izmedju katalonije i spanije u zlocinackoj politici srpske vlade na kosovu. previse su fini. on njima da su licemeri, a on je licemer i propustaju da mu odbruse
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
nikako mi nije jasno zasto ne kazu otvoreno da je razlika izmedju katalonije i spanije u zlocinackoj politici srpske vlade na kosovu. previse su fini. on njima da su licemeri, a on je licemer i propustaju da mu odbruse
"Zlocinackoj politic srpske vlade"

Vidim ja da ces i ti u neku hladnjacu do kraja, da se malo oladis.  Samo ti nastavi da seres.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
ne znas sta se desavalo? to nije moj problem.  Smile

naravno i ovk je vrsila zlocine a kampanja etnickog ciscenja je sprovedena nad srbima i 2004te  pred ocima "medjunarodne zajednice"

i neko kaze da je to isto sto i katalonija.. pih
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Nisu Francuzi oslobodili Haradinaja jer nije ni bio uhpsen u pravom smislu reci. Njegovo hapsenje nije bilo ybog interpolove poternice koju je raspisala Srbija vec je iskorisceno u svrhu podizanja njegovog "ugleda" medju Albancima na KiM, fabrikovanje junaka i dizanje politickih poena u susret planiranim izborima kojima smo videli rezultat. Klasicno stratesko planiranje.

Haradinaj je bitan jer kao poznati zlocinac (citaj - junak za Albance) ima legitimitet da donese neke nepopularne odluke poput formiranja ZSO i slicno a da mu se ne moze nikako prebaciti da je izdajnik. Jedan slican modus operandi mi je takodje poznat.

Ukratko, to je bila sustina njegovog hapsenja u Francuskoj i farse visemesecnog zadrzavanja iza resetaka.

Sasvim izvesno je tako ali koji god porivi da su u pitanju francusko pravosuđe je oslobodilo lice koje počinilo gnusne masovne zločine čime je Fransusku po mom mišljenju svrstalo u red država koje podržavaju terorizam a naročito onaj koji je usmeren protiv Srba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
Citat
ne znas sta se desavalo? to nije moj problem.


a sta se to desavalo..  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2876
Dešavalo se to da od 1974. do 1989.  aranutska pokrajinska vlast nije procesuirala niti jedno krivično delo počinjeno nad Srbima. Niti jedno.

Stotine hijada napada, ubistava, silovanja, sakaćenja, paljenja, prebijanja koje su arnauti počinili nad kosovskim Srbima nije imalo ČAK ni sudski epilog.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Citat
ne znas sta se desavalo? to nije moj problem.


a sta se to desavalo..  Smile


Ratni zločini u Kosovskom ratu

i Vucic je to nekako zgodno za njega "zaboravio".

Dešavalo se to da od 1974. do 1989.  aranutska pokrajinska vlast nije procesuirala niti jedno krivično delo počinjeno nad Srbima. Niti jedno.

Stotine hijada napada, ubistava, silovanja, sakaćenja, paljenja, prebijanja koje su arnauti počinili nad kosovskim Srbima nije imalo ČAK ni sudski epilog.



Ne izmisljaj.
« Poslednja izmena: 04. Okt 2017, 10:23:41 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
stotine hiljada?
ni jedno nije procesuirano?
ova druga tvrdnja mi zvuci potpuno nemoguce
« Poslednja izmena: 04. Okt 2017, 10:31:49 od dabisha »
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.113 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.